Falowanie obrotów na rozgrzanym silniku - VW Bora 1.6 8V

28 Paź 2021, 16:56

Witam, moja bora po rozgrzaniu zaczyna falować na obrotach gdy dojeżdżam do skrzyżowania i wcisne sprzęgło, wtedy gdy ruszam, pedał gazu ucieka mi delikatnie spod nogi dzieje sie to zarówno na benzynie jak i na gazie, po dodaniu gazu gdy nie przysłuchasz słychać jakby nabierał lewego powietrza. Chciałem dodać filmik ale chyba sie nie da
Jacob11
Obserwowany

28 Paź 2021, 21:19

Wyczyść przepustnicę, w tych silnikach często się brudzi i potem mogą być takie efekty. Do tego oringi, uszczelnienia i cały dolot sprawdzić.
galakty
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 1
Prawo jazdy: 23 08 2012
Auto: Ceed I
Silnik: 1.6 CRDi 115/130
Paliwo: Diesel
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2007

03 Lis 2021, 07:15

A po przepustnicy warto zdiagnozować czy coś nie dzieje się z silniczkiem krokowym (czyszczenie) lub ewentualnie z czujnikiem położenia wału (wymiana).
artur73
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 33
Miejscowość: POZNAŃ
Prawo jazdy: 02 10 1991
Przebieg/rok: 25tys. km
Auto: różne ,Octavia 2,0
Silnik: 116 KM,
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Ocena wyglądu, niedomagania, uszkodzenia i problemy - świece zapłonowe
    Najczęściej występujące problemy ze świecami zapłonowymi. Wygląd używanej świecy może nam dużo powiedzieć o sprawności silnika i ewentualnych jego niedomaganiach których mogliśmy jeszcze nie zauważyć. Dlatego ważna ...
    Czy opłaca się kupować opony używane?
    Zakup opon z drugiej ręki to tylko pozorna oszczędność. Kupowanie używanych opon i jazda na nich to najgorszy sposób na szukanie oszczędności przez kierowców. Jazda na używkach to za duże ryzyko. Kupujący nic ...

•