Efektowny samochód do 25 000-32 000 zł

Efektowny samochód do 25 000-32 000 zł

15 Lis 2009, 22:15

No i pora zapytać w końcu o coś na forum :mrgreen:
Zawsze starałem się rzetelnie odpowiadać na Wasze pytania i na to licze również z Waszej strony :cool:
Problem: Planuję kupić auto dla syna-18 lat
Budżet: ok. 25-32 000 zł
Wymagania:
- efektowny design
- niskie koszty ubezpieczenia(pojemność do 2l)
- rozsądne spalanie(ON/benzyna)
- moc dowolna, ale mniejsza niż 140 km :!:
- w miarę niezawodny :wink:
- wielkość: nawet 2 osobowy wchodzi w grę :smile:
- rok produkcji 2004+

Myslimy o:
1) Smart Roadster
2) Impreza 1,6-2,0
3) Astra GTC

Co myślicie o tych wyżej? Co innego proponujecie?
Pozdrawiam
JerzyB333
Stały forumowicz

Miejscowość: ZZZZ

Re: Efektowny samochód do 25 000-32 000 zł

15 Lis 2009, 22:22

Masz coś co się będzie psuło :P

Image

[link wygasł]
<b>don't stop tryin'
one day you
you will flyin'
qki007
Stały forumowicz

Zdjęcia: 9
Miejscowość: Zamość

15 Lis 2009, 22:26

Wiesz Co za tą kase i z tymi wymaganiami to każdy model wchodzi w gre
To tak jak byś napisał że chcesz Mercedesa klasy C lub BMW 5, jest to rzecz względna, jednemu podoba się to drugiemu co innego
Pomiędzy Imprezą 1,6 a 2,0 to różnica nie do pokonania (pierwsza chyba 105lub 115KM druga 150KM)
Nie no Smart? chyba żartujesz :lol:
Subaru diesla nie kupuj moim zdaniem złom, i chyba nie tylko, po prostu nie wypał, a Ci co go kupują to ze względu na sentyment do marki, lub wieżą w reklamy
Astra GTC :?: niestety nie mogę nic powiedzieć chyba że chodzi Ci o OPC?
Nie znam twojego syna lecz znając młodych to kup Mu Porsche lub malucha (fiat 126) jedno i drugie strefe zgniotu ma na silniku (tylko troche przy innych prędkościach :lol: ) i na to i na to lecą panienki (lecz o rożnym poziomie intelektualnym :mrgreen: )
A i jedno nie psuje się, a drugie nawet jeżeli to koszt naprawy zamyka się w kilku zł :cool:
Ostatnio edytowany przez artj, 15 Lis 2009, 22:31, edytowano w sumie 1 raz
artj
Początkujący

Miejscowość: Polska

15 Lis 2009, 22:28

Piekne auto, a z jtd spelnia wszystkie oczekiwania...
Troche sie juz za jakims autem rozgladam, i kilka alf ktore obejrzalem do 30 000 w miare mlodych bylo w masakrycznym stanie- stad pewnie te mity o awaryjnosci :neutral: Wezme pod uwage jesli bedzie w dobrym stanie, chociaz moim zdaniem na zadbane gt trzeba 40 000 zł :sad:

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 22:30 ]
GTC- jakby coupe- 3 drzwiowy hatchback o nieco usportowionej linii :wink:
MB, Audi, BMW- nieeee :grin:

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 22:31 ]
Impreza 1,6 ma 95 km, 2,0 125 km- wersje bez turbo, diesel to tylko w nowym "lanosie" jest
JerzyB333
Stały forumowicz

15 Lis 2009, 22:46

Zanim kupisz synkowi auto proponuje przeczytac ten artykul. Rodzice na 18stke kupili synkowi fiata coupe. Chlopak auto mial okolo 30godzin.

http://forum.vectraklub.pl/index.php?showtopic=27333

A od siebie to nigdy nie kupilbym auta za tyle kasy. Na poczatku wystarczy jakies pudelko za max 10tys. Niech narazie sie uczy jezdzic. To tylko moje zdanie. Zrobisz jak uwazasz.
RNI
Aktywny

Zdjęcia: 3
Miejscowość: RNI

15 Lis 2009, 22:49

Po czesci jego kasa(wiecej niz polowa) a auto ma byc efektowne nie sportowe :neutral:

Ma wystarczajaco duzo kasy by samodzielnie kupic sobie kilkunastotniego crxa ze 160 konnym silnikiem czy chocby tego fiata coupe... I Twoim zdaniem bedzie to lepsze wyjscie niz dolozenie mu kilkunastu tysiecy do 3-4 letniego auta segmentu c o modnej linii :?: :?: :?:

Takie opinie sa krzywdzace i dla mnie niezrozumiale(zeby inni mieli mniej, gorzej ode mnie?O to Ci chodzi?)

Nowe(nowsze) auto dla mnie = bezpieczenstwo.
Ostatnio edytowany przez JerzyB333, 15 Lis 2009, 23:00, edytowano w sumie 1 raz
JerzyB333
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie
    Najnowsze dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, dotyczące wolumenu rejestracji nowych samochodów pokazują, że udział w rynku europejskim firmy Hyundai w pierwszym kwartale 2013 ...
    BMW M6 Gran Coupe - wysokie osiągi i luksus BMW M6 Gran Coupe - wysokie osiągi i luksus
    Trzeci wariant nadwoziowy rasowego samochodu sportowego BMW M6 zostanie zaprezentowany światu jako BMW M6 Gran Coupe, dołączając do znanych już modeli Coupe i Convertible. Nowy członek rodziny M6 nie wyrzekł się ani wyjątkowego ...

• Re: Efektowny samochód do 25 000-32 000 zł

15 Lis 2009, 22:58

RNI ojczulek Ma kase niech kupuje czym się przejmujesz Ja napisałem mu swoje 2 typy zrobi jak będzie chciał, mam tylko nadzieje że nie zabije nikogo innego jak (powiedzmy Mój znajomy) prawko miał 3 mies. rodzice kupili mu autko (zaraz po odebraniu prawka) i Co :?:
    zabił 1 osobe i jedna ledwie przeżyła, a potem w telewizji słyszymy że ich dziecko nigdy czegoś takiego nie mogło by zrobić :mad:, wynajmują Adwokata i chłopak wychodzi (wyrok w zawiasach) przez 2 lata nie może prowadzić pojazdów mechanicznych, lecz uraz w jego psychice pozostaje i się kończy na różne sposoby (alkohol, narkotyki) Rodzice oby tak dalej. :evil:
    Najlepiej kupcie Veyron bugatti, może będzie miał szybką i bezbolesną śmierć :twisted:
    Mam prośbe wstawcie potem zdjęcia jak wyglądała jego mina podczas śmierci :twisted:, czy chociaż był zadowolony z tego jaką furą się zabił :twisted:

A ta kasa to z kąd mając 18lat to nie bardzo legalnie ją zarobił, może podaj źródło sam się zatrudnie na miesiąc i kupie sobie BMW M3

Nie no krzywdzące oczywiście że tak, czemu tamten ma mieć lepiej niż Ja, lub Mój syn? lepiej Mu kup coś co mało pali i nie ma dużo mocy tak na początek aby nie był zbyt pewien siebie, bo natrafi na mnie i będzie troche gorzej, a na pewno nie tak pewny siebie
    Ostatnio edytowany przez artj, 15 Lis 2009, 23:06, edytowano w sumie 1 raz
    artj
    Początkujący

15 Lis 2009, 23:03

Imreza 95 km, astra 90-105 km, smart 82 km- demony predkosci- rozmowa kompletnie nie na poziomie... :roll:
    Jak miales 18 lat to nie chciales zadnego auta tylko prosiles rodzicow o bilet miesieczny, tak?
    Faktycznie lepiej usunac taki temat bo to nie ma byc rozmowa czy? a jaki kupic?

A ja zeby Was pocieszyc zrobilem prawo w wieku 16 lat(kiedys tak mozna bylo) i rok pozniej jezdzilem juz syrena, pozniej 125p i jakos do dzisiaj nikogo nie zabilem.

Szkoda ze reprezntujecie poglady typowego Polaka(zeby mial hiva i raka... :roll: )

A i Veyron za duzo pali...

[ Dodano: Nie Lis 15, 2009 23:12 ]
    Was chyba tylko ta kwota boli...
    Bo gdybym napisal copue do 5 tysi to byloby OK? Przeciez w wymaganiach jest "oszczedny, mala pojemnosc, sportowa LINIA NADWOZIA"
    JerzyB333
    Stały forumowicz

15 Lis 2009, 23:16

JerzyB333 napisał(a):Imreza 95 km, astra 90-105 km, smart 82 km- demony predkosci- rozmowa kompletnie nie na poziomie... :roll:
    Jak miales 18 lat to nie chciales zadnego auta tylko prosiles rodzicow o bilet miesieczny, tak?
    Faktycznie lepiej usunac taki temat bo to nie ma byc rozmowa czy? a jaki kupic?

