Ekonomiczny samochód do 15 tys. zł. do firmy, duże przebiegi

Ekonomiczny samochód do 15 tys. zł. do firmy, duże przebiegi

16 Lip 2018, 19:28

Witam serdecznie wszystkich użytkowników forum :)

Potrzebuję kupić samochód do firmy, najlepiej kombi i według mnie najlepiej benzyna i zagazować albo kupić już zagazowany.

W skrócie, samochód będzie pokonywał duże przebiegi, około 10 tys miesięcznie, 120 tys rocznie i zależy na tym, żeby był: ekonomiczny w utrzymaniu, czyli wiadomo, niezbyt duże spalanie, żeby nie było przy nim co chwile robić jakiejś obsługi w związku z dużymi przebiegami typu np. usuwanie luzów zaworowych?

Zastanawiam się nad Fordem Focusem MK II 1.6 / 1.8 pb plus gaz. Wiem, że niektórzy nie polecają gazu do fordów ale czytając opinie ludzi, którzy takie połączenie mają w Fokusie II dochodzę do wniosku, że nie jest tak źle

Druga propozycja: Toyota Corolla e12 - tylko tutaj pytanie odnośnie tych luzów zaworowych a raczej ich sprawdzania przez LPG? Będę bardzo wdzięczny za sugestie.

Przepraszam jeśli gdzieś się wypowiedziałem niejasno, wychodzi zmęczenie po pracy :) Pozdrawiam!
Almaster
Nowicjusz

1

Re: Ekonomiczny samochód do 15 tys. zł. do firmy, duże przebiegi

16 Lip 2018, 19:49

Jak auto zrobi 120 tys. km przez rok, czyli na samo paliwo wydasz ~24 000zł to chyba nie pożałujesz 500zł na regulację luzów zaworowych?
Ja wziąłbym coś prostego typu Skoda Octavia/VW Golf 1.6 8V, Opel Astra H 1.8 lub Toyota Corolla 1.6 bez LPG i założył coś na dobrych podzespołach.
Ossy
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 0
Prawo jazdy od: 07 01 2010
Przebieg/rok: 35tys. km
Auto: Volvo S60
Silnik: 2.4T
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2002
0

16 Lip 2018, 19:54

Jeśli by to miało faktycznie wyjść 500 zł na 120 tys km to wiadomo, że nie robi to problemu.

Co do diesla, jeśli chodzi o paliwo to taniej wyjdzie pb + lpg. Druga sprawa, przy 120 tys rocznie w dieslu na pewno sie posypie cos typu wtryski, dwumasa, turbosprezarka itd.
Almaster
Nowicjusz

0

16 Lip 2018, 20:49

Czytam ten temat już kolejny raz, w sumie jako wieloletni użytkownik firmowych aut, patrzę na kalendarz, mamy lipiec a nie 1 kwietnia.

Może trochę brutalnie - czy Ty gościu jesteś normalny? Co to w ogóle za firma, gdzie na auto jeżdżące 120kkm rocznie budżet wynosi 15k?

Chcesz kupić starego grata, który dodatkowo ma się nie psuć? Przecież w takim 15-letnim aucie w ciągu roku wymienisz połowę gratów i kilka razy prawdopodobnie zapłacisz za lawetę.
Auto z przebiegiem 250-300kkm jest po prostu wyeksploatowane i nie nadaje się do tak intensywnych jazd.

Almaster napisał(a):Przepraszam jeśli gdzieś się wypowiedziałem niejasno, wychodzi zmęczenie po pracy

10kkm miesięcznie przy 20 dniach roboczych daje 500km dziennie. Ładnych kilka godzin dziennie w starym, skrzypiącym złomie? Nie będziesz wtedy zmęczony?

Osobiście, jeśli podstawiłbyś mi corollę e12 do robienia takich przebiegów to usłyszałbyś "Szykuj dziadu świadectwo pracy".
Jeśli masz zamiar jeździć tym osobiście to jeszcze gorzej - sam sobie "gotujesz zły los".

Potraktuj te 15k jako wkład własny leasingu czy tam wynajmu, na pewno wyjdzie to korzystniej finansowo. Przecież kwota jaką wydasz na naprawy tak starego auta + koszty poniesione przez postoje w warsztacie na pewno będą wyższe niż leasing/wynajem.
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
0

16 Lip 2018, 21:13

właśnie to samo miałem pisać, co to za firma?
Na taki przebieg to się Panie bierze auto w leasing NOWE albo jakieś 2-3 letnie a nie "grata" za 15 tys. :mrgreen:
Almaster napisał(a):120 tys rocznie i zależy na tym, żeby był: ekonomiczny w utrzymaniu, czyli wiadomo, niezbyt duże spalanie, żeby nie było przy nim co chwile robić jakiejś obsługi w związku z dużymi przebiegami

A co ty myślisz że samochód to tylko paliwa potrzebuje? na takie przebiegi to zużywa się dużo części a to opony, olej co miesiąc, filtry, klocki, tarcze, paski, świece, a to zaraz polecą tłumiki, akumulator i inne
regulacja luzów zaworowych to pikuś :mrgreen:

A jeżeli bierzesz pod uwagę TYLKO spalanie to bierz skutera ...pali 2-3 litry/100km :happy:
https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... AYKtr.html

Sprzedam Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTD '09 23 900zł

Sprzedam Toyota Avensis 1.8 '04 13900zł ORI LAKIER
andrewb25
Aktywny

Miejscowość: małopolskie
0

17 Lip 2018, 12:03

Panowie uśmiałem się czytając co piszecie bo z waszego punktu macie 100% racji ale nie zapominajcie, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia i nie jestem aż taki głupi za jakiego mnie macie :)

W skrócie, firma dopiero startuje, nie mam pewności, że np. po prostu padnie po paru miesiącach. Kupując coś za gotówkę na co mnie stać zawsze mogę to sprzedać jak firma przykładowo padnie a większość firm w Polsce upada w ciągu roku-dwóch od założenia w moim wypadku raczej tak nie nastąpi ale nie będę się rozpisywał bo to nie forum o biznesie tylko samochodowe.

Jasne, że fajniej wziąć coś nowego ale zawsze biorę pod uwagę najczarniejszy scenariusz - firma "nie wypali" a ja się będę bujał z leasingiem przez 3-4 lata kolejne i płacił za coś czego nie potrzebuję.

Jasne, że zdaje sobie sprawę, że samochód poza spalaniem paliwa wymaga również napraw i eksploatacji i jak najbardziej jestem na to przygotowany. Jeśli po pół roku okaże się, że wszystko dobrze działa to wtedy jak najbardziej rozważę leasing.

Póki co wolę za 15 tysięcy kupić np,. fokusa II bo to dobre auto, ekonomiczne a w tej cenie myślę, że można ustrzelić coś z niezbyt wygórowanym przebiegiem.

Mogłem inaczej sformułować pytanie bo widzę, że tak by było lepiej, moja wina. A więc:

Jaki polecacie samochód używany za około 15000 zł (plus 3-5 tysięcy na pakiet startowy w tym instalacja LPG). Duże przebiegi, 40-120 tys km w ciągu roku. Biorę pod uwagę koszta napraw/eksploatacji. Rozważam Fokusa II 1.6 / 1.8 w benzynie i założyć dobrą instalację gazową u dobrego "gazownika" ewentualnie Toyotę Corollę e12 1.6 / 1.8 pb i założyć gaz (słyszałem, że japońce wymagają regulacji luzów zaworowych na gazie co około 30.000 km - jak się na to zapatrujecie?)
Ostatnio edytowany przez Almaster, 17 Lip 2018, 13:18, edytowano w sumie 1 raz
Almaster
Nowicjusz

0
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kamperem na wakacje - poradnik dla początkujących Kamperem na wakacje - poradnik dla początkujących
    Podróż kamperem jest porównywana do żeglowania na pokładzie jachtu. Przez wielu jest to uznawane za jeden z najlepszych sposobów na spędzenie wakacji. Na szczęście nie trzeba być właścicielem dobrze wyposażonego ...
    Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że... Nowy Nissan LEAF - Czy wiesz, że...
    1. Korzystając z wyjątkowej aplikacji CARWINGS , kierowca może "zadzwonić" do swojego samochodu, aby sprawdzić stan naładowania akumulatora lub wyszukać w pobliżu stację ładowania, skorzystać z usługi Google Send-To-Car, ...

