Duże rodzinne do 5 tys ?

03 Mar 2019, 15:42

Witam,
Planuje zakup samochodu do 5tys, wiem że to nie dużo dlatego poluje w auta 20 letnie. Zależy mi na tym aby auto miało dużo miejsca na szerokość na tylnych siedzeniach (dwa foteliki i podstawka musi wejść), druga rzecz to w grę wchodzi tylko benzyna z LPG, najlepiej kombi ale bardzo duży hatback czy sedan uszedł by w tłumie. Przeglądając przez parę dni różne ogłoszenia itp zauważyłem w tej cenie następujące pojazdy:
Opel Vectra B
Laguna I gen
Ford Mondeo Mk 2
Laguna I
Passat B4
Peugeot 406
Nissan P11
Opel Omega

Czy to dobry wybór ? Czy może macie inne propozycje ? Pojawiają się też w tej cenie oferty mondeo MK3 czy passata B5 ale czy warto się pakować w tej cenie w ciut nowsze modele ? Głównie zależy mi na miejscu z tyłu i tu chyba bezkonkurencyjnie Omega wygrywa ? Samochód będzie 90% jeździł jako transport do pracy ale zdarzają się trasy po 1200km w dwie strony co dwa trzy miesiące czy raz na rok ciągnięcie 300km przeczepki kempingowej do 1000dmc więc silnik najlepiej minimum 2.0.
Co byście polecili ? Z wymienionych posiadałem tylko peugeota 406 po lifcie i byłem bardzo zadowolony miło słabego silnika 1.8 8v. Aktualnie posiadam grand Espace III 2.0 8v ale muszę się go pozbyć ze względu na brak gazu i trochę rzeczy do zrobienia. Dodam tylko że prawie wszystkie naprawy jestem w stanie wykonywać samemu więc nie boję się tak starych aut. Byle silnik i blacha była w dobrej kondycji chodź wiadomo parę ognisk rudej nie dyskwalifikuje z zakupu.
Mistrano
Nowicjusz
 
Posty: 5

03 Mar 2019, 17:40

Jeśli ma być brak korozji to 406 wygrywa w tym zestawieniu. Ogólnie wszystkie auta będą spoko ale sam pewnie wiesz, że trzeba szukać stanu.
W nissanie lubią korodować podłużnice pod bagażnikiem

Z mało rdzewiejących możesz popatrzeć jeszcze na volvo v70 i C5
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

04 Mar 2019, 16:15

5k za C5 to trochę ryzykowny zakup.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

05 Mar 2019, 06:38

C5 o ile mi wiadomo to hydroaktywne zawieszenie w co nie chce się pakować, miałem xantie i tam np awaria wykluczała samochód z holowania gdyż auto siadało w zasadzie na glebę... Chodź nie powiem xantia była mega wygodna i się mega wysoko podnosiła w trybie serwisowym dzięki czemu mogłem wjechać tam gdzie żadna osobówka nie wjechala

V70 garstka ogłoszeń dosłownie z sekwencją a jak są to z silnikiem turbo w co też nie chce się pakować

Korci mnie jeszcze pierwsza przedliftowa xara picasso, mega dużo miejsca i wygoda oraz galant i silniczek 2.5 v6 ale tam ponoć gniją gniazda mpersona...

Vectra jednak odpada gdyż ma wyprofilowane bardzo tylne siedzenia (kanapę) dokładniej kanapa jest podniesiona dość znacznie na krawędziach przez co fotelika nie da się zamontować przy samych drzwiach wskutek czego przy zamontowaniu fotelikow z dwóch stron w środku zostaje raptem 30cm na trzecie dziecko więc siedziało by w strasznym ścisku...

Jeden mam tylko dylemat, kupując auto do jazdy na maks rok lepiej np kupić lagunę jedynkę zadbaną, nie skorodowaną na full wypasie czy np zardzewiejące już Mondeo MK3 czy paska B5 bo w zasadzie na wyglądzie mi nie zależy a po roku i tak pewnie tylko telefon do kasacji na lawetę i baju baju
Mistrano
Nowicjusz
 
Posty: 5

05 Mar 2019, 11:44

Ja polecam Fiata Stilo hb :D
amibia
Nowicjusz
 
Posty: 12

05 Mar 2019, 16:49

Stilo za 5k bym sobie darował..
Zamiast Picasso to może Renault Scenic? 5oddzielnych foteli,sporo miejsca w środku i spory bagażnik albo Opel Zafira tylko tutaj skupiłbym się na autach w okolicach 6k.
[link do oferty na Olx wygasł]
[link do oferty na Olx wygasł]
linki przykładowe..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Duże Toyoty w małej skali, ciekawe modele RC
    Jak zostać mistrzem Polski w rajdach terenowych? Najlepiej zacząć od Toyota Adventure Rally Mistrzostw Polski Modeli RC w Rajdach Terenowych. Okazuje się, że każdy może mieć dakarowego potwora w stylu Hiluxa, którym ...
    Toyota zmienia świat
    Toyota jest znana w świecie motoryzacji jako innowator, który ma odwagę wprowadzać na rynek naprawdę rewolucyjne rozwiązania. Najbardziej znanym, spektakularnym przykładem jest Toyota Prius, która przestawiła ...

07 Mar 2019, 17:21

Zafira i scenik to dla mnie mini autka z małym rozstawem osi... Od zawsze lubowałem się w dużych autach, miałem Scorpio jedynke, przejściówkę i wieloryba, renowke safrane, z mniejszych peugeota 406, passata, nubirę a teraz grand Espace i szczerze nie chce kupić nic małego bo po prostu dobrze mi się jeździ krowami a do tego co miesiąc robię trasę 1200km w dwie strony więc scenik z silniczkiem 1.6 odpada całkiem...
Mistrano
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Mar 2019, 17:28

Jak ten będzie do weekendu to postaram się pojechać na Śląsk obejrzeć go. Tylko nigdy nie miałem automatu a w zasadzie raz ale to w Passacie B3 gt, 3 biegowy dramatyczny automat odbierający połowę mocy...
Wie ktoś coś jak automaty się sprawują w tych Volvo ? Na co zwrócić uwagę ?
[link do oferty na Olx wygasł]
Mistrano
Nowicjusz
 
Posty: 5

07 Mar 2019, 18:09

Odpuściłbym sobie.. handlarz sprzedaje za grosze i zobacz na liczbę wyświetleń ogłoszenia,jakby był ok to dawno by już poszło,gruz na 100%..
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012