Dziwne wycie na piątym (i czasami czwartym) biegu

Dziwne wycie na piątym (i czasami czwartym) biegu

05 Wrz 2019, 17:16

Witam,

od pewnego czasu mam pewien problem w swoim Peugocie 307SW 1.6HDi.
Polega on na tym, że nie ważne czy na rozgrzanym czy na zimnym silniku, po wrzuceniu piątego biegu słychać przy dodawaniu gazu poniższy dźwięk (odgłos jakby wirowania)

https://drive.google.com/file/d/1-EwfH6 ... MfJ73zFh4g

Przy dłuższej jeździe można jego zaczątek poczuć również już przy piątym biegu. Poniżej 4 wszystko gra. Nie potrafię zlokalizować miejsca tego dźwięku, tak więc nie mam pojęcia na czym mogę się oprzeć, stąd też przepraszam jeśli temat założony w niepoprawnym dziale.
Orkan
Obserwowany
 
Posty: 2
Prawo jazdy: 18 10 2008
Auto: Nie mam

Re: Dziwne wycie na piątym (i czasami czwartym) biegu

06 Wrz 2019, 11:31

Skoro problem pojawia się tylko na piątym biegu tu raczej można wykluczyć problem z silnikiem i postawić bardziej na coś związanego ze skrzynią. W pierwszej kolejności warto sprawdzić poziom oleju.

Może to być łożysko piątego biegu w skrzyni które wyje pod obciążeniem, bo jak dodajesz gazu to dźwięk się nasila z tego co widać na filmiku.
Cichy77
Stały forumowicz
 
Posty: 4524
Zdjęcia: 64
Auto: Nie mam
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Oślepiające zimowe słońce Oślepiające zimowe słońce
    Zimą jesteśmy przygotowani na trudne warunki atmosferyczne – oblodzoną i mokrą nawierzchnię, opady śniegu, niskie temperatury. Często przyczyną kolizji nie jest jednak żadna z tych rzeczy. Wielu kierowców zapomina, ...
    Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać? Jak prawidłowo siedzieć za kierownicą i jak się ubierać?
    Bezpieczeństwo ruchu drogowego zależy w sposób szczególny od tego, czy kierowca jest w stanie odpowiednio sprawnie reagować na to, co dzieje się na drodze. Dlatego tak ważna jest jego pozycja za kierownicą. ...

  •