Droga wewnętrzna

Droga wewnętrzna

18 Lut 2012, 23:39

Jak dobrze rozumiem znak określa, że droga wewnętrzna zaczyna się w połowie tej drogi i zostaje odwołana dopiero jak wystąpi znak odwołujący. Czyli dojeżdżając do tego skrzyżowania powinno się ustąpić tym nadjeżdżającym z prawej, i Ci nadjeżdżający z lewej powinni ustąpić pojazdowi poruszającemu się po tej drodze, na której stoi znak.

Image
sponton
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Droga wewnętrzna

19 Lut 2012, 10:17

Zrób może szkic bo z tego co na fotce niewiele mozna wywnioskować ..
Po drugiej stronie drogi - dla wyjeżdżających - nie widać znaku D47 ..

Ale pomijając te błędy, bo może chuligani wyrwali ten znak - wyjeżdżający z drogi wewnętrznej, strefy zamieszkania, obiektu przydrożnego, cofający itp. jest zobowiązany ustąpić wszystkim pierwszeństwa .. Jedzie więc ostatni ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

20 Lut 2012, 09:27

Image

To plan sytuacyjny, w jakiej kolejności powinny przejechać ??

Czy znak D-47 widoczny na zdjęciu i planie oznacza, ze droga wewnętrzna zaczyna się w miejscu ustawienia czy wskazuje, że będzie to droga wewn. od najbliższego skrzyżowania. Jeśli pierwsza możliwość to chyba później traktujemy wszystkie jako wewnętrzne póki znak nie zostanie odwołany czyli powinna działać zasada prawej ręki.

Kasowanie znaku D-47 jest na rewersie widocznego znaku D-47.
sponton
Nowicjusz

20 Lut 2012, 09:50

Znak wskazuje fakt wjazdu na drogę wew., samochody przejeżdżają zgodnie z zasadą prawej ręki (czyli w kolejności: 3->1->2)
emilie
Początkujący

Auto: Audi Q7

21 Lut 2012, 13:00

Też tak myślałem i byłem na rysunku pojazdem 1. Pojazdu 3 nie było. Natomiast użytkownik pojazdu 2 dał mi długimi i krzyczał coś, że droga wewnętrzna tam jest więc już zgłupiałem czy miałem rację przejeżdżając przed nim.
sponton
Nowicjusz

22 Lut 2012, 14:51

Nie ma znaczenia, że tam jest wjazd w drogę wewnętrzną - na skrzyżowaniu obowiązuje zasada prawej ręki i koniec .. Niech sobie krzyczy - jego nerwy, jego zdrowie ..
Ale można by się go zapytać o co chodzi - jeśli powie, że ma pierwszeństwo powiedz, że nadjechałeś z prawej strony i masz pierwszeństwo , jeśli uważa inaczej - dzwonimy po policję ... Ciekawe co by powiedział ..

Ale ostatnio mało kto przestrzega tego - zwłaszcza na osiedlowych uliczkach, gdzie najczęściej jadący prosto sądzą, że mają pierwszeństwo .. Do czasu ..
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

[E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI [E] A6 C5 2,5 TDI / 525d e39 / E 270 CDI w210 / S80 I 2,5 TDI
    Podstawowe kryteria zestawienia: - segment E - silnik diesla o mocy ok. 150KM - manualna skrzynia biegów - modele z okolic 2000 roku Wytypowane modele do zestawienia: - Audi A6 C5 2,5 TDI - 150KM - BMW 525d e39 - 163KM ...
    SsangYong Y400 - nowy model flagowego SUV-a SsangYong Y400 - nowy model flagowego SUV-a
    SsangYong odsłonił nazwę oraz pokazał wygląd zewnętrzny oraz wewnętrzny modelu Y400. Opracowywany przez SsangYonga nowy model flagowego SUV-a znany był pod nazwą projektową "Y400". Firma zdecydowała się nadać nowemu samochodowi ...

• Re: Droga wewnętrzna

23 Lut 2012, 16:01

silvo44 napisał(a):Nie ma znaczenia, że tam jest wjazd w drogę wewnętrzną

Tu moje pytanie. Czy ten odcinek od tablicy D47 do skrzyżowanie to jest droga publiczna czy wyjazd , zjazd na drogę publiczną , taki sam jak np. wyjazd z prywatnej posesji ( domku jednorodzinnego) ?
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

23 Lut 2012, 16:11

bonifacy napisał(a):wyjazd z prywatnej posesji

Się to nazywa - z obiektu przydrożnego .. To także cpn, garaż, parking itp ..

bonifacy napisał(a):Czy ten odcinek od tablicy D47 do skrzyżowanie to jest droga publiczna

Tego to nawet ten co pisał ustawę nie wie - ale ja bym się przychylał do tego, że jest od skrzyżowania .. Jaki sens ma umieszczenie znaku D-46 w środku odcinka drogi ?? Może i ma gdy granica działki jest dokładnie wyznaczona ...
    Gdzie postawić ten znak aby obejmował skrzyżowanie ??
    Najlepiej byłoby przed - podobnie jak ostrzeżenie o przejeździe kolejowym po skręceniu na skrzyżowaniu .. Tak ?? Jak na znaku F-6 ..
    silvo44
    Moderator
    Awatar użytkownika

23 Lut 2012, 17:46

silvo44 napisał(a):Gdzie postawić ten znak aby obejmował skrzyżowanie ??

I tu się pojawia problem . Do obowiązków zarządcy , właściciela terenu należy oznakowanie drogi wewnętrznej . Ma postawić znaki . Gdzie :?: w którym miejscu :!: Znalazłem tylko jaki ma być wysoki i jak daleko ma stać od krawędzi drogi. Jakby miał i mógł ustawić przy samym skrzyżowaniu to byłoby najlepiej . A może by nie patrzeć na sytuacje pod kątem skrzyżowania , a tylko na drogę publiczną z bocznym wjazdem na teren prywatny?

silvo44 napisał(a): bonifacy napisał(a):Czy ten odcinek od tablicy D47 do skrzyżowanie to jest droga publiczna

Tego to nawet ten co pisał ustawę nie wie

Dokładnie :D Jednak czy ten odcinek według ustawy może być drogą publiczną i czy otrzymał taki status uchwałą rady gminy.

silvo44 napisał(a): bonifacy napisał(a):wyjazd z prywatnej posesji

Się to nazywa - z obiektu przydrożnego .. To także cpn, garaż, parking itp ..

Nie jestem pewny co masz na myśli . Gdyby w linii tego znaku był płot mojej posesji i miałbym taki wyjazd na ulice to wtedy jakby było ? Jest jakaś różnica między moimi włościami a omawianym przypadkiem ? Ja też mogę mieć drogę wewnętrzną tylko że nie mam obowiązku postawienia tablic , ale ja i właściciel owego terenu powinniśmy uzyskać pozwolenie od stosownych władz na wykonanie dojazdu.
    Nie odpowiadam na problemy na PW
    bonifacy
    Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 01 01 1981
    Auto: Fabia I , Fabia II
    Silnik: 1,4 AME , 1,4 BXW
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Kombi

• Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda