Duży Problem. Zgubiłem Dowód Rejestracyjny...

Re: Duży Problem. Zgubiłem Dowód Rejestracyjny...

21 Paź 2011, 17:48

dominiqs napisał(a):Czy ja mogę przerejestrować swoje auto bez dowodu rejestracyjnego,

Nie masz na to najmniejszej szansy.Zgłoś ten fakt w swoim WK.Oczywiscie musisz mieć pozostałe dokumenty tego pojazdu tj.kartę pojazdu,OC oraz umowę k/s.Być moze ze twoje WK wystąpi do WK gdzie pojazd był ostatnio zarejestrowany o potwierdzenie faktu sprzedazy oraz przesłanie danych tech.tego samochodu niezbędnych do jego rejestracji.Myślę jednak ze czeka Ciebie wyjazd do SKP gdzie bylo robione ostatnio OBT po duplikat zaświadczenia z przegladu.Moze uda się zrobić OBT na SKP w twojej miejscowości jezeli WK wyda PC na podstawie zaswiadczenia otrzymanego z WK gdzie byl ten samochód ostatnio zarejestrowany...
Co bys nie robił,jak byś nie robił i tak piekło i tak piekło.
Nie odpowiadam na PW.
Migi60
Forumowicz VIP

Miejscowość: Polska
Prawo jazdy od: 10 07 1979
Auto: OPEL CORSA
Silnik: 60KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Duży Problem. Zgubiłem Dowód Rejestracyjny...

20 Gru 2011, 01:23

Zgubiłem DR motocykla z polisą OC. Poszedłem do Starostwa Powiatowego. Nie trzeba faktu zgłaszać na policję. Trzeba przynieść zaświadczenie ze SKP z datą badania technicznego.Schody zaczęły się gdy powiedziałem że szkoda chodzić bo badanie nie ważne i czy nie można wydać dowodu rejestracyjnego bez badania i zrobić je później.Otóż nie. Pani w okienku na to , że trzeba zdjąć tablicę przyjść do Starostwa z Kartą Pojazdu i wystąpić o pozwolenie i tablice czasowe żeby przejechać motorkiem 300 metrów do SKP i zrobić badane techniczne po czym z zaświadczeniem przyjść do Starostwa i wystąpić o wtórnik DR. Po wyrobieniu stałego dowodu i zwróceniu tablic czasowych otrzymam nowy dowód ze starą tablicą.Podziękowałem pani i powiedziałem, że jednak za zimno na motor.Na szczęście pani od ubezpieczeń była milsza i przedłużyła mi OC na podstawie karty pojazdu. Przynajmniej fundusz mnie nie śćignie (OC wyszło 8 miesięcy temu). Z motorkiem zrobię tak na wiosnę "zawiozę te 300 metrów na lawecie lub poprowadzę do SKP" i wtedy nie będę brał tablic czasowych (dodatkowy koszt i formalności ze zmianami polisy też) tylko przyjdę od razu z badaniem ( zaświadczeniem z SKP) i złożę podanie o wtórnik dowódu. Oczywiście nie można zapomnieć przy drugiej wizycie zabrać tablicę do zmiany nalepki kontrolnej.Powinno być gut.Na wiosnę napiszę jak poszło.Szerokości.
MrGregor
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 09 1990
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

MINI by PUMA - Dynamiczny styl jazdy i sportowa moda MINI by PUMA - Dynamiczny styl jazdy i sportowa moda
    Producent samochodów, firma MINI, oraz lifestylowa marka odzieżowa PUMA podpisały umowę partnerską zacieśniającą ich kilkuletnią współpracę. Umowa ta stanowi połączenie sił dwóch innowacyjnych marek-ikon, ...
    Zimowa EkoJazda Zimowa EkoJazda
    Jak jeździć ekologicznie i ekonomicznie zimą? Zasady są te same o każdej porze roku, ale w trudnych warunkach pogodowych, niskich temperaturach mają jeszcze większy wpływ na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11
      Autosacrum 2009
      S2020005