Ekonomiczny pod LPG do 20 tysięcy

Ekonomiczny pod LPG do 20 tysięcy

02 Sie 2014, 19:34

Witam,
Szukam taniego w eksploatacji samochodu. W grę wchodzą tylko silniki benzynowe ze względu na przebieg roczny ok 12 tys km. Sądzę, że Diesle które dostanę w tej kwocie zapewne będą obarczone ryzykiem kosztownych usterek które pozwolą mi zapomnieć o ekonomii.
Mile widziane gdyby samochód dobrze współpracował z instalacją LPG.
Moje wymagania odnośnie samochodu:
Rocznik +2005
Wielkość bez znaczenia oprócz samochodów typowo miejskich (segment A). Wiadomo czym większe i bardziej komfortowe tym lepiej, ale trzeba pamiętać o kosztach eksploatacji.
Wyposażenie, wystarczą el. szyby i klima.
Patrzę tylko na zadbane i pewne egzemplarze z realnym przebiegiem.

Najbardziej chciałbym Fiata Grande Punto z 1.4 77km na pokładzie. W zupełności wystarczający dla mnie. Nie mogę jednak znaleźć nic konkretnego. Większość to sztrucle z Niemiec, które mimo kosztów ściągnięcia są tańsze u nas niż na rynku niemieckim. Ot takich mamy magików.
Praktycznie polskich egzemplarzy nie ma, a jak są to zazwyczaj brakuje klimy, ale poluje dalej.

Proszę o jakieś ciekawe propozycje. Pozdrawiam :)
lionaptor
Nowicjusz

Auto: GP

Re: Ekonomiczny pod LPG do 20 tysięcy

02 Sie 2014, 19:52

W Grande Punto uważaj też na auta po nauce jazdy, a poza tym to dobre auto. Jako kontrpropozycję dorzucam Renault Clio III z silnikiem 1,6 najlepiej
dzida
Forumowicz VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 449
Miejscowość: Biłgoraj
Prawo jazdy od: 05 05 2008
Auto: Honda Civic VIII
Silnik: 1.8
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2010

Re: Ekonomiczny pod LPG do 20 tysięcy

02 Sie 2014, 19:55

A może coś typu Fusion/Jazz/Mazda 2?
Koniu
Moderator - Jakie auto kupić?

Zdjęcia: 4
Miejscowość: obecnie Fulda
Auto: Mondeo // Astra
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg Audi e-tron GT concept - napęd, wydajność i zasięg
    434 kilowaty (590 KM) mocy systemowej – to imponujący jak na w pełni elektryczne auto wynik. Do przedniej i do tylnej osi dopasowano dwa osobne silniki elektryczne. Oba to pracujące non-stop silniki synchroniczne. Moment ...
    Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia Nowa generacja Lexusa IS pierwsze oficjalne zdjęcia
    Światowa premiera całkowicie nowego Lexusa IS będzie miała miejsce 15 stycznia 2013 roku na Salonie Motoryzacyjnym w Detroit. Na rynku europejskim nowy model dostępny będzie między innymi w wersji IS 250 oraz w wersji IS ...

•