Dźwięk zacierającego się wałka/rolki Mazda 2.0 DITD

Dźwięk zacierającego się wałka/rolki Mazda 2.0 DITD

18 Lip 2018, 23:22

Siema. Słyszę dźwięk docierający z silnika. Można porównać go do dźwięku łopaty wbijanej w twardy śnieg, takie szuranie. Zamieszczam filmik z youtuba.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Mam 2 podejrzenia. Przytarty wałek rozrządu lub o ile to możliwe to przytartą pompę wtryskową.

Wymieniłem rozrząd kompletny z pompą wody, wymieniłem podkładki pod wtryskami. Zdjąłem koło pasowe z tłumikiem drgań (alternator i klima nie pracowała wtedy) i dalej ten sam dźwięk.
Po wymianie oleju jakby minimalnie mniej. Wcześniej było jeżdżone na 10w40 z interwałami wymiany co 30 tyś km około, bo właścicielka nie pamiętała. Teraz 5w30. Lany był także jakiś czas "opał" do baku bez dodatków typu "miksol".
Co to może być?
Tomaszabc
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 20 Mar 2017, 20:01
Prawo jazdy od: 10 01 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Fiat 126 elx
Silnik: 23km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze? Jak korzystać z nowych technologii bezpieczeństwa na drodze?
    Samochody coraz częściej potrafią same regulować prędkość, zahamować w razie niebezpieczeństwa, trzymać się pasa ruchu i odczytywać znaki drogowe. Te technologie nie tylko ułatwiają życie kierowcom, lecz także mogą zapobiec ...
    Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę? Jak głód wpływa na prowadzenie samochodu przez kierowcę?
    Wielu kierowcom zdarza się prowadzić samochód, odczuwając głód, co skutkuje zmęczeniem oraz obniżoną koncentracją. Żeby tego uniknąć, część osób decyduje się na jedzenie w samochodzie, co jest równie ...

  •