Dziwne lekkie stukanie w silniku [Seat Ibiza IV 1.2 Benzyna CGPA 70KM]

22 Sty 2020, 12:39

Witam,
podczas jazdy na rozgrzanym silniku przy mocniejszym dodaniu gazu z pod maski wychodza lekkie klekoczące dźwięki. To sie nie dzieje ani na luzie, ani przy stałej jeździe, tylko jak dodaje wiecej gazu. Silnik pracuje dobrze tzn. obroty nie spadają od tak sobie, moc jak na trzy cylindry jest. Możliwe ze przesadzam ale przy niższych obrotach na jedynce, dwójce i trójce czuje tak jakby "czkawke" kiedy puszczam pedał gazu, nieważne czy zrobie to wolno czy gwałtownie. Auto miało 900km temu wlewany nowy 5w30 castrol edge c3 vw504 oraz wczoraj zmieniałem świece bo myślałem ze to jest problem.
Z góry ślicznie dziękuje za pomoc
DimeLime
Nowicjusz
 
Posty: 4
  • 22 Sty 2020, 13:05

    Wiesz co w tym silniku często pukała poduszka do skrzyni ta pod akumulatorem. To pukanie objawiało się w dziwnych momentach więc warto ją sprawdzić.

    Czy przed wymianą oleju był taki sam problem z tym pukaniem?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    22 Sty 2020, 13:06

    tak na prawde to przyznam się że nie zwrociłem na to uwagi do momentu az kolega jako pasażer mi to powiedzial. To już było po zmianie oleju
    DimeLime
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    22 Sty 2020, 17:42

    DimeLime napisał(a):To już było po zmianie oleju
    A olej został zalany taki sam jak wcześniej? Jaki masz przebieg?
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    22 Sty 2020, 20:03

    Wybacz za moją pomyłkę. Stukanie było przed zmianą. Olej jest tej samej organoleptyczosci ale pewnie nie był tam wcześniej Castrol edge. Przejechane jest 90tys km. Dzisiaj właśnie zauważyłem że mi wydech pierdzi. Może to być ta przyczyna?
    DimeLime
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    23 Sty 2020, 12:30

    DimeLime napisał(a):Przejechane jest 90tys km
    No to tu raczej z silnikiem powinno być ok to nie jest jakiś duży przebieg dla niego.
    DimeLime napisał(a):Dzisiaj właśnie zauważyłem że mi wydech pierdzi. Może to być ta przyczyna?
    Jak najbardziej czasem z wydechu dochodzą różne odgłosy nawet stukanie może się pojawić.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!

    23 Sty 2020, 23:51

    Jutro pojade z tym na podnośnik i sie dowiem co nie tak z tłumikiem. Najgorszego czego mogę się spodziewać to katalizator, chociaż powinienem mieć check engine.
    DimeLime
    Nowicjusz
     
    Posty: 4

    24 Sty 2020, 11:03

    DimeLime napisał(a):Najgorszego czego mogę się spodziewać to katalizator, chociaż powinienem mieć check engine.
    Nie koniecznie czasem jak jest część wkładu (nie duża) uszkodzona wykruszona to może on jeszcze przepalać w normie i nie będzie błędów. Tak więc check się nie zapali.
    DimeLime napisał(a):Jutro pojade z tym na podnośnik i sie dowiem co nie tak z tłumikiem
    Daj znać czy coś znajdziesz.
    Cichy77
    Forumowicz VIP
     
    Posty: 5225
    Zdjęcia: 62
    Auto: Mam, często zmieniam!