Dziura w oponie

Dziura w oponie

25 Kwi 2011, 21:31

Witam. Proszę o opinię. Wczoraj zauważyłem wbitą śrubę śr. 8mm
w oponę. Uszkodzenie jest mniej więcej po środku opony w miejscu rowka, który biegnie po całym obwodzie opony. Powietrze nie zeszło. Zastanawiam się, czy taką oponę można naprawiać, czy raczej ją wymienić? Szkoda mi jej, ponieważ ma dopiero 2 miesiące, natomiast nie wiem jak taka naprawiana opona wpływa na bezpieczeństwo? Dodam, że to opona Dunlop SP31 175/65 R15 84T czyli do prędkości 190km/h którą bez problemu osiągam na niemieckich autostradach. Dziękuję za pomoc.
Ostatnio edytowany przez ojciecmajster, 26 Kwi 2011, 13:31, edytowano w sumie 1 raz
ojciecmajster
Nowicjusz

Miejscowość: Jelenia Góra

Re: Dziura w oponie

26 Kwi 2011, 10:46

ojciecmajster napisał(a):czy taką oponę można naprawiać,

Oczywiście, nawet trzeba ... póki całkiem nie zeszło powietrze podjedź do warsztatu - założą specjalny korek ... pozdro ...
silvo44
Moderator
Awatar użytkownika

Miejscowość: Olkusz
Prawo jazdy od: 01 09 1983
Auto: OPEL VECTRA C
Silnik: Z18XER
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe Najważniejsze fakty o wodorze i samochodach na ogniwa paliwowe
    Na świecie coraz więcej mówi się o wodorowych ogniwach paliwowych. Jest też dostępnych już kilka modeli samochodów które są nimi zasilane. Wodór jest pierwiastkiem powszechnie występującym w przyrodzie, ...
    Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać? Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać?
    Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy w sposób szczególny od tego, czy kierowca jest w stanie odpowiednio sprawnie reagować na to, co dzieje się na drodze. Dlatego tak ważna jest jego pozycja za kierownicą. ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      VW Passat CC
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Infiniti Q50