Felicia lift 1.3mpi paliwo w oleju

22 Sty 2019, 18:45

Witam, mam problem. Ostatnio jak sprawdzalem olej czułem paliwo. Poziom oleju jest na max tzn. na rowku wyżłobienia bagnetu, prubowalem. Podpalic to zapalniczka ale nie zapalilo sie. Wedlug mnie poziom oleju nie rosnie na bagnecie, jest za rowkiem jeszcze kropla oleju ale z boku. Sam nie wiem co juz mam robic, proszę o jakąś rade.
Kenpachi86
Obserwowany
 
Posty: 1

12 Sty 2020, 15:34

Kolego,tym się nie przejmuj,w kazdym benzyniaku czuć paliwo w oleju,najprostszy sposób na sprawdzenie stopnia nasycenia oleju paliwem jest pochylnia ,po której lejesz określoną dawkę oleju zimnego,mierzysz czas jego spłynięcia i porównujesz ze świeżym olejem,możesz też kapnąć na suchy kamień i zobaczyć suchszy pierścień wokół oleju,który pozostanie,benzyna wsiąka b.szybko wraz z olejem rozcieńczonym,świeży olej pozostanie na kamieniu bez stopnia rozwarstwienia.Obecnie tylko sprawdzaj poziom oleju,i tyle.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8465
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    Automatyczny system wzywania pomocy po wypadku
    Toyota, Lexus i Honda biorą udział w pilotażowym programie w Japonii, którego zadaniem jest automatyczne wezwanie pomocy, kiedy dochodzi do wypadku. Nowością w stosunku do tego rodzaju systemów działających w różnych częściach ...
    SsangYong Tivoli - druga generacja modelu
    Jesień 2019 to czas nowości SsangYong’a. Pierwszą z nich jest wprowadzenie na polski rynek nowej wersji Tivoli. Nowe Tivoli ma długość 4225 mm, szerokość 1810 mm oraz wysokość 1613 mm. W porównaniu do poprzedniej ...