Dźwięk zacierającego się wałka/rolki Mazda 2.0 DITD

Dźwięk zacierającego się wałka/rolki Mazda 2.0 DITD

18 Lip 2018, 22:22

Siema. Słyszę dźwięk docierający z silnika. Można porównać go do dźwięku łopaty wbijanej w twardy śnieg, takie szuranie. Zamieszczam filmik z youtuba.

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]Mam 2 podejrzenia. Przytarty wałek rozrządu lub o ile to możliwe to przytartą pompę wtryskową.

Wymieniłem rozrząd kompletny z pompą wody, wymieniłem podkładki pod wtryskami. Zdjąłem koło pasowe z tłumikiem drgań (alternator i klima nie pracowała wtedy) i dalej ten sam dźwięk.
Po wymianie oleju jakby minimalnie mniej. Wcześniej było jeżdżone na 10w40 z interwałami wymiany co 30 tyś km około, bo właścicielka nie pamiętała. Teraz 5w30. Lany był także jakiś czas "opał" do baku bez dodatków typu "miksol".
Co to może być?
Tomaszabc
Nowicjusz
 
Posty: 3
Rejestracja: 20 Mar 2017, 19:01
Prawo jazdy od: 10 01 2010
Przebieg/rok: 5tys. km
Auto: Fiat 126 elx
Silnik: 23km
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2000

  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Zima za kierownicą - jak się do niej przygotować? Zima za kierownicą - jak się do niej przygotować?
    Do początku kalendarzowej zimy pozostało jeszcze kilka dni, ale już teraz zdarzają się mroźne, a nawet śnieżne dni. Dlatego bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do jazdy w trudnych warunkach. Na co powinien zwrócić ...
    Nowe z salonu, ale po blacharce! Nowe z salonu, ale po blacharce!
    Chociaż oficjalnie nikt o tym nie mówi, są w Polsce salony, w których 8 na 10 świeżo dostarczonych z fabryki pojazdów z miejsca trafia do lakierni. Uszkodzenia w czasie transportu to chleb powszedni. ...

  •