E39 530d/525d vs. VW Passat B5FL 1.9 TDi

E39 530d/525d vs. VW Passat B5FL 1.9 TDi

14 Wrz 2012, 18:28

Witam wszystkich użytkowników forum! Potrzebuję waszej dobrej rady.

Sprzedałem właśnie swoje E36 Coupe, z bólem ogromnym, ale musiałem. Praca wymaga ode mnie częstych dojazdów, często po drogach jakości średniej (a E36 miałem dość niskie), często coś przewieźć (branża odzieżowa)... Więc E36 nie sprawdzało się zupełnie, dostawało po d... i było mi jej zwyczajnie bardzo żal.

Do trójeczki starej i tak wrócę w swoim czasie, póki co skupiam się na praktyczności Potrzebuję auta dużego- kombi, wytrzymałego, cywilnego (tym razem bez obniżania), niezawodnego. Takie właśnie opinie krążą o E39 i legendarnym 3.0d jak i B5 po liftingu i 1.9 TDi. Wiem, że klasa zupełnie inna- niemniej jednak zastanawiam się nad obydwoma modelami, bo obydwa uchodzą za auta niezawodne. Beema większa, passat chyba tańszy w utrzymaniu. Co więcej?

Jakie jest wasze zdanie? Jak rysują się koszty eksploatacji jednego i drugiego? Jeżeli E39 to lepiej 3.0d czy wersja 2.5d wchodzi w grę? Jeżeli 1.9 TDi to który? Co bardziej sprawdzi się jako auto, które zawsze dowiezie mnie tam gdzie chcę i nigdy nie zawiedzie? Jakie są koszty eksploatacji (rozrząd, oleje, filtry, zawias)?

Celuje w roczniki 2001-2003, tak jak mówiłem musi być to kombi. Więcej wymagań nie ma, byleby zdrowe i niezawodne było. Ma pracować Co radzicie?

Z góry dzięki za odpowiedź,
pozdro!
Flyover
Nowicjusz

Miejscowość: Łódź

Re: E39 530d/525d vs. VW Passat B5FL 1.9 TDi

14 Wrz 2012, 20:07

Nie widzę nic innego jak E39 530d ;) W zasadzie 525d a 530d to ten sam silnik, a różnią się innym zestrojeniem. Passat na pewno będzie tańszy w eksploatacji, lecz warto pamiętać o jego kiepskim zawieszeniu, które lubi się szybko zużywać. BMW będzie droższe w utrzymaniu, ale na pewno też da Ci sporo więcej radości. W E39 warto sprawdzić sworznie wahaczy, bo lubią się wybijać i generalnie drążki i wahacze bo są aluminiowe, więc mogą być pogięte.
Ogólnie wygląda to tak... Passat tańszy w utrzymaniu, BMW droższe w utrzymaniu, ale radość z jazdy bez porównania. Zresztą z tego co przeczytałem miałeś już śmigło na masce, więc nie będę się rozwijał w tej kwestii, bo wiesz o co chodzi :).
BMW E60 530dA
Daro20VT
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Warszawa
Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: BMW E60 530dA
Silnik: 3.0d
Paliwo: Diesel
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2005

Re: E39 530d/525d vs. VW Passat B5FL 1.9 TDi

15 Wrz 2012, 11:00

skoro jestes przwyczajony do tylnego napedu, to chyba zle bedziesz czul sie w passacie;-) pamietaj, ze w passacie masz z przodu 4 wahacze na kolo, ktore w naszych warunkach szybko odmawiaja posluszenstwa, i silnik na pompkach, ktory tez moze sie szybko wysypac, wiec niekoniecznie utrzymanie bmw musi byc duzo wyzsze. poza tym w bmw masz common rail, wiec to juz zupelnie inna kultura pracy;-)
werbel88
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1988
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Lexus IS 200 od dzidy Lexus IS 200 od dzidy
    Moja skrzynka pęka w szwach od zapytań nt. mojego samochodu (ponad 300 wiadomości priv już), więc pomyślałem, że spróbuję przybliżyć to co mam i dokumentować jak się sprawuje (lysy30 mnie pilnuje w tym względzie :D). ...
    Jak podróżować bezpieczniej samochodem? Jak podróżować bezpieczniej samochodem?
    Instruktorzy Szkoły Auto SKODA doradzają, jak wygodnie i bezpiecznie podróżować samochodem. Radosław Jaskulski, instruktor Szkoły Auto SKODA mówi: "Pozycja za kierownicą to podstawowy element bezpiecznej jazdy ...

•  
    • Warto przeczytać
    • 8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Monster Truck Rock Star, 11
      Infiniti Q50
      Subaru Impreza STI