Falujące obroty - Xantia gaśnie na sprzęgle

Falujące obroty - Xantia gaśnie na sprzęgle

21 Kwi 2011, 14:30

Witam,

Mam pewien problem z moją Xantią. Posiadam instalację sekwencyjną Bedini i niestety w gorące dni (takie jak ten dzisiejszy) na gazie strasznie falują obroty, co czasami powoduje, że samochód gaśnie, bo nie zdąży już obrotów podnieść. Dzieje się tak czasami na postoju na luzie, ale też gdy w ostatniej fazie hamowania wciskam sprzęgło i chce wrzucić luz. Obroty spadają wtedy bardzo gwałtownie, niestety aż do 0. Jest to dość irytujące, ale też trochę niebezpieczne, bo blokuje mi się wtedy kierownica i nie mogę skręcać. Jakieś sugestie? :)
Mardag
Nowicjusz

Miejscowość: Warszawa

Re: Falujące obroty - Xantia gaśnie na sprzęgle

21 Kwi 2011, 19:34

ja bym zaczoł od wizyty u gazownika ktory zamontował instalację.
Migaz
Zaawansowany

Miejscowość: warszawa
Auto: Mercedes
Silnik: m104
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 1994
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów? Klakson i agresja - do czego skłonni są kierowcy podczas upałów?
    W upalne dni kierowcy są bardziej skłonni do agresji na drodze. Jednym z objawów może być nadużywanie sygnałów dźwiękowych(1). Wysoka temperatura na zewnątrz może również obniżać koncentrację oraz wydłużać ...
    Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie Hyundai skutecznie broni swojej pozycji w Europie
    Najnowsze dane Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA, dotyczące wolumenu rejestracji nowych samochodów pokazują, że udział w rynku europejskim firmy Hyundai w pierwszym kwartale 2013 ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Volkswagen Passat Sedan 2012 : 3
      WOŚP 2008
      ZŁOMOWANIE SAMOCHODÓW, AUTO ZŁOM, KASACJA POJAZDÓW, SKUP AUT FOT. 12
      Mercedes-Benz S550 Coupe