Ekonomiczny i niezawodny samochód do 18kzł

Ekonomiczny i niezawodny samochód do 18kzł

30 Cze 2011, 22:19

Witam.
Wpłynęło mi trochę kasy, dlatego chcę kupić dla siebie samochód, będzie to drugi wóz w rodzinie. Mam 20kzł, ale po zakupie zawsze są wydatki typu przerejestrowanie, wymiana rozrządu i płynów dla pewności, także na samochód zostanie ok. 17...18kzł. Myślę, że na fajne autko z segmentu B albo C powinno wystarczyć. Miałby mi służyć na codzienne dojeżdżanie do pracy 48km w jedną stronę, czasem do miasta coś załatwić, czy też kilka-kilkanaście razy w roku kilkuset kilometrowy wyjazd. Mam taką robotę, że często wyjeżdżam służbowo. Dlatego ważne jest dla mnie, aby był to samochód ekonomiczny i w miarę niezawodny. Silnik najlepiej jakiś turbodiesel, nie musi być bardzo mocny, ale żeby sobie w miarę dobrze radził w trasie. Nie jestem demonem szybkości, wolę mniej zapłacić za paliwo niż szpanować startując spod świateł. Jeżeli chodzi o wyposażenie to tak. Trochę kasy to jednak jest, więc dobrze byłoby mieć elektryczne sterowanie szyb i lusterek, ABS, klimatyzację, centralny zamek.

Osobiście myślałem nad:
VW Polo MK4 1.4 TDI 75KM
VW Golf MK4 1.9 TDI 90KM

Jestem jednak otwarty na propozycje. Z zamiłowania jestem mechanikiem i dość dużo samochodów zostało przeze mnie "przetestowanych", jednak kilka dni obcowania z autem to za mało, żeby ocenić jego niezawodność i koszty utrzymania, dlatego pytam was.
andrzej741
Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Toyota Avensis silnik 2.0 D-4D Powerboost Toyota Avensis silnik 2.0 D-4D Powerboost
    Avensis 2.0 D-4D Powerboost rozwija moc 150 KM (o 26 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 350 Nm (w zakresie 1600-2800 obr./min., o 40 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Dzięki temu przyśpieszenie ...
    [C] Stilo 1,9 / Focus mk2 1,6 / Astra H 1,9 / 307 1.6 / Octavia II 1,9 [C] Stilo 1,9 / Focus mk2 1,6 / Astra H 1,9 / 307 1.6 / Octavia II 1,9
    Podstawowe kryteria zestawienia: - samochody segmentu C - nadwozie kombi - silnik diesla o mocy ok. 110KM - manualna skrzynia biegów - modele z ok. 2005r. Wytypowane modele do zestawienia: - Fiat Stilo 1,9 JTD - 120KM ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      8 Runda Rajdowych Mistrzostw Świata
      Infiniti Q50
      GTP Light