Falowanie obrotów, dławienie silnika Mercedes W245

Falowanie obrotów, dławienie silnika Mercedes W245

08 Cze 2019, 22:19

Witam. Samochód od początku miał problem polegający na falowaniu obrotów. Niezależnie zimny czy ciepły. Zaczął falować kiedy chciał, ale tylko na biegu jałowym. Silnikiem to tam trzęsie. Problem znika gdy odepnę wężyk od podciśnienia. EGR zakmnięty - silnik ładnie chodzi. Jeździć normalnie się bez tego oczywiście nie da bo wchodzi w tryb awaryjny i obroty max 3tys. Jak to naprawić? Co sprawdzić?

dorzucam filmik z pracy silnika

[Aby zobaczyć film musisz być zalogowany na forum » zaloguj się]

mateusz3293
Obserwowany

• Re: Falowanie obrotów, dławienie silnika Mercedes W245

09 Cze 2019, 09:35

Proponuję wyczyścić EGR i sprawdzić czy cos się poprawi. Myślę, że problemem może być zawór podciśnienia sterujący EGRem i otwierającym go w niewłaściwym momencie. Niektóre zawory można rozebrać i wyczyścić nie wiem jak jest w twoim przypadku więc musisz to sprawdzić.

Napisz jeszcze jaki masz silnik w tym samochodzie.
    Cichy77
    Stały forumowicz

Zdjęcia: 11
    Auto: Nie mam

Re: Falowanie obrotów, dławienie silnika Mercedes W245

09 Cze 2019, 11:34

Zawór czyściłem, nie za dokładnie bo tylko wyspałem to co w środku sie znajdowało, benzyną ekstrakcyjną jeszcz troszkę przemyłem i tyle. Tam raczej problemu nie. Kiedy ma się włączać kiedy wyłączać? Na biegu jałowym ma byc otwarty? W trakcie tego falowania jak ściągne węzyk to tam ssie powietrze przez 2 sekundy i sie zamyka pozniej ( i wchodzi w tryb awaryjny, nie przerywa). Gdzieś na forum zanlazłem coś podobnego i po wymianie trójnika od podciśnienia problem się rozwiązał. Zawór raczej nierozbieralny (taki jak na zdj). Silnik 180CDI 109km
    mateusz3293
    Obserwowany

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Kamery sprawdzą w Warszawie zaparkowane auta Kamery sprawdzą w Warszawie zaparkowane auta
    Już niedługo z tego co udało mi się ustalić w Warszawie będą jeździły samochody z kamerami na dachu i sprawdzały czy w strefach płatnych zaparkowane auta maja opłacony czas parkowania. Przyspieszy to na pewno proces egzekwowania ...
    VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja VERVA Street Racing - Top Gear Live / relacja
    VERVA Street Racing wraz z polskim debiutem jednego z najpopularniejszych spektakli motoryzacyjnych na świecie Top Gear Live zelektryzowała niemal 60 tys. zgromadzonych na Stadionie Narodowym w Warszawie. Brytyjski show jeszcze ...

•  
    • Warto przeczytać