Dwa różne, oba fajne: Freemont vs BMW 318d

18 Gru 2019, 09:47

Witajcie witajcie.
Mój post nie będzie z gatunku co byście poradzili z tysięcy modeli na rynku. Mam dwa wybrane które mi się szalenie podobają ale za nic nie mogę się zdecydować który wybrać. Może mi pomożecie, może macie jakieś rady co do mojego dylematu. Przeznaczenie auta: miasto, częste wyprawy weekendowe za miasto, rower, bagaż, namiot a nawet jeżdżenie z mniejszą ilością towaru z firmy co bym dostawczaka nie musiał gonić prawie na pusto.

Opcja 1:
Fiat Freemont, SUVo - VAN
Świetne wyposażenie, cena około 60 tysięcy, dobry silnik 2,0 170KM, tylko ręczna skrzynia biegów ze względu że automaty podobno nie dają rady w tym modelu, ogromniasta przestrzeń po złożeniu siedzeń, wygoda i jak na takie gabaryty nieduże zużycie paliwa. Do tego tanie i dostępne części

[link do mobile.de wygasł]

Opcja 2:
BMW 318d

Kombi, jakość wykonania, wyposażenie, tego modelu nie trzeba przedstawiać wiec podrzucę tylko przykładowego linka:

[link do mobile.de wygasł]

Życzę wszystkim wesołych świąt, zdrowia i spokoju!
Pozdrowionka!
wronski82
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 10 09 2001
Auto: brak

18 Gru 2019, 10:19

wronski82 napisał(a):Opcja 1:
Fiat Freemont, SUVo - VAN
Świetne wyposażenie, cena około 60 tysięcy, dobry silnik 2,0 170KM, tylko ręczna skrzynia biegów ze względu że automaty podobno nie dają rady w tym modelu, ogromniasta przestrzeń po złożeniu siedzeń, wygoda i jak na takie gabaryty nieduże zużycie paliwa. Do tego tanie i dostępne części

[link do mobile.de wygasł] ... ofxwHMFl8U


Do tego możesz zerknąć na spokrewnionego technicznie Dodge Journey ale w jego przypadku wyłącznie benzyniak bo dieslem jest śmieciowe 2.0tdi na pompowtryskach do vag

wronski82 napisał(a):Opcja 2:
BMW 318d

Kombi, jakość wykonania, wyposażenie
a do tego można też dużo napisać o tym modelu w temacie serwisowania bo warsztaty odwiedza się stosunkowo często :mrgreen: Tak ogólnie "nowsze" BMW to w dużej części śmietniki. A jeśli już zdecydowałbyś się na płacenie za serwis "premium" to chociaż kup to z silnikiem o jakiejś adekwatnej mocy.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Gru 2019, 10:28

Hejka.
Dlatego wolałbym jednak Fiata. Wiem że to auto nie uchodzi za wzór szpanu i luksusu ale jeździłem już kilkoma fiatami od Seicento przez 2 Cromy, 2 Ducato, Pandę, Stilo i zadbane i dobrze utrzymane w auto generuje zerowe koszty. Znajomi którzy jeżdżą BMW muszą mieć niestety odłożoną pewną kwotę w zapasie na serwis.
wronski82
Nowicjusz
 
Posty: 11
Prawo jazdy: 10 09 2001
Auto: brak

18 Gru 2019, 10:32

Pierwsza różnica jest taka że BMW będzie droższe w zakupie i tu może się okazać że Freemonta kupisz w podobnej cenie dwa lata młodszego. Na co musisz się nastawiać to na pewno większe spalanie ale plusy z wypadu za miasto są takie że jest trochę wyżej zawieszony i nie będzie problemu jak będziesz musiał dojechać gdzieś drogami nieutwardzonymi :)

Jeżeli chodzi o zabieranie roweru to tu nie ma różnicy które auto wybierzesz bo i tak pewnie wrzuciłbyś go na dach. Wnętrze bardziej przestronne jest w tym pierwszym. Jak siedziałem na fotelu kierowcy wydawało mi się sporo więcej miejsca niż w BMW 3.

Minusem Freemonta na pewno jest gorsze prowadzenie niż w modelu BMW ale to wyczują tylko wprawni kierowcy.

Na plus jest przestrzeń ładunkowa w Fiacie ten model ma bardzo pojemny bagażnik i na pewno jest to jego spora zaleta.

wronski82 napisał(a):tylko ręczna skrzynia biegów ze względu że automaty podobno nie dają rady w tym modelu
To nie tak że nie dają rady ale są po prostu ospałe i zwiększają zużycie paliwa. W tym modelu faktycznie lepiej sprawdza się manual.

Zawieszenie Freemonta ma tendencję do lekkiego bujania na boki jadąc po nierównościach. Przy normalnej jeździe raczej nie jest to odczuwalne.

Przy prędkościach autostradowych ciszej będzie w BMW 3. Fiat już powyżej 130km/h staje się dosyć mocno głośny.

Biorąc pod uwagę spalanie wersji z napędem na przód to przy jeździe na trasie z prędkościami ekspresowymi czyli 120 km/h powinniśmy zmieścić się w granicach 6,8 - 7 litrów na 100km przy napędzie 4x4 będzie to o jakieś 0,3 - 0,5 litra na setkę więcej.

Moim zdaniem Freemont to ciekawe auto i lepiej wyposażone od bliźniaczego Dodge Journey.
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Klasyki Audi na Goodwood Festival of Speed
    Na linii startowej tegorocznego Goodwood Festival of Speed, który w dniach od 4 do 7 lipca odbędzie się w południowej Anglii, Audi Tradition wystawi trzy historyczne samochody. Do angielskiej Mekki miłośników ...
    Jak rozkodować radio w samochodzie Renault?
    Bardzo często podczas chwilowej utraty zasilania radio w samochodach marki Renault jak i Dacii będzie wymagało wpisania kodu do jego uruchomienia. Problem ten może się pojawić np. po chwilowym odłączeniu akumulatora bez podtrzymania ...