Dodge Journey 2.0 Problem elektryka

04 Mar 2017, 18:00

Witam, jestem nowy więc przepraszam jeśli źle dobrałem temat. Jestem posiadaczem Dodge Journey z 2008r. od pewnego czasu mam z nim problem, a mianowicie podczas jazdy lub postoju wariują mi zegary opadają wszystkie wskazówki i wyświetlają mi się kontrolki od silnika, ABS, ESP, Zasilania, Akumulator, Ręczny ale po dosłownie sekundzie znika wszystko i działa poprawnie. Czasami jest to bardzo częste. Dodatkowo gdy zapalają się kontrolki nie działają mi kierunki. Pojechałem z tym do mechanika podłączyliśmy pod komputer i pokazało błąd skrzynki FCM i błąd radia. Mechanik przeczyścił styki od skrzynki ale problem jest nadal. Zauważyłem ostatnio jak wracałem ze samochód przy prędkości 80km/h zaczął dziwnie sie zachowywać tak jakby przyspieszał i zwalniał ale prędkosć była ta sama, gdy się zatrzymałem dodałem gazu to pod maska było zjawisko jakby turbina zasysała lewe powietrze. Następnego dnia odpaliłem samochód i wszystko chodzi poprawnie lecz po przejechaniu kilku km znowu turbina szaleje. :( :(

Czy wie ktoś gdzie szukać przyczyny?
Czy to wszystko może mieć powiązanie ze sobą ?

Dziękuję i pozdrawiam
MichałB22
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Dodge Journey
Silnik: 2.0CRD 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

06 Mar 2017, 09:52

To co widzę to wydaje mi się że palą się wszystkie te same kontrolki co przed odpaleniem silnika po przekręceniu kluczyka. Możesz potwierdzić czy tak jest?

Sprawdzałeś napięcie ładowania alternatora?

Ja bym się przyjrzał wiązce która idzie do modułu FCM być może któryś z kabli jest uszkodzony stąd sporadyczne problemy.

MichałB22 napisał(a):Pojechałem z tym do mechanika podłączyliśmy pod komputer i pokazało błąd skrzynki FCM i błąd radia
Tu był jakiś konkretny numer błędu?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Mar 2017, 14:32

Zaraz pojadę do mechanika sprawdzę to napięcie alternatora i zwrócę uwagę czy przy odpaleniu są te same kontrolki.

Co do numeru błędu
1) 0184 Brak komunikacji z radiem
2) 0141 Błąd skrzynki FCM (tu akurat nie jestem pewien czy ten numer, ale postaram się zaraz to sprawdzić
MichałB22
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Dodge Journey
Silnik: 2.0CRD 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

06 Mar 2017, 16:39

Napięcie alternatora wynosi 14.25

Błędy jakie się pokazują to:
1) U0141 Brak komunikacji z modułem FCM
2) U0184 Brak komunikacji z Radiem
3) B1648 Obwód sterujący lampki kierunkowskazu prawego tylnego - wysoki sygnał w obwodzie
4) B1644 Obwód sterujący lampki kierunkowskazu lewego tylnego - wysoki sygnał w obwodzie

Dodam że kierunki na zewnątrz samochodu działają tylko na desce zegarów nie migają.

Przy przekręceniu kluczyka na zapłon kontrolki są inne niż przy usterce dołączam zdjęcie kontrolek na zapłonie.
MichałB22
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Dodge Journey
Silnik: 2.0CRD 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

10 Mar 2017, 10:26

MichałB22 napisał(a):1) U0141 Brak komunikacji z modułem FCM
Tu to raczej błąd przy komunikacji między BCM a ECM. Problem ten pojawia się kiedy sterownik ECM nie otrzymuje sygnału od sterownika BCM. Więc warto sprawdzić tą wiązkę przewodów.

MichałB22 napisał(a):3) B1648 Obwód sterujący lampki kierunkowskazu prawego tylnego - wysoki sygnał w obwodzie
4) B1644 Obwód sterujący lampki kierunkowskazu lewego tylnego - wysoki sygnał w obwodzie
Tu masz wszystkie zwykłe żarówki nie ledowe?

MichałB22 napisał(a):Dodam że kierunki na zewnątrz samochodu działają tylko na desce zegarów nie migają.
Żaróweczki na desce nie są przepalone? Działają przy awaryjnych?
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

11 Mar 2017, 10:20

Żarówki mam zwykłe, jak włączę kierunek prawy czy lewy to działa wszytko poprawnie migają wszystkie. Awaryjne tak samo działają na zewnątrz jak i na desce.

Problem polega tylko na tym, że jak jadę samochodem i następuje ten moment kiedy na sekundę wywala mi te kontrolki na desce i w tym czasie kierunek miga na zewnątrz a na desce świecą się ciągle na zielono nie migają i nie słychać dźwięku migającego kierunku.

Ogólnie samochód jedzie normalnie nic się z nim nie dzieję wszytko działa poprawnie czy to ABS czy kierunki, klima czy radio. Tylko ten głupi problem że tak jakby wywala mi deskę zegarów nie pokazuje nic i wszytko się świeci, ale to tylko przez sekundę i np. dzisiaj zaświeciło mi się to tylko raz a wczoraj na takim samym odcinku z 8 razy.
MichałB22
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Dodge Journey
Silnik: 2.0CRD 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Dwie nagrody za stylistykę dla Audi A3
    Stylistyka Audi A3 cieszy się dużym uznaniem użytkowników i fachowców. W tegorocznej edycji niemieckich nagród stylistyki – German Design Awards, kapituła uznała model A3 za zwycięzcę w kategorii ...

11 Mar 2017, 13:58

Aha czyli to w taki sposób się dokładnie objawia. Próbowałeś może wyciągnąć licznik i posprawdzać styki jak wyglądają? Może tam jest problem.
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

20 Mar 2017, 20:51

Problem rozwiązany dzięki za pomoc :D

Problem był w liczniku czyszczenie styków pomogło.

Zamykam temat
MichałB22
Nowicjusz
 
Posty: 11
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 08 05 2015
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Dodge Journey
Silnik: 2.0CRD 140KM
Paliwo: Diesel
Typ: SUV
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

23 Mar 2017, 10:52

MichałB22 napisał(a):Problem był w liczniku czyszczenie styków pomogło.
Super :ok:
Szerokości i polecamy się na przyszłość :)
Kacper
Forumowicz VIP
 
Posty: 6842
Zdjęcia: 3348
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999