Dość mocny sedan do 35-40 tysięcy, benzyna

Dość mocny sedan do 35-40 tysięcy, benzyna

01 Sie 2018, 21:24

Cześć :)

W przyszłym roku na wiosnę będę zmieniał obecne auto na coś nieco świeższego.

Użytkowanie:
- przebieg 10-12 tysięcy rocznie.
- 50/50 miasto w następującym trybie: codziennie do pracy 6-7km w jedną stronę cały miesiąc, co daje około 280km i raz na jakiś czas weekend trasa 300km. Czasem dalszy wypad 500km+ w jedną stronę. Czyli czasowo głównie po mieście, kilometrowo pół na pół.
- Auta zmieniam zwykle co 2-3 lata.

Potrzeby:
- W miarę dynamiczny, przesiadam się z 170KM w niedużym sedanie, chciałbym, by kolejne auto było mocniejsze.
- Rodzinny, mam 6 miesięczną córę, a w przyszłym roku być może kolejne będzie już w drodze...
- ... ale też niezbyt wielkie. Jednak potrafię parę tygodni jeździć wyłącznie po mieście, to ma być kompromis.
- Skrzynia dowolna ze wskazaniem na automat.
- Sensowna cena utrzymania. Na spalaniu mi aż tak bardzo nie zależy, bo przebiegi mam stosunkowo niewielkie. Ale mam na myśli serwis i usterkowość.

Moje typy:
- Lexus IS 250. Bardzo mi się podoba. Jednak obawiam się, że jego bagażnik okaże się za mały. 380 litrów to jest niewiele, chociaż z drugiej strony nie jestem w stanie czasem wykorzystać 440l obecnego BMW ze względu na specyficzne wymiary. (Chodzi głównie o pakowanie wózka, gondola się nie mieści do bagażnika razem ze stelażem)
- Lexus GS 300 mk3. To jest chyba bardziej mój mokry sen niż coś, w co powinienem pójść. Strasznie mi się podoba, żonie również, no i jej odpowiadają też gabaryty. Ale chyba za duże auto żeby spędzać w nim tyle czasu w mieście na krótszych dystansach, a i pewnie budżet nieco za niski? Co myślicie?
- C klasa W204. Mało wiem o tym aucie i opcjach silnikowych.

Będę wdzięczny za wszelką pomoc :)
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika

Auto: BMW
Silnik: M54
Paliwo: Benzyna

Re: Dość mocny sedan do 35-40 tysięcy, benzyna

02 Sie 2018, 22:09

Pomoże ktoś? :-)
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika

02 Sie 2018, 22:34

Na GS300 Mk3 za mały budżet, Lexus i Mercedes ok. Jeśli chodzi o W204 to możesz szukać czegoś z początku produkcji z 1.8 i kompresorem (156 lub 184KM). Do sprawdzenia od razu łańcuch rozrządu z napinaczem, bo to jedyny słany punkt tych silników. Skrzynie aut.5b są trwałe.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

04 Sie 2018, 23:23

Ok, dziękuję.

A na przykład Alfa Romeo 159 z 1750 TBi 16v 200KM?
Silu
Początkujący
Awatar użytkownika

05 Sie 2018, 06:51

Spoko, ale bierz pod uwagę, że nie jest to bardzo przestronne auto.
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: służbowe
Silnik: 2.0/170
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

05 Sie 2018, 09:30

Invi napisał(a):Spoko, ale bierz pod uwagę, że nie jest to bardzo przestronne auto.

dla rodziny z 2 dzieci to raczej nie ten typ auta. To jest dobre na weekend z laską pojeździć, miejsca w środku jest naprawdę bardzo mało, nie mówiąc o tyle gdzie nie ma go wogóle, może przez te napompowane kubełkowe fotele + rozbudowany kokpit , jeżeli chcesz jakąś topową wersję, nawet ja sam jeżdżę taką w wersji TI i to auto tylko do sportowej jazdy, zawieszenie sztywne, fajny wygląd, mocne silniki, ogólnie auto godne polecenia ale raczej nie dla rodziny, to ma wyglądać i zapie***** w końcu "design by Giugiaro" do czegoś zobowiązuje :lol:
Ja bym proponował jakieś fajne Volvo z silnikiem 2.5T , w wersji kombi, dla rodziny jak znalazł, i jest moc i miejsca nie zabraknie, a nie gnieść się w alfie 159, gdzie tymi autami młodzi włosi ganiają za młódkami po włoskich plażach :lol:
andrewb25
Zaawansowany

Miejscowość: małopolskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny Audi e-tron GT concept - elektryczny samochód koncepcyjny
    Audi e-tron Trzecie. W Los Angeles, światowej stolicy filmu, na odbywającej się tam wystawie motoryzacyjnej cztery pierścienie przedstawiają nową gwiazdę. Zobaczyć tu można przygotowane specjalnie na to wydarzenie auto koncepcyjne ...
    Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM Śmiała stylistyka nadwozia oraz unikatowe wnętrze Opla ADAM
    Model ADAM wprowadza do segmentu A docenianą już filozofię projektowania firmy Opel, polegającą na "łączeniu artystycznego kunsztu z niemiecką precyzją ". Opel ADAM - w przeciwieństwie do pojazdów firm konkurencyjnych ...

• Re: Dość mocny sedan do 35-40 tysięcy, benzyna

05 Sie 2018, 10:15

Jak Volvo to może coś takiego:
    [link wygasł]
    Ossy
    Forumowicz VIP

05 Sie 2018, 10:40

Problem polega na tym, że nie cierpię kombi :-) Mimo że z praktycznego punktu widzenia to jest świetny wybór dla rodziny. Nigdy samochodów nie traktowałem jako wozideł z punktu a do b, samochód dla mnie musi mieć to coś, musi mi się podobać i dawać frajdę.

