Dziwny hałas z tyłu samochodu

23 Maj 2017, 20:24

Zwracam się do Was z serdeczną prośbą o pomoc, być może ktoś miał podobną usterkę do mojej. Auto Signum 1.8 122
Powyżej prędkości 80-90 km/h z tyłu auta dobiega dziwny odgłos, podobny do tego, jakbyście do pustej butelki po piwie, włożyli szklaną kuleczkę i szybko zaczęli butelką obracać. Taki metalowo-szklany odgłos. Dźwięk wydobywa się tylko powyżej 90 km/h, poniżej tej prędkości jest niesłyszalny. I tylko z tyłu, z prawej strony auta (od strony pasażera). Myślałem, że to łożysko koła tylnego prawego, natomiast mechanik powiedział, że łożysko jest ok. Tarcze ostatnio były przetaczane, klocki są w dobrym stanie. Co może być przyczyną?
Sprężyny tylne wymienione na nowe.
Btw, ktoś mi zaj***ał zaślepkę haka przedniego... Kupiłem nowy zamiennik za 40 zł -> za mały...
Wymienili mi na inny model za 60 zł -> również krzywo siedzi... Zaślepka powinna mieć z tyłu metalowy "zaczep" (wiem, ponieważ zaslepka na tylnym zderzaku tak ma). Czy ma ktoś z zacnych tutaj forumowiczów dane na konkretny sklep/aukcje, która jest sprawdzona i nie wciśnie chinskiego shit'u?
iLuminary
Początkujący
 
Posty: 73
Auto: Signum 1.8 122hp
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

23 Maj 2017, 22:08

Ciężko będzie tam z opowiastek namierzyć co Ci tam z tyłu słychać a z zaślepka zgłoś się do serwisu opla masz gwarancję że będzie pasowała.
To nie moc ani sprzęt a technika czyni z Ciebie zawodnika
Kao
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 16084
Zdjęcia: 107
Miejscowość: Francja
Przebieg/rok: 40tys. km
Auto: Bmw 645Ci, M3, Vw T4

23 Maj 2017, 22:18

Najlepsze, że byłem już u dwóch mechaników. Jeden nic nie wykrył, a drugi chyba myślał że mi się coś w głowie stuka :mrgreen:

Chyba zbyt czułe ucho mam. Z opowiastek wiadomo, natomiast miałem nadzieję, że może ktoś również się z tym trapił bo to dość charakterystyczna usterka.
iLuminary
Początkujący
 
Posty: 73
Auto: Signum 1.8 122hp
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

16 Cze 2017, 23:28

Ja bym na twoim miejscu dokładnie obejrzał jak trzymają się amortyzatory miałem taki podobny dźwięk do twojego opisu, tyle że to działo się w mojej corsie B i mocno umocowałem amortyzatory, wtedy problem się rozwiązał
TomaszNZM
Nowicjusz
 
Posty: 38
Prawo jazdy: 17 02 2016
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Volvo V40 I
Silnik: 1.8 Benzyna
Paliwo: Benzyna
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1997
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Wyjazd na wakacje samochodem – o czym pamiętać?
    Długo wyczekiwany po okresie kwarantanny czas wakacyjnych wyjazdów w końcu nadszedł. Z uwagi na bezpieczeństwo, o wiele więcej Polaków w tym roku zdecyduje się na podróże krajowe, by zobaczyć lokalne ...
    Autobusy specjalne
    Autobusy są stosunkowo rzadko poddawane adaptacjom i wykorzystywane do innych niż tradycyjne zastosowań. Niemniej jednak czasami, szczególnie ze względu na duże wymiary nadwozi oraz wyższy niż w samochodach ciężarowych ...