Drugie auto doradzcie

Drugie auto doradzcie

08 Sie 2013, 00:13

Hej, zastanawiams ię nad zakupem drugiego auta moje obecne z czasem pewnie sprzedam albo zostawie go poprostu do konca w rodzinie. Jezdzę Mercedesem 190 diesel 2l, i zastanawiam się nad kupnem czegoś w benzynie, albo nastepnego mercedesa diesla wolnossacego np w124 już z wiekszym silnikiem ale wiadomo ze dzisiaj trudno juz cos znalesc w normlanych pieniadzach. Autko jakie by mnie interesowało to sama benzyna ktora by mi nie paliła 15 l w miescie ;) odrazu mówie że gaz nie wchodzi w grę. Fajnie by było zeby było na łańcuchu rozrządu a nie na pasku, cena częsci nie była z kosmosu, w miare dobra blacharka. Zastanowilbym się nad audi a4 1.8 ale przeraża mnie wielowahacz aluminiowy, bmw e36 ma fajny silnik swietnie się prowadzi ale jest strasznie oklepane przez osoby ktore nie szanują aut, Mercedes C w202 ma słabą blache, 1,8 w tej budzie to nie za mało ? 2.2 diesel ma felerną pompe.. Może tym razem jakiś ciekawy japoniec ? Wszystkie francuzy, ople i fiaty odpadają.. nie chce się przesiąść w młodszy ale dla mnie niestety gorszy samochód... Poradzilibyście coś ciekawego ?
lukasz78
Początkujący

Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Honda Civic V
Silnik: 1.5 d15b2
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1994

Re: Drugie auto doradzcie

08 Sie 2013, 05:17

No to popłynąleś że francuzy czy Ople to gorsze samochody..
Jaki masz fundusz na auto?
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km

08 Sie 2013, 16:44

Audi A4 1.8 ma turbine. Ja bym rozgladnal sie za Corollą e11. Dlaczego Ople odpadają? Rozumiem ze maja kiepska blache ale tak poza tym to nic powaznego sie z nimi nie dzieje jeśli chodzi o benzynę.
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

09 Sie 2013, 00:56

Nie chciałem nikogo urazić co do Opla, fiata, peugota czy np Renówki. Mi np. Te auta się nie podobają, jesteś za motoryzacją niemiecką i japońska. Miałem Opla Vectre '99 2 DTI i zawiodłem się bardzo na tym aucie.. Budżet to 8-9 tyś ewentualnie + tyś. Interesował by mnie jakiś sedan, gdybym nie miał licznej rodziny to kupiłbm sobie jakiegoś civica albo golfa i bym nie narzekał. Chyba zostane przy mietku, tyle że tym razem w124...
lukasz78
Początkujący

09 Sie 2013, 06:31

Nie uwierze w to że Ci sie nie podobają,poprostu królują stereotypy :)
A myślałeś może nad Carismą?
[link wygasł]
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

09 Sie 2013, 07:24

Nie dziwie sie ze się zawiodłeś bo 2.0DTI to awaryjny silnik.
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi A6 Hybrid Audi A6 Hybrid
    Hybrydowe Audi A6 to nowe oblicze limuzyny klasy business. Jego lekką karoserię osadzono na sportowym podwoziu. Wnętrze jest eleganckie i ergonomiczne, a kierowca i pasażerowie mają do dyspozycji wiele systemów wspomagających ...
    Historia Audi quattro w sportach motorowych Historia Audi quattro w sportach motorowych
    Na początku roku 1981, Audi z napędem quattro pojawiło się na scenie Rajdowych Mistrzostw Świata. Fin Hannu Mikkola, prowadząc auto z czterema ringami podczas Rajdu Monte Carlo, wygrał pierwszych sześć śnieżnych odcinków ...

• Re: Drugie auto doradzcie

09 Sie 2013, 11:01

W moim Oplu właśnie silnikiem byłem miło zaskoczony, ale nie podobała mi się cała reszta. Ciagle palący się abs to mnie irytoowało najbardziej szczegolnie w zime, tu i tam zaczął łapać rdze, nędzne wnętrze i przede wszystkim ojciec z prędkością 30 km/h uderzył w dupe innego samochodu nadział się na haka opadł zderzak pokrzywił się przedni pas samochód przesunął się do tyłu byłem poprostu załamany że to takie plastikowe auto. Gdybym moją 190 tak uderzył to nie ma bata żeby coś tak poważnego się stało.
    Tak ogladałem tą Carisme i to bardzo przyjemne dla oka autko, szkoda ze nie miałem okazji się nim przejechać. Co sądzicie o Galancie ? też bardzo fajnie wygląda.
    lukasz78
    Początkujący

09 Sie 2013, 18:04

To widocznie ta Astra była kiedyś bita :)
    Barol
    Awatar użytkownika

10 Sie 2013, 18:55

Tak nie ma co ukrywać ten Opel miał kiedyś dzwona ale nie jakiegoś potężnego. Kumpel miał tak samo bite w124 i pomimo tego że sam zaliczył dzwona jego auto nie złożylo się jak pudełko plastikowe.. Niestety według mnie taka jest prawda że samochody dzielimy na plastikowe i te które były zrobione jeszcze solidnie..
    lukasz78
    Początkujący

11 Sie 2013, 12:38

To jest bzdura, przy najechaniu z niewielką prędkością na tył innego auta tym bardziej wyposażonego w hak zawsze bardziej poszkodowany będzie ten który najechał, nosek miękki, tyłek twardy bo i strefa zgniotu mniejsza.
    1.8 w W202 do demonów prędkości nie należy ale ma długie przełożenia i przyjemnie się nim jeździ w trasie, jakbyś miał jakieś pytania odnośnie W202 to pytaj śmiało, przez 8 lat i ponad 200 000 km takiego ujeżdżałem.
    Diesle w W202 przed CDI są dla mnie nie do przyjęcia biorąc pod uwagę ich wydajność.
    Jasiek90
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zawichost
    Prawo jazdy od: 01 01 2001
    Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Chrysler PT Cruiser/Seat Arosa
    Silnik: 2.4-152 KM/ 1.7 SDI
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Automatyczna
    Rok produkcji: 2000

12 Sie 2013, 00:45

Nie chciałbym tego w202 wolałbym już szukać gdzieś w DE zadbanej 190/w124. Ale mniejsza z tym. Skoro jezdziłeś przez 8 lat w202 to jak tam u Ciebie było z blachą ? Co sprawiało Ci najwięcej problemu w aucie ? ile realnie to 1.8 pali w mieście ? kupiłbyś ją jeszcze raz, czy pokusilbyś się o inny silnik już do tej budy ? Pytam z czystej ciekawości z góry dziękuje za odpowiedz;)
    lukasz78
    Początkujący

12 Sie 2013, 07:56

Witam, ja też jeżdze w202 z 1994r. ponad 3 lata i bardzo sobie chwale. Benzyna z gazem i nie ma najmniejszych problemów z odpalaniem albo z czymkolwiek innym. Zima najwieksze mrozy odpala na dotyk. Żadnych problemów z gazem. Nigdy. Silnik żyleta. Nic się nie dzieje. Spalanie w granicach 10 l gazu. W mieście góra 11 l. Bardzo ładnie się zbiera. Płynnie przyspiesza. Silnik 1.8 i 122 km w tej budzie to bardzo dobre rozwiąznie. Co do blachy to faktycznie nie należy do najlepszych. No ale trzeba dbać o wszystko. Ja aktualnie sprzedaje swojego mietka. Nie potrzebny mi jeszcze tak duży samochód. Coś 3 drzwiowego teraz planuje i napewno bedzie to MB. Bardzo dobre samochody i prawie bezawaryjne. Jestem bardzo zadowolony akurat z tego samochodu. Gdyby był ktoś zainteresowany to @: tomek0208@vp.pl :mrgreen:
    Wilku91
    Obserwowany

Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: MB W202
    Silnik: 1.8 122 KM
    Paliwo: Benzyna + LPG

13 Sie 2013, 19:49

Właśnie takich opinii na forach jest bardzo dużo w sensie oczywiście pozytywnych. Silniki bardzo dobre i znakomicie znoszą gaz,więc moim zdaniem warto się nad nim zastanowić w kwestii zakupu,mimo upływu lat.
    MotoAutko
    Początkujący

Prawo jazdy od: 14 03 2002
    Auto: Seat Leon 1.6
    Typ: Hatchback

• Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI