Drugie auto w domu, które da frajdę z jazdy - do 20 tys. zł

17 Paź 2014, 07:31

Cześć wszystkim!

Udało mi się trochę odłożyć i chciałbym wreszcie spełnić swoje małe, motoryzacyjne marzenie. Chciałbym kupić samochód, który będzie drugim autem w rodzinie, a więc nie ma to być rodzinne kombi, ale niewielki sedan (zależy mi, aby w awaryjnych sytuacjach był funkcjonalny), który pod maską będzie miał spory zapas mocy. Do tej pory jeździłem raczej pospolitymi autami typu Focus, Astra czy Fiat Bravo.

Ma to być samochód, który nie będzie ostentacyjną rajdówką, ale klasycznym wozem o ukrytych możliwościach. Osobiście bardzo mocno choruje na Lexusa IS300 z rocznika 2003 (po liftingu), który moim zdaniem idealnie wpisuje się w moje potrzeby. Niewielki sedan, który nie rzuca się w oczy, ale jest też w pewnym sensie klasyczny, a ponad 200 koni mechanicznych pod maską z pewnością daje frajdę z jazdy. Tylny napęd, bezawaryjny silnik to na pewno przemawia na plus tego samochodu.

Gdzieś na drugim miejscu w mojej głowie pojawia się BMW serii 3 model E46 z mocnym benzynowym motorem. Jakim? No właśnie tutaj mam problem, a więc może coś doradzicie. Nie wiem tylko czy taki wóz do mnie pasuje, bo chociaż to bardzo udane auto, to na rynku ma łatkę samochodu dla bandyty i ulicznego wariata.

Trzeci typ? Tak naprawdę nie wiem, gdyż dla dwóch powyższych aut bezpośrednim konkurentem będzie Mercedes klasy C, ale nie do końca przemawia do mnie ten samochód. A może się mylę, może ma cechy, które dominują nad powyższymi? Jeśli coś wiecie, jeździliście to napiszcie.
Na samochód chcę wydać 20 tys. zł. Gdyby trafiła się perełka, to jestem w stanie dorzucić coś ekstra, ale w granicach rozsądku. Mam nadzieję, że pomożecie mi w wyborze. Aha to ważne, kupuje to auto na kilka lat z zamysłem o dbaniu i być może zrobieniu klasyka. Nie jestem typem pirata drogowego, a więc weźcie to pod uwagę i nie proponujcie Imprezy STI i temu podobnych samochodów.

Dzięki! :D
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

17 Paź 2014, 08:23

Patrząc na Twoje propozycje jakoś nie doszukuję się tam "frajdy". Szukasz po prostu zwykłego samochodu z mocniejszym silnikiem.
Kupiłbym klasyka, youngtimera. Doprowadził do perfekcyjnego stanu, pojeździł po zlotach, posłuchał pochwał. I tu będziesz miał frajdę widząc, że ludzie odwracają się za samochodem a nie ze sprintu od świateł do świateł
e30/124 coupe/e32/e28/corrado/audi quattro/audi v8
SzpiceR
Nowicjusz
 
Posty: 46
Auto: s40

17 Paź 2014, 08:47

C-klasa W203 jest autem komfortowym, nowsza generacja (od 2005 roku), ma bardziej sportowe nastawy. Z Mercedesa bardziej polecałbym CLK (choć też nie jest wybitnie sportowy), np. takie:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

A poza tym to Alfa 156 2.5:
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

BMW E46 328i

Lexus IS300 (ale ciężko o auto z manualem)

Saab 9-3 2.0 Aero:
[link do oferty na Allegro wygasł]
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002

17 Paź 2014, 08:55

SzpiceR napisał(a):Patrząc na Twoje propozycje jakoś nie doszukuję się tam "frajdy". Szukasz po prostu zwykłego samochodu z mocniejszym silnikiem.
Kupiłbym klasyka, youngtimera. Doprowadził do perfekcyjnego stanu, pojeździł po zlotach, posłuchał pochwał. I tu będziesz miał frajdę widząc, że ludzie odwracają się za samochodem a nie ze sprintu od świateł do świateł
e30/124 coupe/e32/e28/corrado/audi quattro/audi v8


Patrząc na mój obecny samochód, to wszystko powyżej 200km w miarę lekkiej budzie zapewni frajdę z jazdy. Chodzi o żwawy samochód, którym można szybciej się przejechać, ale będzie również funkcjonalny. Nie chodzi mi o auto na zlot czy do niedzielnego polerowania lakieru, ale właśnie o samochód, którym można pojechać nieco agresywniej.
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

17 Paź 2014, 09:52

MB od razu odrzuć. Lexus to trochę wynalazek, mało tego jest, a to oznacza problemy z częściami lub duże koszty, poza tym o ile wiem to problemy z manualem tam są... Dostępność i trwałość.

Ogólnie jak frajda z jazdy to BMW.

Wysłałem Ci pw.
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

17 Paź 2014, 10:27

jiGsaw napisał(a): Lexus to trochę wynalazek,


Wynalazek który w porównaniu do bmw :D mało się psuje, nie ma go na wszystkich światłach a części i tak są normalnie dostępne... no i dodam że ubogi IS300 wygląda w środku jak wypasiona e46.
jiGsaw napisał(a):poza tym o ile wiem to problemy z manualem tam są... Dostępność i trwałość.

Problem z manualem polega na tym że jest praktycznie nie dostępny (is300) ale trwałość automatu jest wzorcowa do tego jeszcze is300 ma łopatki przy kierownicy używając ich można lecieć do odcinki na każdym biegu...co przy vvti daje mega frajdę :D

Sebastianos napisał(a):Nie jestem typem pirata drogowego, a więc weźcie to pod uwagę i nie proponujcie Imprezy STI i temu podobnych samochodów.

Więc iiGsaw trzeba się zastanowić co da więcej populus klasy premium od lexa is300 z 2jztem :D
Pewnie odpowiesz że skrzynka manualna itp... ok to jest fuckt :wink:
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Picie i jedzenie za kierownicą - to niebezpieczne!
    W związku z obowiązującym zakazem spożywania posiłków w lokalach gastronomicznych wiele osób kupuje dania na wynos. Nie powinno to jednak skłaniać kierowców do jedzenia (nawet frytek) czy picia podczas ...

17 Paź 2014, 10:34

Jak dla mnie to trwałość może być na podobnym poziomie, za mało wiemy o Lexusie by gadać, że jest dużo trwalszy od BMW, które robią kosmiczne przebiegi, mają zwykle słaby serwis i są katowane. A Lexusami w większości jeżdżą kasiaści dziadkowie, którym się zapieka klapka w przepustnicy powyżej 30% wychylenia, i którzy serwisują to w ASO. Poza tym czytałem, że manuale w Lexusach się psują co nie stawia tego w dobrym świetle pod kątem trwałości, bo jak można popsuć manuala? :) No i pewnie jedne rzeczy są lepsze w BMW, a drugie w Lexie. Nie zapominajmy, że Lexus zaczął budować auta na wzór BMW, a nie na odwrót. I dzięki temu odniósł sukces.

Na pewno serwis BMW będzie tańszy, bo rynek rozbitków/angoli na allegro z częściami do BMW, a do Lexusa to dwa różne światy. To samo jeżeli chodzi o zamienniki. No i manual tutaj jest górą co by nie było, frajda z jazdy priorytet...
Potrzebujesz czegokolwiek z E36 328i coupe mpakiet - dużo "rarytasów" - pisz na pw,
jiGsaw
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika
 
Posty: 5044
Miejscowość: Rumia
Auto: BMW

17 Paź 2014, 11:00

jiGsaw napisał(a):Poza tym czytałem, że manuale w Lexusach się psują co nie stawia tego w dobrym świetle pod kątem trwałości, bo jak można popsuć manuala?


Tak naprawdę nie wiem co kto rozumie przez kiepski manual... ponieważ is200 który wychodzi w manualu ma dwumasę i na tym problem się kończy. Skrzynka jest na wyrost ponieważ oryginalnie is200 wychodził z kompresorem więc jego seryjny Nm nic jej nie zrobi.

A is300 manual (trudny do zdobycia)miał skrzynkę w55 jej problemem jest to że po zamontowaniu turbo poddawał się przy około 450Nm no ale już wtedy moc oscyluje w 400km :ok:

Co do reszty że manual przy zabawie robi robotę to się zgodzę tylko zależy na co się nastawia kierownik.
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10227
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe

17 Paź 2014, 11:07

Szczerze mówiąc bardzo dużo dobrego słyszałem i czytałem na temat skrzyni automatycznej w Lexusie, a więc nie uciekam przed tym rozwiązaniem, chociaż automatem nie jeździłem. Jestem naprawdę otwarty na różne marki i modele, ale nie chcę żeby to był buczący dupowóz z wielkim skrzydłem na bagażniku. Po prostu nie pasuje do mnie taki samochód.

