Dzielny samochód do podróżowania dla niewielkiej osoby!

Re: Dzielny samochód do podróżowania dla niewielkiej osoby!

15 Sty 2013, 18:38

Prawdą jest, że jeśli w kosztach eksploatacji miedzy takim RAV4 - pełnoprawną terenówką nie ma wielkiej różnicy, to lepiej i z radością wzięłabym terenówkę.
Ale nie uwierzę w to. Może i do niektórych modeli da się znaleźć tańsze części, ale przecież jasne jest, że większe terenówki będą hektolitrami żłopać paliwo, a nie bez powodu kupuje samochód używany.

Czempion ma tu racje - nie chcę używać samochodu do takich zadań jak te pokazane na filmie. Owszem, chciałabym by samochód był w stanie przejechać taką drogę, ale nie wiem czy będę się na takie pakować.

Jeśli chodzi o łąki czy plaże, nie chodzi o samo nielegalne wpakowywanie się na tereny na które samochody nigdy nie wjeżdżały, ale żeby samochód dawał sobie radę na drogach które przez taką plażę czy łąkę - prowadzą. A są właśnie takie, na które - obecnym samochodem Golfem VII kombi, którym teraz czasem jeżdżę - nie wjechałabym nigdy.

Specjalnie początkowo szukałąm samochodu niewielkiego, bo chciałam wykorzystać swoją drobną osobę na korzyść mojego portfela.

Terrano kiedyś wpadł mi w oko, ale ponoć nie jest taki niezawodny i ciągle coś się psuje?
Eyoko
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 0- 0-2008
Auto: Nie mam

16 Sty 2013, 00:16

Jeżeli rozważasz kupno samochodu nowego, to polecam:
[link wygasł] - Ford Fiesta
[link wygasł] - Nissan Micra
djgpp1
Obserwowany

Auto: Honda

16 Sty 2013, 10:39

Eyoko co się tak uczepiłaś tych kosztów? To nie jest Mustang v8 :D dobra instalacja gazowa i spalanie masz na poziomie 7l benzyny... Jeśli jest jakieś solidne auto, to napewno jest terenowe :D napędy są trwałe, oczywiście jak się coś sypnie to będzie drogo, czemu ma się psuć? Kupisz dzielne auto, zaczniesz się zapuszczać dalej :P
nitro
Zaawansowany

Miejscowość: znikąd

17 Sty 2013, 00:28

ravki? bardzo podobne,
poczynająć od koszów opon, przez paliwo a części mechaniczne i serwis bym nawet powiedział że tańsze we frocie wyjdą :wink: różnica spalanie litra LPG na 100km jest pomijalna,
oczywiście wszytko zależy od stanu auta jakie się kupi, bo jak kupujesz złom to doprowadzenie do stanu używalności kosztuje dość dużo w każdym przypadku
Panowie!! Co JEST!! Ciśnienie mi spada! ;)
pocieszny
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Miejscowość: z błota ;)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Roomster i Fabia odświeżone modele SKODY Roomster i Fabia odświeżone modele SKODY
    Wprowadzając Nową Octavię, SKODA nie zapomina także o Roomsterze i Fabii. Te dwa modele otrzymały właśnie nowe logo marki oraz kilka dodatkowych modyfikacji. Wraz z wprowadzaniem innowacyjnego języka stylistycznego, SKODA ...
    Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym Na obcej drodze w okresie Wakacyjnym
    Okres wakacji to czas wielkich wyjazdów. Często przygotowania do nich trwają cały rok, a czasami decyzja o kierunku wyprawy podejmowana jest spontanicznie i w ostatniej chwili. Przed każdą podróżą musimy jednak ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009