Dziwna sprawa z tylną lampą

09 Gru 2020, 14:19

Witam. Auto vw golf plus 2006r.

Nagle przestał działać zewnętrzny ring w tylnej lewej lampie. Kupiłem nową lampę i problem był identyczny. Jednakże podłączyłem prawą lampę do lewej wtyczki i lampa świeciła, wiec pomyślałem, że taki los iż kupiłem lampę z takim samym defektem. Jednakże po zakupie kolejnej lampy znowu defekt był identyczny. A gdy wepnę w tę wtyczkę prawą lampę to wszystko działa. Magia... Zna ktoś odpowiedz? Będę wdzięczny.

Niestety nie mogę podpiąć lewej lampy do prawej wtyczki, ponieważ przewód jest zbyt krótki
Chicken13
Obserwowany
 
Posty: 1

09 Gru 2020, 14:43

Spróbuj ustalić które piny odpowiadają za świecenie tego ringu w lampie. Sprawdź wtedy napięcia i porównaj między lewą i prawą wtyczką. Jeżeli będzie tak samo to znaczy że coś ewidentnie musi być z lampą.

Możesz też podać odpowiednie napięcie na piny w lampie żeby sprawdzić czy led zaświeci.

Swoją drogą to dziwne bo jeżeli masz identyczne kostki i jedna lampa świeci a druga nie to problem wskazuje na lampę lub na jakąś przerwę w obwodzie i może jak podłączałeś tą prawą lampę to kable były bardziej napięte i dlatego świeciło wkładasz oryginalna kable układają się inaczej i jest przerwa przez co nie świeci. Innej możliwości raczej tu nie ma :)
Rokiko
Forumowicz VIP
 
Posty: 6180
Zdjęcia: 23
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Planujesz dłuższą trasę - co sprawdzić, aby uniknąć kosztownych awarii
    Migające kontrolki na desce rozdzielczej, stukanie i skrzypienie w zawieszeniu, zmiana pracy silnika – nie należy lekceważyć tych niepokojących sygnałów, ponieważ mogą być one zwiastunem poważnej awarii. Systematyczne ...
    Bez kichania, kaszlu i łzawienia oczu w samochodzie
    Przez kilka chłodniejszych miesięcy w przewodach i zakamarkach układu klimatyzacji zdążyły zebrać się szkodliwe dla naszego organizmu zanieczyszczenia, grzyby i pleśnie. U wielu ludzi wywołują one takie nieprzyjemne reakcje ...

  •