• Re: Ekonomiczny samochód do 15 tys. zł. do firmy, duże przebiegi

17 Lip 2018, 12:14

Jeśli chcesz gaz i przebiegi roczne rzędu 120 kkm to moim zdaniem odpadają jednostki niezbyt godne polecenia. Lepiej poszukać jakiegoś 1.6 MPI, 1.8 20V lub 2.0 od VAGa.
    galakty
    Forumowicz VIP

Prawo jazdy od: 23 08 2012
    Auto: Megane I PHII
    Silnik: 1.6 16V 110
    Paliwo: Benzyna
    Typ: Hatchback
    Rok produkcji: 1999
    0

28 Lip 2018, 12:16

Dla wszystkich niedowiarków, za 15.000 zł kupiłem Fokusa II 1.6 90 koni (moc nie powala ale ku mojemu zdziwieniu radzi sobie bardzo dobrze, za to nie ma dwumasy i dpf). Polski salon, oryginalny przebieg 125,000 km, 2008 rok polift, cala powloka lakieru oryginalna, stan wizualny i mechaniczny bardzo dobry, garazowany, do zrobienia tylko tuleje tylnie wahacza z przodu w zawieszeniu. Jeździ jak nowy. Także da się a wszystkim specjalistą dziękuję za cenne rady typu, że kupię za te pieniadze smierdzacego grata, ciekawe czym jezdzicie prywatnie, buhahahah. Pozdrowienia :)
    Almaster
    Nowicjusz

0

28 Lip 2018, 12:42

Ale buc ...
    Adi64
    Nowicjusz

Prawo jazdy od: 01 01 1917
    Auto: audi
    1

28 Lip 2018, 15:42

janusz byznesu :lol:
    https://www.otomoto.pl/oferta/toyota-av ... AYKtr.html

Sprzedam Alfa Romeo 159 TI 1.9 JTD '09 23 900zł

Sprzedam Toyota Avensis 1.8 '04 13900zł ORI LAKIER
    andrewb25
    Aktywny

Miejscowość: małopolskie
    0

29 Lip 2018, 09:04

Almaster napisał(a):, do zrobienia tylko tuleje tylnie wahacza z przodu w zawieszeniu. Jeździ jak nowy.

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Almaster napisał(a):większość firm w Polsce upada w ciągu roku-dwóch od założenia

Trzeba było doczytać dlaczego upadają. Nie dlatego, że są nie rentowne a tracą płynność. Powodzenia w utrzymaniu płynności, kiedy stary trup będzie stał co chwilę na warsztacie
    Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
    Focus 2, 1.6tdci/90, '10
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
    Auto: Focus 2, Insignia ST
    Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
    Paliwo: Diesel
    Typ: Kombi
    0

29 Lip 2018, 10:47

Auto kupione, temat zamykam - zbyt duże ryzyko hejtu i osobistych wycieczek w kierunku autora tematu.
    mike
    Moderator
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 12
    Miejscowość: Zawiercie|Kraków
    Prawo jazdy od: 04 09 2013
    Auto: Ford Focus Mk II
    Silnik: 1.6 TDCI 109KM
    Rok produkcji: 2008
    0

• Toyota Mirai, H20, przyciski
      Lanos 1,5 b/16v-foto istniejacych połaczeń rórek podciśnienia na silniku ale nie jeste pewny poprawnosci połączeń.
      Przewód gumowy
      Hamann Aston Martin Vantage