Ekonomiczne auto za 2000zł

Re: ekonomiczne auto za 2000zł

22 Wrz 2012, 15:52

To już lepiej oglądnij tą Astre co ma jeszcze do sprzedania
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Wrz 2012, 16:00

No własnie za jednym zamachem można dwa obejrzeć.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 8
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: Opel Corsa B
Silnik: 1.4 60km
Paliwo: Benzyna

22 Wrz 2012, 17:38

Tak, facet mówi, że prowadzi auto-handel i, że autko jest w ogólnie dobrym stanie, jak na moje to aż w za dobrym. Wiadomo, ze może być ładnie umyta i nawoskowana ale nawet zderzaki i plastikowe nakładki na błotniki wyglądają zbyt pięknie. Przebieg niby bardzo mały, ale coś to wszystko jest zbyt piękne. Dodatkowo ubezpieczenie ważne do 6/2013 a przegląd nieco krócej bo do 4/2013. Oczywiście samochód wcześniej użytkowany przez kobietę (nie wiem czemu uważa się to za atut) i garażowany. Żadnej korozji, silnik pracuje podobno bardzo dobrze. Wygląda to dość szablonowo, niczym typowa gadka handlarza ale w sumie mam niedaleko i trochę czasu jutro, więc i tak chyba wybiorę się na oględziny. Co do tej tej jego Astry to raczej nie, tam silnik jest jednak za duży, oczywiście za duży jak na moje oczekiwania bo to i ubezpieczenie będzie większe no i spalanie.. Ktoś powiedział, że 1.2 w Corsie to za mało. Racja, no ale musi wystarczyć na jakiś czas i tak jeżdżę niezbyt dynamicznie, więc myślę, że nie będzie to jakieś bardzo uciążliwe. No ale nic jeszcze nie kupiłem i coś czuję, że ta Corsa w rzeczywistości okażę się bublem. Z drugiej strony szukam już 3 tygodnie i naprawdę ciężko jest za te pieniądze znaleźć coś nie skorodowanego, sprawnego i nie poobijanego. Muszę chyba zweryfikować swój pogląd na tą sprawę. Za dwa tysiące niezwykle trudno jest kupić nie skarbonkę. Zależy co ludziom przeszkadza a na co przymkną oko. Mój kolega zamarzył sobie coś większego i za 1500zł nabył Mondeo z roku 1996, chyba 1.6 (może 1.8) benzyna+gaz. Jest zadowolony i bardzo sobie chwali. Widać, że samochód był rąbnięty z lewej strony z przodu, ma wymieniony błotnik oraz drzwi, widać bo jest inny odcień kolor lakieru. Podczas prowadzenia autko delikatnie ściąga właśnie na lewą stronę, podczas hamowania zaś na prawą. :) Jak widać jest co przy nim robić ale niektórym takie ''wady'' nie przeszkadzają. Ja bym tak nie mógł ale tak zaczynam przychylać się do opinii większości z Was. Za te pieniądze trudno o sprawne auto. Rozpisałem się nie na temat.. Chciałem wrócić jeszcze na chwilę do tej Corsy. Może doradzicie na co zwracać szczególną uwagę przy oględzinach tego modelu?? Pozdrawiam i dzięki za dotychczasową pomoc.
janusz91ff
Nowicjusz

Prawo jazdy od: 11 01 2011
Przebieg/rok: 9tys. km
Auto: VW Golf MkII
Silnik: 1.6 PN
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1992

22 Wrz 2012, 20:15

Napewno muszisz sprawdzic podłoge progi oraz nadkola Silnik musi równo i dobrze pracować przy takim przebiegu warto byłoby też odwiedzić jakiś warsztat lub serwis
Koniu
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra

22 Wrz 2012, 21:20

Jak masz blisko to jedz obejrzyj tą Corse i Astre przy okazji też.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Awatar użytkownika

23 Wrz 2012, 07:33

W tak zwanym międzyczasie znalazłem też coś takiego: [link wygasł]:

Podoba mi się takie autko, a chyba motor 1.3 w tym modelu był na prawdę udany, ciekawe jaką mocą dysponuje ten konkretny. Trudno jednak wierzyć, że jest blacharka jest tam ok, wcześniej bardziej szukałem właśnie Polo II ale znów trzeba powiedzieć, że za te pieniążki musiałem sobie odpuścić bo blachy leciały przy każdym oglądanym egzemplarzu. A ten o którym teraz wspomniałem jak widać ma na prawych drzwiach naklejoną jakąś naklejkę (kleks :D ), więc pewnie coś pod tym się kryje. Tak czy inaczej szpetnie to wygląda. :?
janusz91ff
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z Nissan 370Z Nismo: najbardziej sportowy z ulicznych modeli Z
    Drugi model w nowej europejskiej gamie Nissana Nismo. Ambitne plany Nissana dotyczące nowej, ekscytującej gamy Nismo zaprezentowane zostaną w Genewie, gdzie publicznie zadebiutuje nowy model 370Z Nismo. Najbardziej sportowy ...
    System wypożyczania samochodów na minuty w Warszawie System wypożyczania samochodów na minuty w Warszawie
    Bezobsługowy system wypożyczania samochodów na minuty, który już od 3 lipca dostępny jest w Warszawie. Może z niego skorzystać każda osoba, która posiada prawo jazdy przynajmniej rok oraz kartę bankomatową. ...

• Re: ekonomiczne auto za 2000zł

23 Wrz 2012, 07:58

Ja pamiętam do dziś jak miałem okazje pojeżdzić takim Polo z przebiegiem ponad 500tys.km,silnik igła,buda o dziwo w dobrym stanie,jedynie co było do zrobienia to przednie hamulce i żałuje że nie kupiłem :/
    Barol
    Awatar użytkownika

23 Wrz 2012, 08:41

Polo wygląda ładnie i masz większe prawdopodobieństwo że będzie sprawniejsze niż ta corsa :)
    MatHl
    Początkujący

Prawo jazdy od: 02 01 2012
    Auto: Felka
    Silnik: 1.3
    Rok produkcji: 1997

23 Wrz 2012, 09:18

To Polo zawsze ma skrzynie tylko z czterema przełożeniami? Tzn widzę, że ma ale czy to standard w tym modelu?
    janusz91ff
    Nowicjusz

23 Wrz 2012, 11:24

Też bym sie zainteresował tym Polo tylko ta skrzynia.. czasami będzie brakować 5biegu.
    TFSI
    Stały forumowicz

Auto: Alfa Romeo 156
    Silnik: 1.9JTD 115km
    Paliwo: Diesel
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2003

24 Wrz 2012, 13:01

Corsa sprzedana w sobotę wieczorem tak, więc wczoraj nawet nie miałem okazji jej zobaczyć. A Polo chyba jednak niezbyt godne uwagi. Po dłuższej rozmowie telefonicznej właściciel wygadał się, że dość poważnie atakuje czerwony wróg i już jest co przy nim robić. No nic, trzeba szukać dalej.
    Na chwilę obecną moją uwagę zwróciły dwa Fiaty Punto:
    [link wygasł]
    [link wygasł]:
    janusz91ff
    Nowicjusz

24 Wrz 2012, 14:10

Moim zdaniem warte obejrzenia.
    Barol
    Awatar użytkownika

24 Wrz 2012, 15:45

Golf II 1.6D
    Co prawda disel, ale karoseria pancerna, spalanie około 5l/100 (w zależności czy miasto czy poza to mniej lub więcej), bezawaryjny i bardzo tani w eksploatacji - w nim nie ma się co zepsuć, a elementy eksploatacyjne są śmiesznie tanie, a polskie drogi i bezdroża nie robią mu problemów.
    lufix
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 11 2008
    Auto: Golf II
    Silnik: 1.6
    Rok produkcji: 1988

24 Wrz 2012, 16:22

@ lufix powiedziałeś to w dobrą godzinę bo od jakiegoś czasu przymierzam się do tego konkretnego egzemplarza: [link wygasł]
    Niestety strasznie trudno zastać właściciela w domu, ciągle w delegacjach, co więcej, nawet kilku minutowa rozmowa stanowi problem (tak zajęty człowiek), więc niewiele więcej się dowiedziałem. Jednak chyba w najbliższą sobotę w końcu uda mi się zobaczyć autko. Zdjęcia w tym ogłoszeniu są dość kiepskiej jakości ale już widać, że jak na swój wiek jest raczej całkiem nieźle utrzymany. W sumie to od początku byłem nastawiony na Golfa II tylko wiadomo, to już leciwy model i często dość dziurawy choć i tak stosunkowo często zdarzają się ładnie zachowane egzemplarze. Jakoś też nie przeszkadza mi dość przestarzała stylistyka (szczególnie wnętrza), w końcu to model, który zawsze będzie miał swój urok.
    janusz91ff
    Nowicjusz

24 Wrz 2012, 16:33

Widzę, że zainteresował Cię model 1.6TDI - jakiś czas temu rozmawiałem z przypadkowo spotkanym człowiekiem, który mnie zaczepił jak wychodziłem z golfa, właśnie o tych samochodach. Opowiadał, że właśnie miał takiego TDI, zapytałem go o turbinę, bo ponoć jest awaryjna i droga w naprawie - powiedział, że samochód miał 7 lat nic się z nią nie stało.

Co do takiego samochodu to najważniejszy jest stan silnika - jak wszystko jest ok to jeszcze długo będzie dobrze. Co do karoserii to jeżeli nie miał wypadku to rdza nie ma prawa się pojawić - ten model tak ma. Co do zawieszenia to w każdym samochodzie trzeba coś robić co jakiś czas i jak są jakieś nieprawidłowości to dobry powód do negocjacji ceny - ale tym bym się nie przejmował, bo wymiana tych części nie jest droga, a co jakiś czas i tak coś trzeba wymienić.

Tak więc jak znajdziesz dobry silnik w dobrej karoserii to z samochodu będziesz zadowolony.

Plusem tego modelu co wybrałeś jest wspomaganie kierownicy.
    lufix
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 14 11 2008
    Auto: Golf II
    Silnik: 1.6
    Rok produkcji: 1988

• Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      Monster Truck Rock Star, 11