Dopisanie współwłaściciela poprzez darowiznę

Dopisanie współwłaściciela poprzez darowiznę

22 Mar 2019, 08:49

Witam. Jako ze zostałem bardzo źle pokierowany przy kupnie auta i wziąłem jr tylko na siebie jestem zmuszony dopisać współwłaściciela poprzez darowiznę. Moje pytanie jest takie - jakie opłaty / podatki sie z tym wiążą? Osoba dopisana będzie mama,wartość samochodu 15k.
pejot
Początkujący

Prawo jazdy od: 18 03 2015
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 i-VTEC 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

Re: Dopisanie współwłaściciela poprzez darowiznę

22 Mar 2019, 14:36

Zarejestrowałeś już samochód czy jeszcze nie?
Jeżeli nie możesz zmienić umowy ze sprzedającym bo już wyrejestrował auto to pozostaje Ci tak jak napisałeś akt darowizny. Gotowy druk znajdziesz w internecie, wypełniasz go w dwóch egzemplarzach po jednym dla każdej ze stron.

Następnie trzeba się udać do Urzędu Skarbowego gdzie na podstawie tej umowy wypełniasz chyba PCC-1. Na jego podstawie obliczony będzie podatek ale w twoim przypadku chyba nie trzeba będzie nic płacić bo z podatku zwolnione są osoby najbliżej spokrewnione.

Jak już to załatwisz to kolejnym etapem jest Wydział komunikacji i rejestracja samochodu bądź dopisanie współwłaściciela. Po tej operacji zgłaszasz to ubezpieczycielowi i to wszystko.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

22 Mar 2019, 14:55

Samochód juz od roku jest zarejestrowany, placilem OC ponad 2,5 koła. Końcem kwietnia kończy sie właśnie OC, przy dopisaniu współwłaściciela wyjdzie 800zl. Dlatego chce sie za to zabrać. Mam nadzieje ze wszystko załatwi sie od reki bez żadnych zapisów na wyznaczony dzien no i oczywiście mam nadzieje ze nie trzeba będzie odprowadzać żadnego podatku
pejot
Początkujący

Prawo jazdy od: 18 03 2015
Przebieg/rok: 32tys. km
Auto: Honda Accord
Silnik: 2.0 i-VTEC 155KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

22 Mar 2019, 15:38

Wszystko powinieneś załatwić bez problemu tylko spisz sobie najpierw umowę z mamą i zabierz ją do urzędu skarbowego tak najszybciej załatwisz chyba sprawę, a później od razu do Wydziału Komunikacji. Ubezpieczycielowi już zgłosisz sam po wykonaniu wszystkich czynności i dopisaniu mamy do dowodu rejestracyjnego.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze modele pierwszego półwiecza istnienia Toyoty Najważniejsze modele pierwszego półwiecza istnienia Toyoty
    Toyota to największy japoński producent samochodów, który najpierw zdominował rodzimy rynek, a następnie wybił się na pozycję światowego lidera, prześcigając starych gigantów, takich jak General Motors. ...
    Lexus Design Dome: gdzie technologia spotyka tradycję Lexus Design Dome: gdzie technologia spotyka tradycję
    W mieście Toyota City, w japońskiej prefekturze Aichi, znajduje się studio designu Lexus Design Dome, odpowiedzialne za wszystkie kreatywne procesy Lexusa. Tutaj Lexus prowadzi wszystkie etapy projektowania auta – od ...

•