Dziwne obroty i szarpanie przy ruszaniu - Renault Clio II 1.9D

Dziwne obroty i szarpanie przy ruszaniu - Renault Clio II 1.9D

20 Lis 2015, 10:09

Witam,
Otóż zacznę od tego, że po odpaleniu samochodu obroty nie wskakuja na te "nominalne" 0.9 tylko np. 0.4 przez co samochodem strasznie trzęsie. Aby trochę wzrosły no to trzeba czekać aż się nagrzewa czyli powiedzmy 15 minut l. No i tu moje zdziwienie gdyż w passacie b4 1.9tdi taka sytuacja nie ma miejsca i obroty są od razu dobre a samochód wydaje się być bardziej "zajechany". Od czego to zależy? Dlatego że w Clio pompa paliwa jest manualna(Lucas) a w pasku automatyczna? Dodam że nieezależnie od czasu w Clio jest taki motyw że np jak stoję sobie na jałowym chociażby przed garażem i zgasze światła to obroty bardzo rosną np z 0.7 do 0.9 tak samo jak np wyłącze radio itp itd. Czy to normalne? Czy to może być coś z alternatorem? Grzebano mi przy pompie bo uszczelki wymieniali i w sumie po tej przygodzie zacząłem zauważac takie zmiany.
Co do szarpania. Pojawia się przy ruszaniu i cofaniu. Poduszki zostały sprawdzone przez mechanika i ta pod skrzynia biegów jest ponoć jak nowa, wiec gdzie jest przyczyną? Drażkiem trochę trzęsie a np we wspomnianym passacie jest bardzo sztywny.
sokol1922
Nowicjusz

Auto: Renault Clio II

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie Polskie drogi należą do najbardziej niebezpiecznych w Europie
    Doroczny raport Europejskiej Rady Bezpieczeństwa Transportu wykazał, że w Polsce liczba osób, które w 2016 r. poniosły śmierć w wypadku drogowym w przeliczeniu na miliard przejechanych kilometrów, jest ...
    5 milionów samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa na świecie 5 milionów samochodów hybrydowych Toyoty i Lexusa na świecie
    Toyota Motor Corporation z siedzibą w Tokio ogłosiła, że skumulowana sprzedaż samochodów hybrydowych na świecie przekroczyła 5 milionów egzemplarzy. W dniu 31 marca 2013 roku liczba ta wynosiła 5.125 miliona ...

•  
    • Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda