Dziwny problem z akcyzą i kupnem pojazdu - POMOCY :)))

Dziwny problem z akcyzą i kupnem pojazdu - POMOCY :)))

26 Lip 2008, 17:38

Witam,
mam spory problem. Zacznę od początku.
Jeden znajomy blacharz kupił rok temu uszkodzony samochód w niemczech (na tyle średnio uszkodzony, że w lipcu 2007 r przyjechał nim osobiście do Polski). Auto kupił w jakimś komisie, po czym po przyjeździe auto trochę stało w garażu, potem je zrobił, potem znowu stało.... Człowiek ten jednak NIC NIE OPŁACIŁ. Akcyzy, podatków - kompletnie NIC. Stoi sobie auto od roku (już naprawione) i ja chcę je kupić. No ale... papiery sprzedaży z komisu w niemczech on ma sprzed roku. Akcyza nie popłacona. Podobno jakieś kary są! Jak to wygląda?
Przecież on przejechał granicę rok temu, ale może oświadczyć, ze przyjechał tym autem wczoraj. No ale obydwa dokumenty tzw. "brief" mały i duży ma sprzed roku... fakturę też...
Więc nawet jak mi oświadczy że np. kupił to auto rok temu, i ono stało w niemczech, a teraz przywióz go na lawecie, to czy ja mam prawo go legalnie nabyć jak on nie ma tych opłat w Polsce?
Czy on MUSI najpierw opłacić te akcyzy (no ale FV zakupu sprzed roku...) i dopiero może mi to auto sprzedać?
czy też mogę spokojnie to kupić, iść do Urzędu celnego tylko z np. dzisiejszą umową i spokojnie opłacić? Będą kłopoty?

Błagam Was o pomoc!
:)
Prosiaczek
Nowicjusz
 
Posty: 1
Rejestracja: 26 Lip 2008, 17:15

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy Gruba kurtka, rękawiczki, czapka, a bezpieczeństwo jazdy
  Zimą niskie temperatury zmuszają nas do noszenia grubej kurtki, ciepłych butów, czapki i rękawiczek. Chociaż chroni to nas przed zimnem, jednak w przypadku kierowców znacząco może wpływać na bezpieczeństwo jazdy.
  Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY Green Future - ekologiczna przyszłość SKODY
  SKODA jeszcze bardziej angażuje się w działalność związaną z ochroną środowiska, wytwarzając ekologiczne samochody i wprowadzając efektywne wykorzystanie zasobów. Przyjęte przez SKODĘ działania "Green Future" mają ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Monster Truck Rock Star, 11
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   S2020005
   Subaru Impreza STI