W moim konkretnym przypadku, z 6 miesięcznym dzieckiem i kolejnym dopiero w planach, nie tyle istotne jest miejsce w środku, co przestrzeń bagażowa. Konkretne chodzi o to, by mieścił się wózek z gondolą w bagażniku, bo w obecnym e46 jest to problem i gondola musi iść na przednie siedzenie.

Dlatego wyjątkowo brałbym pod uwagę 159 kombi. Naprawdę nie jest brzydkie, byłby to chyba sensowny kompromis.
    A do czasu gdy dzieci będą starsze i faktycznie będzie potrzeba mieć większe auto to zdążę zmienić samochód 2 razy.

Co sądzicie?
    Silu
    Początkujący
    Awatar użytkownika

05 Sie 2018, 11:14

Silu napisał(a):Dlatego wyjątkowo brałbym pod uwagę 159 kombi. Naprawdę nie jest brzydkie, byłby to chyba sensowny kompromis.

Tylko, że 159 jest po prostu ciasne. Tak samo bagażnik w sw jest po prostu mały. 445l w kombi segmentu d szału nie robi. Zresztą kształt otworu załadunkowego również taki sobie. 159 to świetne auto ale nie jako bagażówka

Popatrz sobie na mondeo 4 liftback/hatchback, masz 550l
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Auto: służbowe
    Silnik: 2.0/170
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    Skrzynia biegów: Manualna

05 Sie 2018, 13:57

W porządku. A Volvo S80 z tym silnikiem to ciekawa propozycja.
    Mondeo 4 mi się nie podoba.
    Silu
    Początkujący
    Awatar użytkownika

06 Sie 2018, 17:38

Wybrałeś sobie strasznie małe samochody, jak na na auto, które z założenia miało by służyć 4 osobowej rodzinnie. Teoretycznie małe dzieci potrzebują mało miejsca, ale to połowiczna prawda. Ostatnio testowałem montaż nosidełka dla córki i wbrew pozorom takie nosidełko zajęło sporo miejsca. Oczywiście są różne nosidełka, jedne są mniej rozbudowane inne bardziej, no ale nosidełko z założenia wkłada się do auta razem z dzieckiem więc wypadało by, aby ta operacja poszła w miarę gładko, bez specjalnego siłowania się.
    Zresztą skoro masz małe dziecko to raczej nie muszę tego tłumaczyć :)
    IS250 nie będzie większy od Alfy, ani od twojego obecnego auta, więc z miejsca bym ten samochód skreślił. To samochód dla małego kawalera, a nie dla rodzinny z dziećmi.
    Volvo S80 to będzie teoretycznie dobry kompromis...ale też nie do końca. To jednak sporych gabarytów samochód i tłuczenie się nim po mieście nie będzie najprzyjemniejsze. Ale jeśli gabaryty nie będą Ci przeszkadzać, to będzie chyba najlepszy z samochód z tych jakie się tu pojawiły.
    pkc
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
    Auto: BMW E36,Audi A4 B8/80 B4/A6 C6
    Silnik: 328i/2.0TFSi/2.6/3.0

06 Sie 2018, 18:17

pkc napisał(a): Ostatnio testowałem montaż nosidełka dla córki
    no proszę, kolejny świeżo upieczony tato na forum, a i widzę, że nowy nabytek w garażu :wink:

No i co racja, to racja - dobierasz raczej singielskie fury, ew takie, na które może sobie pozwolić osoba, której dzieci są na etapie "kapa jeździć ze starymi" :mrgreen: z premium może coś typu a5 sportback?
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008

07 Sie 2018, 18:44

Po prostu desperacko szukam kompromisu, nie chcę wielkiego auta, bo dzień w dzień jeżdżę po Krakowie :-) A w204 też za mały? Bagażnik 470 czy 480 litrów, patrząc na centymetry, nieco większy od BMW. Czy też za mały? A5 na otomoto to same coupety w tym budżecie.
    Silu
    Początkujący
    Awatar użytkownika

14 Sie 2018, 22:34

mike napisał(a):no proszę, kolejny świeżo upieczony tato na forum, a i widzę, że nowy nabytek w garażu

Jeszcze nie upieczony, ale to kwestia kilku dni, a może i godzin. :ok: A nabytek nie taki świeży, bo mam go ponad rok i w sumie dawno temu go dopisałem, nawet nie pamiętam kiedy ostatnio grzebałem w ustawieniach forum :D
    Ostatnio oglądałem W204 i w sumie też jakiś szałowy gabarytowo nie jest. Będzie nieco lepiej jak w Alfie i IS250, ale też bez rewelacji. Sedan jest ogólnie mało poręczny dla rodziny, ale przy odrobinie wyrzeczeń i gimnastyki przy pakowaniu różnych rodzinnych ":gadżetów" pewnie da radę.

P.S
    Mike kupiłeś już tego nowego gołębia? :mrgreen:
    pkc
    Zaawansowany

Prawo jazdy od: 10 08 2004
    Auto: BMW E36,Audi A4 B8/80 B4/A6 C6
    Silnik: 328i/2.0TFSi/2.6/3.0

14 Sie 2018, 23:53

Wszystkie wersje kombi będą ok, ewentualnie liftbacki np. Mondeo Mk4, Mazda 6 II.
    Ossy
    Forumowicz VIP