Testowałem Lexusa i BMW 330i i w obu czułem się dobrze, ale Lexus zrobił na mnie większe wrażenie. Co prawda jeździłem Lexusem IS200, który ma trochę ponad 150km, ale dawał radę. Mam podobną moc w moim aktualnym rodzinnym kombi i trochę muli. Na plus dla IS300 to chyba jeszcze to, że ma szperę o ile się nie mylę?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

17 Paź 2014, 11:30

Jeżeli będziesz pilnował na bieżąco wymiany oleju w skrzyni typu automat to o awarie nie masz się co martwić,a to duża wygoda podczas jazdy,więc czemu nie. Dla mnie osobiście Lexus jest kiepską marką ze słabym serwisem ,wolałbym zadbane albo e46 albo e39. Podkreślam nie od młodego gniewnego tylko zadbane i utrzymane.
Dabtuner
Aktywny
 
Posty: 295

17 Paź 2014, 12:15

Dabtuner napisał(a):wolałbym zadbane albo e46 albo e39. Podkreślam nie od młodego gniewnego tylko zadbane i utrzymane.


No właśnie, tylko gdzie znaleźć dobrze utrzymane E46, które nie było katowane i piłowane od świtu do zmierzchu? Jeśli E46 to jaki silnik?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

17 Paź 2014, 13:26

Sebastianos napisał(a):No właśnie, tylko gdzie znaleźć dobrze utrzymane E46, które nie było katowane i piłowane od świtu do zmierzchu?


Najlepiej na jakimś forum wielbicieli tej marki, ale będziesz musiał liczyć się z tym, że takie auta będą miały bardzo wysoką cenę.
łysy
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 2759
Zdjęcia: 2
Prawo jazdy: 12 09 2001
Auto: VW Golf VII
Silnik: 1.4 TSI 150KM
Paliwo: Benzyna

17 Paź 2014, 13:32

łysy30 napisał(a): Najlepiej na jakimś forum wielbicieli tej marki, ale będziesz musiał liczyć się z tym, że takie auta będą miały bardzo wysoką cenę.


Być może, chociaż z drugiej strony nikt nie kupuje szybkiego samochodu, aby się nim toczyć. No dobrze, jest Lexus, BMW, a może coś jeszcze koledzy zaproponujecie? Być może jest jakiś ciekawy samochód, o którym nie mam zielonego pojęcia i to będzie właśnie to?
Sebastianos
Aktywny
Awatar użytkownika
 
Posty: 343
Miejscowość: Warszawa
Auto: Peugeot 508 SW
Silnik: 1.6 THP
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2012

17 Paź 2014, 13:34

jiGsaw napisał(a):Ogólnie jak frajda z jazdy to BMW.

Nie tylko BMW da ci frajdę z jazdy. Są też inne marki
Nowe Fotki Mojego Auta są w tym temacie
fiat-seicento-900-krzycha-vt94145.htm
Krzychu
Stały forumowicz
Awatar użytkownika
 
Posty: 4854
Auto: VW POLO 6R
Silnik: 1.2 TDI CR 75 KM
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

17 Paź 2014, 13:49

Ostatni Auto-Świat porównanie 200-konnych sedanów: AR 156 2.5, BMW E46, Lexus IS i Saab 9-3.

O Lexusie napisano, że ma wysoką trwałość mechaniki, rewelacyjny silnik 3.0 (stosowany w Toyocie Suprze) podatny na mechaniczny tuning, dobrze wyposażony. Jedyną powtarzalną usterką jest... awaria zmieniacza płyt CD. Drogie oryginalne części.

Jak chcesz naprawdę dobrze jeżdżące auto weź BMW E46. Jak chcesz dobrze jeżdżące i oryginalne Lexus IS300.

Jeszcze poleciłbym takiego klasyka:
[link do oferty na Allegro wygasł]

Z jednego prostego względu. Te auta zyskują na wartości.
Ossy
Forumowicz VIP
 
Posty: 7023
Zdjęcia: 0
Prawo jazdy: 07 01 2010
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002