Eurobrokers - czy warto ?

Eurobrokers - czy warto ?

27 Wrz 2009, 14:40

Witam,
zastanawiam sie czy warto kupic samochod u wlasnie tego katowickiego brokera. Czytalem wiele negatywnych opini na temat Auto CC i troszke sie zniechecilem do firm tego typu.

Jednak wydaje mi sie, ze ta firma dziala troszke niz Auto CC, poniewaz zaliczka wplaca sie bezpsorednio do zagranicznego dillera a nie na konto firmy. Czy w przypadku wplaty na konto dillera jest jakas mozliwosc, ze zostane oszukany ?


Pozdr.
ryba_25
Nowicjusz
 
Posty: 7
Rejestracja: 27 Wrz 2009, 14:37
Miejscowość: Krk

Re: Eurobrokers - czy warto ?

27 Wrz 2009, 15:09

Jedna jedyna zasada przy kupowaniu czegokolwiek - żadnych zaliczek.Masz kasę - dajesz ją i w zamian otrzymujesz towar.Zaliczki mają to do siebie,że można jej nie odzyskać.
Jeżeli firma jest uczciwa i dobra,to ma klientów.A jak ma klientów,to sprowadzi dane autko bez obaw na to,czy klient zamawiający je kupi czy nie,ponieważ wie,że ktoś je i tak kupi.
A co z sytuacją,jak się okaże,że to sprawdzone autko nie spełnia twoich oczekiwań?Zaliczka przepada?A zazwyczaj tak jest i właściciele komisów tak kombinują,że biorą zaliczkę,sprowadzają zamówione autko,ale lekko uszkodzone - wówczas klient mówi,żeo tym nie wiedział i tego autka nie chce.A zaliczak wówczas najcześciej przepada lub trzeba stracić wiele nerwów,żeby ją odzyskać.Sprawy nawet kończą się w sądzie.
Oczywiście wszystko to,zależy od umowy,jaką się podpisuje.Warto ją dokłądnie przeczytać
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 14343
Zdjęcia: 1184
Rejestracja: 12 Gru 2006, 14:25
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

Re: Eurobrokers - czy warto ?

27 Wrz 2009, 15:21

Tak, tylko w tym wypadku zaliczka nie idzie do brokera tylko do producenta czyli Audi - oni raczej, zeby zachowac zaliczke nie przysla mi bitego autka...

Opis tranzakcji ze strony w.w. brokera :
"ransakcja krok po kroku
1. Przygotowanie oferty

Pierwszym etapem jest przygotowanie zindywidualizowanej oferty dla Klienta. Na naszej stronie www znajdziecie Państwo aktualne cenniki oraz informacje dotyczące wyposażenia standardowego oraz opcjonalnego oferowanych przez nas pojazdów. Na Państwa życzenie prześlemy zindywidualizowaną ofertę.

W przypadku, gdy Klient zainteresowany jest otrzymaniem oferty leasingowej naszych Partnerów finansowych, przesyłamy ją po ustaleniu indywidulnych warunków.

Te warunki to:

- czas trwania
- wielkość wpłaty początkowej na poczet leasingu
- waluta
- wykup
2. Podpisanie umowy

Po ustaleniu z Klientem specyfikacji technicznej pojazdu (tj. ostateczna oferta) przesyłamy umowę wraz z załącznikami (tj. wyciągiem z KRS firmy Eurobrokers Sp. z o.o., polisą ubezpieczenia odpowiedzialności kontraktowej oraz pełnomocnictwem w języku polskim i angielskim).

Firma Eurobrokers działając na podstawie Rozporządzenia Komisji Europejskiej nr 1400/2002 musi przedstawić dealerowi pełnomocnictwo podpisane przez Klienta finalnego tj. osobę (firmę), która będzie użytkować zakupiony pojazd.

Następnie prosimy o przesłanie kompletu podpisanych dokumentów faksem lub mailem oraz oryginałów w dwóch kompletach pocztą. W przypadku firm prosimy o przesłanie kopii wyciągu z rejestru handlowego natomiast w przypadku osób fizycznych kopii dowodu osobistego lub paszportu.
3. Termin realizacji

W umowie określamy termin realizacji zamówienia. Jest on przez nas każdorazowo sprawdzany i potwierdzany przez dealera. W praktyce wynosi on od 1 tygodnia do kilku miesięcy.
4. Płatność – opcja środki własne

W sytuacji kiedy Klient zechce sfinansować zakup ze środków własnych i zakup jest dokonywany na firmę wówczas istnieje konieczność przedstawienia potwierdzenia zarejestrowania jako podatnik VAT UE. Takie potwierdzenie należy przesłać dealerowi najpóźniej na 7 dni przed wystawieniem faktury finalnej za samochód. Dzięki temu potwierdzeniu, Klient nie podlega podwójnemu opodatkowaniu.

Jeżeli natomiast samochód jest fakturowany na osobę prywatną wówczas prosimy jedynie o przesłanie ksera (skanu) dowodu osobistego lub paszportu.

Płatność jest dokonywana w oparciu o oryginalną fakturę sprzedaży wystawioną przez sprzedawcę ze wskazanym numerem rachunku bankowego w formacie IBAN oraz wraz ze SWIFT Banku dealera.
5. Płatność – opcja leasing

W sytuacji, kiedy zakup jest finansowany przez towarzystwo leasingowe wówczas klient płaci jedynie zaliczkę za pojazd w wysokości 10% wartości netto na rachunek dealera (chyba, że samochód jest już na stocku wówczas towarzystwo leasingowe płaci 100% wartości netto pojazdu). Zaliczka jest rozliczona jako opłata wstępna na poczet leasingu i sama wpłata do leasingu jest o nią pomniejszana. Resztę płatności dokonuje towarzystwo leasingowe.
6. Co zawiera cena finalna ?

