Fiat 126p, nie odpala, brak mocy.

Fiat 126p, nie odpala, brak mocy.

05 Maj 2014, 09:33

Witam, otóż mam problem z "maluszkiem", a dokładnie chodzi o to że jeździłem nim wczoraj i niestety brakowało mi paliwa coś podkusiło mnie i zalałem jakieś 2l mieszkanki benzyny z olejem 2T, maluszek jeździł bez problemowo, dopiero gdy zaczęło kończyć sie paliwo zaczął "wariować", zaczął przerywać i prędkość 45km/h to była max po czym zgasł, normalne w końcu skończyło sie paliwo, później zalałem czystej benzyny i juz go nie mogłem odpalić, dodam że pale go na "popych' odpaliłem go dopiero na hol po czym jadac zauważyłem ze problem z prędkością nie minął i maluszek w dodatku zmienił swój głos oraz nie ma siły. teraz są problemy z odpalaniem na popych bo nie za bardzo "chce" odpalić.
Aby odpalił trzeba podładować akumulator pomęczyć go próbując odpalić na kluczyk, a dopiero później odpala na popych, dodam ze nie znam sie za bardzo i jestem zielony w temacie, także prosze o pomocne i jasne podpowiedzi oraz o zdiagnozowanie problemu. Pozdrawiam i dziękuje z góry za pomoc.
B2rT
Nowicjusz

Miejscowość: Biłgoraj
Auto: Skoda Octavia
Silnik: 1.9 TDI 101KM.
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

Re: Fiat 126p, nie odpala, brak mocy.

05 Maj 2014, 10:13

Jeżeli skończyło się paliwo i dolałeś mieszanki to nic nie znaczy - po prostu wyczyść dysze w gaźniku - na pewno się któraś zapchała jak skończyło się paliwo.
piotrpz87
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Miejscowość: Szczecin
Prawo jazdy od: 01 01 2001
Auto: Mazda 6
Silnik: 2,3
Paliwo: Benzyna
Typ: Sedan/Limuzyna
Rok produkcji: 2002

05 Maj 2014, 12:29

Dzięki za szybką odpowiedź, spróbuje zrobić tak jak napisałeś, teraz jak naładowałem akumulator to przy prostowniku na rozruszniku kreci ciągle, ale nie odpala, gdy odłączyłem prostownik i chciałem odpalić go na popych to nagle akumulator padł, żadna kontrolka sie nie świeci.
Poza tym myślisz że to byłoby powodem spadku siły, prędkości i zmiana głosu??

Dodam że wcześniej było mało oleju przed tym jak zabrakło mi paliwa, gdy stał i czekałem na paliwo silnik ostygł i dodałem oleju do silnika.
B2rT
Nowicjusz

05 Maj 2014, 18:13

Przedewszystkim jaki to maluszek?
B2rT napisał(a):gdy odłączyłem prostownik i chciałem odpalić go na popych to nagle akumulator padł, żadna kontrolka sie nie świeci.

Popraw klemy na akumulatorze - mają luz. Ewentualnie kabel między rozrusznikiem a alternatorem i akumulatorem do sprawdzenia i kabel między akumulatorem a masą w bagażniku - na tych elementach jest luz lub przerwa.
Kolejna sprawa, to otwórz gaźnbik i sprawdz, czy jest w nim paliwo.
Masz prawo zachować milczenie. A wszystko co napiszesz, może zostać zmoderowane
Nie pomagam na PW
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 1184
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Maj 2014, 18:22

Dzieki za odpowiedź, jutro sie tym wszystkim zajmę.
Maluszek z 95, 126p Elegant.
B2rT
Nowicjusz

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Zabici bez zaiętych pasów Zabici bez zaiętych pasów
    Aż 50% ofiar śmiertelnych na autostradach w Austrii, a ponad 60% w Belgii nie miało zapiętych pasów w momencie wypadku. Pasy bezpieczeństwa są efektywnym elementem dającym kierowcy i pasażerom bezpieczeństwo podczas ...
    Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie Mille Miglia 2017 - najpiękniejszy rajd na świecie
    Po 4 dniach i tysiącu mil kierowcy startujący w Mille Miglia dotarli do Brescii! Najpiękniejszy rajd na świecie dobiegł końca. Prawie pół tysiąca zabytkowych aut wyścigowych, co najmniej drugie tyle samochodów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Monster Truck Rock Star, 11
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Autosacrum 2009
      S2020005