A ja zeby Was pocieszyc zrobilem prawo w wieku 16 lat(kiedys tak mozna bylo) i rok pozniej jezdzilem juz syrena, pozniej 125p i jakos do dzisiaj nikogo nie zabilem.

Szkoda ze reprezntujecie poglady typowego Polaka(zeby mial hiva i raka... :roll: )

No tak te Lata 70 to były czasy 10 aut na mieście 30 w Powiacie, nie no do kilkudziesięciu tys. w dzisiejszych czasach to się ma nijak (jak masło do bułki)
    Pierwsze auto kupiłem za własną kase jak miałem 19l Passat B3
    O czym ty piszesz impreza 105KM 2,0 no super, może jeszcze napisz że napęd na przód, i w ogóle to samochód nie do szpanu? Może z tym smartem to nie głupi pomysł, lecz patrząc się na niego mam wrażenie że to maluch?!
    Wybież auto nie do szpanu lecz do jazdy, Bo o to chodziło Ci w tym temacie, lecz chciałeś się pochwalić jaki to jesteś szczodry i ile kasy nie ma twój syn, a tu zonk bo się nie udało :evil: i teraz jesteś zły :evil: :evil: :evil:
    artj
    Początkujący

15 Lis 2009, 23:16

Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Autor chce kupić synowi ładnie prezentujące się nowoczesne auto, o dynamicznej bryle a nie koniecznie sportowe. Przecież nikt nie pisał nic o sportowym samochodzie! Nie wiem czy zauważyliście ale w pierwszym poście już zaznaczył, że samochód nie może mieć więcej niż 140KM. Kilka miesięcy temu na forum pisał 18 latek który chciał kupić 300 konne bmw 7. Kiedy zwróciłem mu uwagę, że nie da sobie rady z takim samochodem zostałem zjedzony przez innych użytkowników za ocenianie innych po wieku i ujednolicanie umiejętności świeżych kierowców którzy być może jeżdżą lepiej ode mnie. (link: https://www.forumsamochodowe.pl/auto-do- ... m&start=15) Jestem ciekawy dlaczego wtedy tak ostro nie zareagowaliście? Jedynym powodem dla którego odradzałbym kupienie na pierwsze auto samochodu za 30 tysięcy jest to, że szkoda go porysować gdzieś na parkingu czy nie daj boże rozbić. Niemniej trzeba zwrócić też uwagę, że w razie kolizji takie auto zapewni większe bezpieczeństwo osobom w nim się znajdującym niż jakiś mały karaluch za 5 czy 10 tysięcy. Jeżeli ktoś ma jeździć jak idiota to i maluchem zrobi sobie krzywdę. Nie widzę powodu aby odradzać autorowi zakup samochodu o jakim pisze. Porównywanie astry czy imprezy z nieco ponad 100konnym silnikiem do bugatti veyrona wydaje mi się śmiesze. Pisanie o szpanowaniu ilością pieniędzy też raczej świadczy o kompleksach autora tej wypowiedzi niż o trosce o młodego człowieka. Od siebie polecam coś ze stajni alfy romeo - oczywiście w dieslu JTD.
    Ostatnio edytowany przez KaczorLSM 15 Lis 2009, 23:26, edytowano w sumie 3 razy
    KaczorLSM
    Zaawansowany
    Awatar użytkownika

Miejscowość: Lublin

15 Lis 2009, 23:19

JerzyB333 napisał(a):Bo gdybym napisal copue do 5 tysi to byloby OK? Przeciez w wymaganiach jest "oszczedny, mala pojemnosc, sportowa LINIA NADWOZIA"

Mała pojemność, oszczędny, sportowa linia do 140KM bo tak napisałeś, to tak jak byś napisał ścigacz i linka na gardle
    Przeczytajcie co piszecie zanim to napiszecie :!:
    artj
    Początkujący

15 Lis 2009, 23:27

[link wygasł]
    [link wygasł]
    [link wygasł]
    Bo odnosze wrazenie ze niektorzy nawet nie wiedza jakie auta mialem na mysli...
    JerzyB333
    Stały forumowicz

