Ewentualna kara

ewentualna kara

09 Sie 2009, 08:35

Cy ktoś z Was wie co się dzieje w momencie gdy podczas kontroli drogowej policjant odkryje w pojezdzie zamontowaną instalację gazową która nie jest wbita w dowód rejestracyjny?
kk2
Nowicjusz

Miejscowość: Lubliniec

09 Sie 2009, 10:33

Uniemożliwi ci dalszą jazdę,czyli samochód może zostać scholowany na parking policyjny.Zostanie również zatrzymany dowód rejestracyjny z tej racji,że masz nieważny przegląd techniczny.Wg procedury,samochód z parkingu policyjnego będzie mógł być zabrany tylko na lawecie na stację kontroli pojazdów(chyba,że załatwisz sobie tymczasowy dowód rejestracyjny z tablicami w WK).Tam,jak przejdzie przegląd techniczny(jak masz ważny przegląd w dowodzie,to i tak jest on w tym momencie nieważny),to dostaniesz od diagnosty karteczkę,z którą bedziesz musiał iść do WK(tam policja przesyła zatrzymane dowody rejestracyjne z adnotacją dlaczego został on zatrzymany)W WK wpiszą przegąd,wpiszą instalację gazową i będziesz mógł dopiero tym samochodem jeździć.Na przegląd techniczny musisz pojechać oczywiście z dokumentami z instalacji gazowej - dokumentem założenia instalacji i dokumentem z legalizacji butli gazowej.Bez tych dokumentów przegląd nie przejdzie.
Mandatu za to nie dostaniesz,bo nie ma takiego w taryfikatorze.Chyba,że policjant znajdzie jakiś przepis,który podciągnie pod taryfikator,a jest tego kilka możliowści.Może też zamiast mandatu skierować wniosek o ukaranie do sądu grodzkiego.Wszystko zalezy od policjanta.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

09 Sie 2009, 15:23

Czyli nie warto ryzykować.Kuurcze a chciałem kupić autko w którym jest instalacja ale nie wbita w dowód bo nie ma papieru z zakłady który ja montował. Zastanawiam się jak ten pro blem rozwiązać?
kk2
Nowicjusz

Miejscowość: Lubliniec

10 Sie 2009, 10:04

Dowiedz się jaki to zakład,gdzie jest i tam pojedz.Powiedz,że nie możesz wbić do dowodu rejestracyjnego instalacji gazowej,bo nie masz na nią papierów.Na warsztacie powinni mieć w komputerze dane tej instacji i ci wystawią.Musisz mieć dokument na montaż instalacji jak i na butlę.Z butlą będzie troszkę gorzej,ponieważ będziesz musiał odczytać jej numer oraz producenta i tam poprosić o jej dopuszczenie do użytku.
Swoją drogą ciekawe dlaczego właściciel nie ma na tą instalację dokumentów?Może być tak,że przekładał ją z innego samochodu sam lub sam ją zrobił bez żadnych uprawnień.Jezeli by tak było,to nie warto się w to auto pakować,ponieważ może się okazać,że z tą instalacją nawet jak uda ci się ją zalegalizować to mogą być problemy z jej działaniem.
17 kwietnia 2018 na guza mózgu zmarła moja kochana żona Beti, mając 44 lata. Na forum jestem teraz sporadycznie.
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak marki premium zmieniają motoryzację Jak marki premium zmieniają motoryzację
    Niegdyś rola producentów samochodów ograniczała się niemal wyłącznie do produkowania aut. Ale to już przeszłość. Dzisiaj największe marki nie tylko dają nam coraz bardziej zaawansowane pojazdy, ale również ...
    Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro Osiem milionów samochodów Audi z napędem na cztery koła quattro
    Z taśmy produkcyjnej w nowej fabryce Audi w San José Chiapa, zjechało ośmiomilionowe Audi z napędem na cztery koła quattro. Technika ta zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa oraz ogromną radość z prowadzenia samochodu, ...

•