E36 vs Civic V vs Ibiza II - co wybrac?

E36 vs Civic V vs Ibiza II - co wybrac?

05 Sty 2013, 19:32

Witam.

Moja Astra F powoli kończy swój żywot i dlatego postanowiłem kupić nowy samochód. Obecnie zastanawiam się nad trzema modelami z tematu, dokładniej e36 325/328, Civic V VTEC 1.6 125KM, Ibiza II Cupra 2.0 150KM. mój budżet to max 8tyś zł.

Moje przemyślenia: BMW - koniecznie musi być w gazie, żeby nie uruchamiać go tylko na weekendy, oraz ciężko znaleźć w dobrym stanie, nie zajeżdżoną. HONDA: Najlepsza opcja według mnie, OC tanie, nie pali dużo, słyszałem same dobre opinie o silniku, jedynie blacha słaba (podobno). SEAT: z tym modelem nie mialem zbytnio doczynienia, patrze na statystyki jedynie, 150KM w takim niewielkim samochodzie - wygląda sympatycznie.

Rozważę każdą inną opcję, jednak te są priorytetem :) Moje wymogi to cena <8000zł, ma się zbierać w miare konkretnie, bo przy astrze 1.4 + lpg 100km/h osiąga się w 2 tygodnie i to mnie "trochę" irytuje.. Tak więc musi być dynamiczne koniecznie. Trzecim wymogiem jest ekonomia, jezdze samochodem czesto wiec nie moze palic tak strasznie duzo.

Z gory dziekuje za opinie o samochodach wymienionych oraz za wszystkie propozycje i uwagi.

Pozdrawiam!
kapa666
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 02 2011
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

Re: E36 vs Civic V vs Ibiza II - co wybrac?

05 Sty 2013, 19:42

przejscie z astry na ibize to prawie zaden postep, civic to dobre auto 1.6 VTEC to udana konstrukcja ale ciezko bedzie o nieskorodowany egzemplarz, jak juz seat to moze vw golf IV ? powinienes znalezc dobry egzemplarz do 8tys
czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 09 2012
Auto: ford mondeo

05 Sty 2013, 19:45

Za 8000zł znajdziesz ładnego Civica VI 1.5 VTEC,przyzwoita moc i pali mało.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

05 Sty 2013, 22:22

przejscie z astry na ibize to prawie zaden postep

Tak w sumie myślałem, bo niby 2.0 150KM, ale jednak r4 i jakos nie widzialem Ibiz z "kopem", w ogóle mało tego jeździ. Golf IV całkiem fajnie chodzi i w środku ładnie, ale jakoś jednak do mnie nie przemawia i nie chciałbym jeździć autem takim samym jak ma kumpel :) A miał ktoś doczynienia z Fordem Couguarem? Silnik 2.5 V6 wygląda sympatycznie, od mazdy, to może nie jest tak źle. Tylko też by z LPG musiał być.. Póki co, najbardziej jestem przekonany do tej Hondy. Korozja to nie taki wielki problem, byle by tylko silniczek był zdrowy.
kapa666
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 02 2011
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Opel Astra F
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1996

06 Sty 2013, 13:36

Według mnie najlepsza z tych aut była by ibiza to już ma porównywalnego kopa co civic 6g vti bo seryjny civic 5g tylko ładnie hałasuje a dynamika w 1 czy 2 osoby dość fajna ale 4 osoby w środku to już przestaje jechać a kolejne ale to civic 5g w wypadku gnie się jak by był z kartonu i kolejne ale civica 5g to stan aut z vtec jest delikatnie mówiąc słaby .Co do bmw dość fajne ale trzeba się w tych autach się kochać bo według mnie to nic nadzwyczajnego a od siebie bym zaproponował forda pumę 1.7 z tych aut najnowsze będzie rocznikowo i nie zginie w tłumie e36 czy civiców,a osiągi nie najgorsze bo porównywalne z civic 1.6 vtec 125km
ak83
Aktywny
Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
Prawo jazdy od: 01 04 2001
Auto: honda civic Type-r
Silnik: k20a2

06 Sty 2013, 14:50

czempion
Aktywny
Awatar użytkownika

Prawo jazdy od: 17 09 2012
Auto: ford mondeo
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne Jak działa elektryczne lusterko fotochromatyczne / elektrochromatyczne
    Lusterko fotochromatyczne sterowane elektronicznie nazywamy też elektrochromatycznym. Takie lusterko przyciemnia się dzięki czujnikowi który sprawdza natężenie światła docierającego do powierzchni odbicia lusterka. ...
    Kopiowanie samochodów Kopiowanie samochodów
    Policyjne źródła donoszą,że w ostatnim czasie bardzo wzrosła ilość kradzionych samochodów.A właściwie nie kradzionych,ale kopiowanych.Polega to na tym,że kradzione sa dokumenty samochodu i na ich podstawie jest ...

• Re: E36 vs Civic V vs Ibiza II - co wybrac?

06 Sty 2013, 19:50

Ja napewno bym odradzał auta w wieku 20 lat czy więcej za 7/8 tyś lepiej kupić coś nowszego i mniejszego czy nawet coś gorszej marki takie auto w większości przypadków będzie i tak kłopotliwe a sprzedać takie coś później w podobnych pieniądzach to prawie niemożliwe ciężko o takiego jelenia.
    ak83
    Aktywny
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Wejherowo
    Prawo jazdy od: 01 04 2001
    Auto: honda civic Type-r
    Silnik: k20a2

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50