Drugie auto do ~10tys.

Drugie auto do ~10tys.

03 Paź 2017, 14:20

Witajcie,
Niestety tydzień temu moje auto zaliczyło dzwona w nową s-klasę, jak się okazało, wartość naprawy przekracza wartość pojazdu, czyli szkoda całkowita.. Na szczęście kolizja nie z mojej winy, PZU wypłaciło parę złotych.
W związku z tym chcę kupić drugie auto.
Rocznie robię ~22 tysiące km, codzienne dojazdy do pracy (2km w jedną stronę), w weekendy trasa ~200km w jedną stronę. Wolałbym auto w benzynie. 3 lata przejeździłem Hondą Civic ej9 (1.4, 90km) i byłem z niej zadowolony, naprawdę fajne autko dla młodego kierowcy.
Chciałbym kupić auto, które przyzwoicie trzyma się drogi, skręca i dobrze hamuje, będzie dynamiczne, miało klimatyzację no i będzie ciut większe i wygodniejsze od Hondy..

Budżet jakim dysponuję to +/- 10 tysięcy PLN (na samo auto, na pakiet startowy mam).
Co do spalania, to fajnie jakby nie przekraczało tych 10l w trasie..

Przeglądałem serwisy aukcyjne, ale mam trochę mętlik w głowie.

Na początku upatrzyłem Hondę Civic 7 generacji w wersji coupe, przez 3 lata z moją Hondą nie działo się nic poważniejszego (minimalnie zaczęła pokazywać się ruda), także ufam marce, no ale jednak to coupe jest trochę unikatowe, mało tego na rynku (osobiście nigdy żadnego nie widziałem na oczy :o), wyczytałem, że potrafi pójść uszczelka pod głowicą, no i zamiłowanie rdzy do japońskiej blachy odstrasza..

Potem znalazłem parę ogłoszeń lexusa is200 za mniej niż 10k, ale nie mam pojęcia czy za takie auto nie trzeba dać więcej, żeby nie kupić trupa, w którego trzeba włożyć jeszcze 5k, no i ponoć serwisowanie Lexa do najtańszych nie należy.

Kolejno zastanawiam się nad BMW e46, ale tak samo jak w przypadku lexusa, nie wiem czy za taką kwotę da się kupić coś sensownego.

Zastanawiałem się też nad czymś z grupy VAG z motorem 1.8t, ale pewnie też ciężko o coś niezajechanego.

Doradzicie coś? :)
sadistik
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 02 01 2004
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Civic

Re: Drugie auto do ~10tys.

04 Paź 2017, 05:57

W tej kwocie nie kupisz ani dobrego is-a ani e46, no chyba że z silnikiem 1.8 z początków z początku produkcji. Moje propozycje: Peugeot 406, Opel Vectra B obydwa silniki benzynowe 2.0/1.8 - zostanie Ci jeszcze spokojnie kasy na pakiet startowy. Seat Toledo /Leon/Golf 1.8
Ludwa10
Aktywny

Przebieg/rok: 30tys. km
Auto: Fiat Punto, Seat Toledo II
Silnik: 1.9 TDI 110km
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2004

04 Paź 2017, 07:43

Jaki silnik w pegoucie?
Rozumiem, że to 1.8 w VAGach bez turbo?

Widzę, że w tej kwocie można kupić fajną Vectrę, jak tam z blachami?

A np Honda Accord VI? Wydaję mi się, że też będzie rozsądną opcją, urzekła mnie też tutaj wersja coupe, ale pewnie też ciężko będzie znaleźć coś wartego uwagi..
sadistik
Nowicjusz

04 Paź 2017, 14:51

sadistik napisał(a):Rozumiem, że to 1.8 w VAGach bez turbo?

znajdziesz spokojnie :wink:

sadistik napisał(a):Widzę, że w tej kwocie można kupić fajną Vectrę, jak tam z blachami?

po lifcie były znacznie poprawione i mniej gniją a na dobrą sprawę możesz poszukać generacji C którą znajdziesz z początku produkcji (patrz na ogłoszenia w okolicach 11k i negocjuj cenę).

sadistik napisał(a):A np Honda Accord VI?

miałem ją własnie zaproponować.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

04 Paź 2017, 15:01

sadistik napisał(a):Jaki silnik w pegoucie?

2.0, byle nie HPi.
galakty
Stały forumowicz

Prawo jazdy od: 23 08 2012
Auto: Megane I PHII
Silnik: 1.6 16V 110
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

04 Paź 2017, 15:14

A co myślicie nt czegoś takiego?
[link wygasł]
sadistik
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików Wiosenne pylenie to zmora nie tylko dla alergików
    Pyłki są zmorą nie tylko alergików, ale także kierowców bez względu na to, czy są na nie uczuleni czy nie. Dlaczego? Pyłki osadzające się na szybach samochodu potrafią ograniczać pole widzenia, a jazda w takich ...
    Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso Nowa Toyota RAV4 i zmodernizowany mini van Verso
    W dniach 9-10 podczas marcowej premiery, Toyota zaprezentuje w swoich polskich salonach dwie nowości. Model RAV4 czwartej generacji jest jednym z najbardziej oczekiwanych debiutów motoryzacyjnych na polskim rynku. ...

• Re: Drugie auto do ~10tys.

04 Paź 2017, 15:24

No bardzo ciekawa oferta jedynie tylny zderzak był ruszany bo widać że jest krzywo spasowany i zapewne będzie problem z niektórymi częściami blacharskimi.
    Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
    Barol
    Moderator - Jakie auto kupić?
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
    Miejscowość: Górny Śląsk
    Auto: Opel Corsa B
    Silnik: 1.4 60km

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      S2020005