Cena zawiera:
wartość netto za pojazd
prowizja brutto za pośrednictwo
koszt przygotowania tłumaczeń. Dostawca przesyła nam dokumenty w j. angielskim, niemieckim lub francuskim
transport pojazdu. Koszt transportu wynosi w praktyce od 400 do 1 000 euro
podatek akcyzowy, którego wysokość zależy od pojemności silnika i wynosi 3,1% (dla pojazdów posiadających pojemność mniejszą niż 2 000 cm3.) oraz 18,6% (dla pojazdów posiadających pojemność większą niż 2 000 cm3)
podatek VAT w wysokości 22%. Zgodnie z IV Dyrektywą podatek VAT od nowych pojazdów jest płacony w kraju, w którym pojazd jest rejestrowany. Do podstawy obliczenia podatku VAT dolicza się podatek akcyzowy.

Do ceny należy doliczyć opłatę recyclingową, która obecnie wynosi ok. 500 zł.
7. Transport

Ustalona z klientem cena zawiera koszt sprowadzenia pojazdu do Polski. Przewoźnicy, z którymi współpracujemy posiadają wykupione ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Każdy nasz transport posiada ubezpieczenie cargo z sumą ubezpieczenia 150 000 €.
8. Ubezpieczenie

Zamawiając pojazdy stosujemy klauzulę INCOTERMS - EXW (miejsce dostarczenia) co oznacza, że sprzedawca ponosi ryzyko za samochód do momentu załadunku na podstawiony przez nas fracht. Następnie w trakcie transportu pojazd jest objęty ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej przewoźnika i naszym ubezpieczeniem cargo. Do czasu odbioru samochód jest przechowywany na strzeżonym parkingu w Katowicach i objęty ubezpieczeniem mienia od kradzieży i zdarzeń losowych z sumą ubezpieczenia 500 000 PLN. Dodatkowo jednak prosimy naszych klientów, żeby wykupywali ubezpieczenie autocasco z początkiem ubezpieczenia przypadającym na dzień wyładunku samochodu w Polsce.

W zakresie ubezpieczeń, zarówno nas jak i naszych Klientów, obsługuje firma brokerska – AON Polska Sp. z o.o., mająca w swej ofercie produkty ubezpieczeniowe największych polskich towarzystw ubezpieczeniowych (m.in.: PZU, WARTA, Allianz, Generali, etc.).
Pobierz polisę WARTA - Ubezpieczenie mienia i odpowiedzialnosci cywilnej deliktowej i kontraktowej
9. Odbiór

Po dostarczeniu samochodu do Polski ustalamy z Klientem dogodną dla niego datę odbioru samochodu.
10. Dokumenty pojazdu

W trakcie odbioru Klient otrzymuje komplet dokumentów pojazdu wraz z tłumaczeniami. Dostarczamy przede wszystkim:
oryginał faktury wystawionej przez sprzedawcę wraz z tłumaczeniem przysięgłym
dokument homologacji (COC)
dokument potwierdzający tymczasową rejestrację (w przypadku samochodów, które taką rejestrację posiadają)
książkę gwarancyjną z pieczęcią sprzedawcy
instrukcję obsługi
Zawsze jeżeli jest to możliwe staramy się dostarczać książkę gwarancyjną oraz instrukcję obsługi w języku angielskim lub polskim."
ryba_25
Nowicjusz
 
Posty: 7
Rejestracja: 27 Wrz 2009, 14:37
Miejscowość: Krk

Re: Eurobrokers - czy warto ?

31 Paź 2014, 09:55

Kupno u brokera się opłaca. Można zaoszczędzić naprawdę dużo przy zakupie nowego auta. Ja korzystałem z usług firmy Lesniewscy i myślę, że sa niezawodni. Mam z nimi bardzo dobre doswiadczenia. Pomogli mi sprowadzic fajne audi z Niemiec (nowka) na którym duzo zaoszczedzilem. Naprawde mam za soba doswiadczenia z roznymi brokerami ale ci sa swietni. Pełen profesjonalizm.
jaskier87
Obserwowany
 
Posty: 2
Rejestracja: 31 Paź 2014, 09:53
Auto: Audi A4
 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2017 / relacja III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show 2017 / relacja
  W ostatni weekend października w podwarszawskim Nadarzynie odbyły się III Międzynarodowe Targi Motoryzacyjne Warsaw Moto Show. W czasie trzydniowej imprezy odwiedzający mogli zobaczyć najnowsze samochody, przyjrzeć się ciekawym ...
  Audi SQ5 TDI - silnik V6 diesel Biturbo o mocy 313 KM Audi SQ5 TDI - silnik V6 diesel Biturbo o mocy 313 KM
  Silnik 3.0 TDI z podwójnym turbodoładowaniem generuje olbrzymią moc 230 kW (313 KM), a jego maksymalny moment obrotowy wynosi 650 Nm i jest dostępny od 1450 do 2800 obr/min. Audi SQ5 TDI dostępne jest na rynku od 2013 ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • audi a8 d2
   Fiat 124 Spider, 1979 rok, tył
   Alfa Romeo Stelvio
   Dziewczyny, Wojna Północ-Południe, 7