Dowcip nt. BMW

Dowcip nt. BMW

07 Sie 2014, 09:21

Znalazłem dziś w sieci coś takiego:

Fragment niepublikowanego wcześniej wywiadu z dr. Hansem Dietrichem Lügnerem, szefem projektu "BMW G01" (nowej serii 7, która zostanie zaprezentowana w 2016 r.). Znalazłem go na pendrajwie kolegi, który był na statycznej prezentacji prototypu i przetłumaczyłem dla Was.
„- jakich innowacji mogą spodziewać się użytkownicy w nowym BMW serii 7?
- jedną z najważniejszych innowacji będzie wprowadzenie systemu odwrotnej emisji CO2. Dzięki zastosowaniu trzycylindrowego silnika biturbo 1.5 w bazowej wersji 723i, uzyskaliśmy mnóstwo miejsca pod maską, ponieważ silnik 3-cylindrowy jest bardzo krótki. Miejsce to zostało zagospodarowane w taki sposób, że włożyliśmy tam wielki bęben wypełniony chlorofilem. Światło dociera do niego przez otwory w masce. Wskutek reakcji fotosyntezy CO2 zamieniane jest w czysty tlen. W połączeniu z ekstremalnie małą emisją CO2 silnika 1.5, uzyskujemy samochód, który pochłania więcej CO2 niż go emituje. Ten system nazwaliśmy Positive Emissions.
- a co z wodą? Wszak do tej reakcji potrzebna jest też woda...
- oczywiście nad bębnem znajduje się zasobnik z wodą, która zapewnia płynny przebieg reakcji.
- czy kierowca sam uzupełnia wodę?
- jest taka możliwość, ale zalecamy wizytę w ASO co ok. 500-1000 km.
- czy w razie potrzeby, np. w trasie, można po prostu dolać wody z kranu?
- NIE, absolutnie nie!!! To specjalna woda BMW – Bayerische Mineral Wasser o wyjątkowej recepturze, dostępna tylko w autoryzowanych salonach BMW!!!”
Niestety reszta pliku jest uszkodzona i nie da się odtworzyć. Ale zapowiada się ciekawie.

Ukradzione z: https://www.facebook.com/zlomnik?fref=nf

Mam nadzieję, że to baaardzo głupi dowcip :)
3 cylindry w BMW 7? :)
To byłoby żałosne, naprawdę żałosne!
166 2,4 JTDm - jest
156 19 JTD - była
306 1,4 - był
autoitalia
Aktywny

Prawo jazdy od: 11 03 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2,4 JTDm 175 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2003

Re: Dowcip nt. BMW

07 Sie 2014, 09:52

Chyba pierwszy raz złomnika czytasz :mrgreen: To oczywiście sarkazm, nawiązanie do totalnie bezsensownego, desperackiego wręcz zmniejszania emisji dość pożytecznego wręcz CO2, które ma miejsce nawet w klasie najbardziej wyrafinowanych i luksusowych aut. Najbardziej rozśmieszyło mnie to, że w przytoczonym tekście to rzekome zmniejszenie emisji zostało podane na pierwszym miejscu, jako najbardziej rewolucyjna zmiana w stosunku do poprzednika..
Aczkolwiek pewien, że w kolejnej "siódemce" dostaniemy dwulitrowe R4 bi(co najmniej)turbo. Już dzisiaj mamy trzylitrowe BMW 750d (what?) w konfiguracji triturbo. Gdyby któryś sąsiad kupił to cudo po gwarancji, to mógłbym z rodziną codziennie rano obstawiać, która sprężarka padnie mu tym razem :lol:
Geniodekt
Moderator - Katalog samochodów
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 299
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Impreza/Volvo S80
Silnik: 2.0 160/2.9 202
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Rok produkcji: 2006

Re: Dowcip nt. BMW

07 Sie 2014, 10:19

Czytuję regularnie, ale to po prostu rozłożyło mnie na łopatki i było tak brutalnie prawdziwe, że aż poczułem przez chwilę myśl... "cholera jasna, czy to nie jest prawa przypadkiem"?.... :D brrrrrrrrrrrrrrrrr, czekam aż w f1 będą silniki 3 cylindrowe w dieslu z dpf-em :D
166 2,4 JTDm - jest
156 19 JTD - była
306 1,4 - był
autoitalia
Aktywny

Prawo jazdy od: 11 03 2009
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Alfa Romeo 166
Silnik: 2,4 JTDm 175 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2003
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? [część II] Samochody elektryczne – co warto wiedzieć? [część II]
    Kontynuujemy nasz przewodnik po świecie motoryzacji napędzanej elektrycznością, który wzbudza zainteresowanie coraz większej liczby osób. Wraz z nimi pojawia się wiele pytań. W tej części analizujemy stereotypy ...
    OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe OC na miesiąc? Jak kupić ubezpieczenie krótkoterminowe
    Umowa ubezpieczenia OC standardowo zawierana jest na 12 miesięcy. Są jednak sytuacje, w których właściciel auta może ubezpieczyć pojazd np. na 30 dni. Kto i kiedy może kupić ubezpieczenie krótkoterminowe? Prawo ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Acura MDX, dodatkowy trzeci rząd siedzeń, 2014
      Skoda Superb, tył
      Honda Civic na lini startu
      Mazda CX-3