Falujący licznik Meriva

Falujący licznik Meriva

24 Lut 2019, 18:45

Czy spotkał się ktoś z problemem falującego licznika
potrafi pokazywać prędkość na postoju, a w czasie jazdy faluje
Nie jest to zjawisko stałe potrafi kilka dni falować, a potem kilka dni nie
Spotkał się ktoś z problemem?
grzewkins
Nowicjusz

Re: Falujący licznik Meriva

25 Lut 2019, 14:53

Który rok masz tej Merivy i jaki silnik? Jest tam linka czy elektronicznie sterowany licznik?

Przy linkach jak obrotomierz falował to najczęściej w skrzyni mocowanie było już na tyle wyrobione że powstawały luzy w napędzie i właśnie przez to wskazówka nie trzymała stałej pozycji.
Cichy77
Stały forumowicz

Zdjęcia: 35
Auto: Nie mam

27 Lut 2019, 10:43

Cichy77 napisał(a):Który rok masz tej Merivy i jaki silnik? Jest tam linka czy elektronicznie sterowany licznik?

Przy linkach jak obrotomierz falował to najczęściej w skrzyni mocowanie było już na tyle wyrobione że powstawały luzy w napędzie i właśnie przez to wskazówka nie trzymała stałej pozycji.

Rok 2004, Seria A, silnik 1,7 DTi, licznik elektryczny
grzewkins
Nowicjusz

03 Mar 2019, 15:14

Z tego co wiem to w oplach za prędkość odpowiadał czujnik ABS w lewym przednim kole, sygnał szedł przez przekaźnik pomarańczowy (tu nie jestem pewien).

Czy ABS działa poprawnie?
Dobrze by było sprawdzić błędy w sterowniku.
Cichy77
Stały forumowicz

04 Mar 2019, 08:30

ABS ok.
Jak mi podłączyli komputer nie było błędów
grzewkins
Nowicjusz

09 Mar 2019, 18:27

Skoro tak to problem może być w samym liczniku i silniczku od prędkościomierza.
Cichy77
Stały forumowicz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Pomysłowe rozwiązania Toyoty Pomysłowe rozwiązania Toyoty
    "Today, Tomorrow, Toyota" – dziś, jutro, Toyota. Hasło reklamowe Toyoty z lat 90. wskazuje na nieprzeciętną trwałość samochodów tej marki, ale jednocześnie podkreśla koncentrację Toyoty na budowaniu przyszłości ...
    Co nam mówią oznaczenia reflektorów, przednich i tylnych lamp? Co nam mówią oznaczenia reflektorów, przednich i tylnych lamp?
    Przednie lampy w samochodach i tylne mają wybite na kloszach lub obudowie reflektorów znormalizowane kombinacje liter i cyfr. Są to ważne informacje które mówią nam o przeznaczeniu produktu oraz jego ...

•