Dodge Caliber ? Lancia ? Coś innego ?

Dodge Caliber ? Lancia ? Coś innego ?

24 Sie 2011, 17:20

WITAM !! Przyszedł czas na zmianę samochodu.. W grę wchodzi tym razem Dodge Caliber 2.0 crd - chciałbym zasięgnąć opinii na temat tego auta ( najlepiej od użytkowników ) - jak osiągi tegoż silnika, spalanie, ceny utrzymania takiego samochodu, jak z dostępnością i cenami częsci oraz zamiennikami, i czy takie auto zrobią mi w razie czego w zwykłym warsztacie ?? Ogolnie to poszukuję coś do 35tyś. zainteresowała mnie jeszcze Lancia Thesis 2.4jtd gdyz jest to rzadko spotykany samochód, jedyne co wyczytałem to pozniej mogą być problemy z odsprzedażą takiego auta, interesują mnie także koszty eksloatacji, ceny częsci itd ? Lub może ma ktoś jakis pomysł innego nietuzinkowego auta ?
pozdrawiam
artekbartek2
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa

Re: Dodge Caliber ? Lancia ? Coś innego ?

24 Sie 2011, 21:39

Co do Lancii to ceny części są na przyzwoitym poziomie, silnik 2.4JTD jest bardzo trwały (produkcji Fiata) nie powinien sprawiać problemów. Jak mnie pamięć nie myli to chyba z tyłu jest wielowahacz. Materiały w wnętrzu są bardzo przyzwoite. Prawie zawsze jest full opcja. Bardzo dobrze się prowadzi jak na swoją masę, ale mi te kształty mówiąc kolokwialnie się nie podobają :roll: Rozsądek mówi kup, kup, a zmysł piękna i sztuki uciekaj od tego. Osobiście bardzo polecam miło się zaskoczyłem po początkowym szoku stylistycznym :) Jeszcze w tej kwocie szukał bym Alfy Romeo 166 z końca produkcji z 2.4 JTD można się miło zaskoczyć.
[link wygasł]
adammtv
Aktywny

Miejscowość: Złoty Stok

24 Sie 2011, 23:32

Co do Lancii się nie wypowiem bo nie miałem styczności choć przyznaję, że to prawdziwe dzieło sztuki użytkowej ale Calibra odradzam.
To nie jest żadna konkurencja dla włoszki, materiały wewnątrz wręcz ordynarne, diesel o słabych manierach(TDI) i rozbujane zawieszenie.
Wygląd to jego największa i chyba jedyna zaleta na tle konkurencji.
Jasiek90
Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

25 Sie 2011, 21:56

no własnie w dodgu podoba mi się jedynie jego wygląd zewnętrzny :)
a co sądzicie o tych dwóch konkretnych ofertach :

[link wygasł]

[link wygasł]

??
artekbartek2
Nowicjusz

Miejscowość: warszawa
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru Abu Zabi buduje stację tankowania wodoru
    Toyota wraz z partnerami biznesowymi i rządem Abu Zabi przeprowadzi testy Toyoty Mirai, których celem jest analiza możliwości wprowadzenia motoryzacji opartej na wodorze. W maju tego roku zostanie otwarta w stolicy ...
    Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017 Najpopularniejsze crossovery w Polsce – styczeń 2017
    W pierwszym miesiącu 2017 roku rynek nowych samochodów odnotował kolejne wzrosty. Sprzedaż na poziomie przekraczającym 41 tys. sztuk oznacza, że był to najlepszy styczeń od 10 lat. Popyt generowany jest głównie ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      MINI Clubman Bond Street, tył