15 Lis 2009, 23:27

KaczorLSM napisał(a):Nie bardzo rozumiem w czym jest problem. Autor chce kupić synowi ładnie prezentujące się nowoczesne auto, o dynamicznej bryle a nie koniecznie sportowe. Przecież nikt nie pisał nic o sportowym samochodzie! Nie wiem czy zauważyliście ale w pierwszym poście już zaznaczył, że samochód nie może mieć więcej niż 140KM. Kilka miesięcy temu na forum pisał 18 latek który chciał kupić 300 konne bmw 7. Kiedy zwróciłem mu uwagę, że nie da sobie rady z takim samochodem zostałem zjedzony przez innych użytkowników za ocenianie innych po wieku i ujednolicanie umiejętności świeżych kierowców którzy być może jeżdżą lepiej ode mnie. Jedynym powodem dla którego odradzałbym kupienie na pierwsze auto samochodu za 30 tysięcy jest to, że szkoda go porysować gdzieś na parkingu czy nie daj boże rozbić. Niemniej trzeba zwrócić też uwagę, że w razie kolizji takie auto zapewni większe bezpieczeństwo osobom w nim się znajdującym niż jakiś mały karaluch za 5 czy 10 tysięcy. Jeżeli ktoś ma jeździć jak idiota to i maluchem zrobi sobie krzywdę. Nie widzę powodu aby odradzać autorowi zakup samochodu o jakim pisze. Porównywanie astry czy imprezy z nieco ponad 100konnym silnikiem do bugatti veyrona wydaje mi się śmiesze. Pisanie o szpanowaniu ilością pieniędzy też raczej świadczy o kompleksach autora tej wypowiedzi niż o trosce o młodego człowieka. Od siebie polecam coś ze stajni alfy romeo - oczywiście w dieslu JTD.

A no tak każdemu 18l-kowi odradził bym to co i ty. Lecz pisanie o Subaru i Smarcie to taka sama przepaść jak Bugatti i Subaru, przeczytaj dokładnie ze zrozumieniem, bo pomyśle że podstawówka się kłania, nawt gdyby pisać o subaru 1,6 a 2,0 jak to uczynił autor tego tematu, to już daje wiele do myślenia? chwali się? czy na prwade chce kupić auto bezpieczne, o sportowym zacięciu, a w dodatku oszczędne
    artj
    Początkujący

15 Lis 2009, 23:33

Subaru diesla nie kupuj moim zdaniem złom, i chyba nie tylko, po prostu nie wypał, a Ci co go kupują to ze względu na sentyment do marki, lub wieżą w reklamy

lul. Po pierwsze zeby kupic subaru z dieslem to trzeba miec minimum 100.000zł. Po drugie bardzo fajnie się tym dieslem jezdzi ( wkoncu boxter ). Wejdz sobie na główne forum subaru (SIP ) lub forum 4TURBO i zobacz, że duzo osob je chwali, mielismy okazje testowac ten samochodzik na torze w kielcach ( Legacy 2.0D 150kuca ) i powiem, że na dzien dzisiejszy jest to duzo lepsza opcja od 2.0 benzyny. Nie mówiąc o spalaniu bo to drugorzędna sprawa, ale osiągi są duzo lepsze, Diesel o tej samej mocy rozpędza się o sekunde szybciej do 100 niż benzyna. Kultura pracy na poziomie francuskich HDIków.

Imprezy 1.6 nie bierz bo cięzko tym jezdzic i spalnie duze. Lepiej poszukać 2.0 które bardzo fajnie hula.

A zapomniałem dodać, że 4Turbo serwuje już usługe zchipowania 2.0 diesla subaru na moc rzędu 190koni i po tym zabiegu jest to mały potworek, któremu nie wiele brakuje do WRXa.
    MajkPZM
    Zaawansowany

Miejscowość: Kraków

15 Lis 2009, 23:42

No tak tylko że to Subaru lubi wysokoe obroty, a nie jak standardowy diesel, wiem co mówie bo jeździłem (nie na torze) i niestety (stety) stare subaru 2,0 T (STI) to bajeczka w porównaniu z tym czymś co zwą (Subaru diesel), nie porównuj Turbo do wolno ssących, a jeżeli to czynisz to wolnossący do wolnossącego, bo turbo spalanie ma na poziomie niedoładowanego a mocy dużo więcej, a spalanie to rzecz względna, jeżeli Ci przeszkadza to wsiadaj do komunikacji miejskiej, lub kup rower :wink:
    artj
    Początkujący

• Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      S2020005
      Jaguar
      MINI Clubman Bond Street, tył