Feroza 1.6 problem z elektryka

09 Wrz 2010, 19:28

Witam. Mam pytanko tydzień temu moja feroza nagle zgasła gdy włączyłem ponownie zapłon to pompka paliwa nie zaciągała paliwa więc podłączyłem ją na krótko żeby sprawdzić czy sie nie zepsuła i okazała się sprawna w ciągu doby padł mi akumulator żelowy prawie nowy miał dopiero 6 miesięcy na konsoli przy włączeniu zapłonu nie pali mi sie kontrolka od akumulatora i mam ciągle napięcie na wtryskach.
Proszę o pomoc!!!
zyziu07
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Drawsko Pomorskie

10 Wrz 2010, 16:16

Gdzieś jest zwarcie. Naładuj aku i sprawdz jaki jest pobierany prąd z aku przy wyłączonym silniku i wszystkich odbiornikach. Jeżeli będzie za duży, to przy podłaczonym mierniku ( amperomierzu ) odłączaj po kolei bezpieczniki i obserwuj kiedy prąd spadnie do prawidłowego.
Przypomnę, że prawidłowy prąd pobierany z akumulatora nie może przekroczyć 50 mA lub 0,05A . Ale to jest prąd maxymalny. Normalnie pobór prądu powinien być w granicach 0,01 do 0,02 A.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

10 Wrz 2010, 17:40

Ja myśle że to moze być problem z komputerem prawdopodobnie dostała się do niego woda ,gdy jeździłem w terenie i zastanawiam się czy nie kupić drugiego nawet jak to nie to to i tak się na przyszłość przyda
zyziu07
Nowicjusz
 
Posty: 2
Miejscowość: Drawsko Pomorskie
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    @Mii - pierwszy SEAT oferowany wyłącznie on-line
    Krótko po wprowadzeniu do sprzedaży miejskiego auta SEAT-a modelu Mii, hiszpański producent wprowadza unikalną wersję swojego przedstawiciela segmentu A – @Mii, który będzie dostępny tylko przy zamówieniu ...
    Skoda Fabia: komfort i ponadprzeciętna przestronność
    Nowa Skoda Fabia może pochwalić się ponadprzeciętną przestronnością. Kompaktowy, niespełna 4-metrowy samochód posiada miejsce dla pięciu pasażerów i wyposażony jest w jeden z największych bagażników w ...