Ekran w zagłówkach

Ekran w zagłówkach

26 Maj 2019, 22:59

Zakładam sobie ekran dotykowy na androidzie w mojej Kii Sportage III:

https://m.pl.aliexpress.com/item/328845 ... 5c0fzvhtAs

I wpadłem na pomysł, że skoro dziecko z tylu ogląda czasami bajki ma telefonie to można by to uprościć i wymienić zwykły zagłówek na takie z wbudowanym ekranem i połączyć z radiem.
Czy ktoś robił to u siebie? Kupuje się sam ekran i cuduje czy od razu są gotowe zagłówki z ekranem do Kii i jakoś się podłącza żeby sterować nim z radia?

Czy raczej próbował ktoś kupić sam ekran (nie dotykowy nawet), przymocowac i sterować nim z radia. Da się w ogóle tak?
Chodzi też o to, żeby na dłuższej trasie np. Na autostradzie mógłbym sam bez odwracania się do niego włączyć bajkę czy odcinek jakiś
cycu2007
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Paliwo: Benzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

Re: Ekran w zagłówkach

27 Maj 2019, 00:12

Bezpieczeństwo. Ponad rok temu miałem wypadek. Kobieta wjechała mi w tył auta (miałem Astrę G). Zagłówek miałem prawidłowo ustawiony (góra zagłówka na wysokości czubka głowy). Poczułem ten wypadek w kręgosłupie, bo to starsze auto i zagłówek jest zbyt daleko głowy i głowa w czasie wypadku trochę leci do tyłu. W nowszych autach zagłówek jest tuż za głową. Gdybym miał źle ustawiony zagłówek lub jakiś alternatywny nie wiadomo jaki zagłówek z Allegro czy Alibaby, to nie wiem, czy byś ze mną dziś rozmawiał. Nie zamieniałbym oryginalnego zagłówka i zadbał o jego prawidłowe ustawienie.
Gradory
Aktywny

Zdjęcia: 8
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018

27 Maj 2019, 06:50

Dzięki za wyczerpującą wypowiedź. Będę miał to ma uwadze. To w takim razie może inaczej.

Chciałbym kupić zwykły tablet i założyć go na zagłówek do oglądania bajek dziecku. Czy mogę, sterując z radia, włączać pliki wideo na tablecie?
cycu2007
Nowicjusz

Zdjęcia: 0
Auto: Kia Sportage III
Silnik: 1.6
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2014

06 Cze 2019, 16:18

cycu2007 napisał(a):Chciałbym kupić zwykły tablet i założyć go na zagłówek do oglądania bajek dziecku. Czy mogę, sterując z radia, włączać pliki wideo na tablecie?
Raczej nie, musiałbyś do tego użyć złącza AV jak masz takie wyjście sygnałowe z radia to wtedy przesyłać go do jakiegoś odbiornika.
Co do kontroli nad tabletem to może udało by się przesyłać bezprzewodowo obraz ze smartfona do tabletu ale wtedy na jednym i drugim urządzeniu było by to samo. W sumie jest to jakieś rozwiązanie bo na smartfonie widziałbyś co ogląda aktualnie twoje dziecko.

Jednak chyba najlepszy rozwiązaniem jest wrzucenie jakiś filmików w pętli wtedy unikniemy tego problemu aż do rozładowania tabletu.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 19
Auto: Nie mam

06 Cze 2019, 22:40

cycu2007 napisał(a):Chciałbym kupić zwykły tablet i założyć go na zagłówek do oglądania bajek dziecku. Czy mogę, sterując z radia, włączać pliki wideo na tablecie?

Może aplikacja Android Auto? Można wtedy mieć ekran smartphone'a/tabletu na ekranie samochodu (o ile masz ekran w samochodzie). Zanim kupisz tablet, sprawdź, czy obsługuje Android Auto i czy jest zgodny z Twoim autem.
Gradory
Aktywny

Zdjęcia: 8
Przebieg/rok: 15tys. km
Auto: Opel Astra K
Silnik: 1.6 Turbo 200 KM
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2018
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser Irlandzka armia zamówiła 280 egzemplarzy Toyoty Land Cruiser
    Irlandzkie siły zbrojne otrzymają solidne wsparcie. Ich szeregi wzmocni 280 japońskich krążowników lądowych, czyli terenowych Toyot Land Cruiser. Auta zostaną dostosowane do potrzeb wojskowych, a o ich wyborze do armii ...
    Tuning Show 2013 - Kraków / relacja Tuning Show 2013 - Kraków / relacja
    W tym roku Tuning Show 2013 w Krakowie odbyło się w słoneczny weekend w który wszyscy odwiedzający Targi mogli podziwiać niebywałe projekty samochodów właścicieli z takich krajów jak Czechy, Słowacja, ...

•