Dźwięk zacierającego się wałka/rolki Mazda 2.0 DITD

Dźwięk zacierającego się wałka/rolki Mazda 2.0 DITD

18 Lip 2018, 23:22

Siema. Słyszę dźwięk docierający z silnika. Można porównać go do dźwięku łopaty wbijanej w twardy śnieg, takie szuranie. Zamieszczam filmik z youtuba.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

Mam 2 podejrzenia. Przytarty wałek rozrządu lub o ile to możliwe to przytartą pompę wtryskową.

Wymieniłem rozrząd kompletny z pompą wody, wymieniłem podkładki pod wtryskami. Zdjąłem koło pasowe z tłumikiem drgań (alternator i klima nie pracowała wtedy) i dalej ten sam dźwięk.
Po wymianie oleju jakby minimalnie mniej. Wcześniej było jeżdżone na 10w40 z interwałami wymiany co 30 tyś km około, bo właścicielka nie pamiętała. Teraz 5w30. Lany był także jakiś czas "opał" do baku bez dodatków typu "miksol".
Co to może być?
Tomaszabc
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 10 01 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Fiat 126 elx
Silnik: 23km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

10 ciekawostek na temat Toyoty 10 ciekawostek na temat Toyoty
    Toyota to dziś największy koncern motoryzacyjny świata i jedna z największych firm na naszym globie pod względem przychodów. Japońska marka odnosi sukcesy na rynkach od Ameryki, przez Europę i Azję, aż po Australię. ...
    "Najlepsze samochody 2013 roku" i trzy zwycięstwa dla BMW "Najlepsze samochody 2013 roku" i trzy zwycięstwa dla BMW
    Nowe BMW serii 3 jest sprzedawane dopiero od lutego 2012 roku, jednak już teraz przejęło prowadzenie w klasie średniej premium. BMW serii 5 już po raz trzeci z rzędu znalazło się na pierwszym miejscu w klasie wyższej średniej. ...

•  
    • Chevrolet Camaro SS, tył
      Nauka jazdy gokartem
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Czarny Nissan GTR, tył