Fiat Bravo - zdecydowany na zakup

18 Sty 2020, 17:31

Hue hue hue :ok:

To po cholerę szukasz diesla?
O dwumasowym kole zamachowym nie słyszałeś? Turbosprężarka? Regeneracja/wymiana pompy/wtryskiwaczy? Klapy w kolektorach? O ilości wężyków pod maską nawet nie wspominam.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Sty 2020, 17:58

Invi, człowieku zluzuj nie pasuje Ci to forum to go opusc, nie potrafisz rozmawiać z ludźmi to się nie udzielaj, tylko każdego szczujesz, nic Ci nigdy nie pasuje -wiem o tym bo kilkanaście postów z Twym niechlubnym i aroganckim udziałem widziałem. Masz kompleksy to lecz je we własnym gronie, a nie wylewasz je na przypadkowych ludzi. Jeśli wychodziły diesle bez dpf filtra cząstek stałych i są dopuszczone prawnie do ruchu to mam prawo kupić takie auto i nic Ci do tego chłopie. Tłumaczyć Ci się nie muszę dlaczego tak jest, gdybyś choć odrobinę był w temacie motoryzacji. Tyle mam Ci do powiedzenia na tą chwilę.
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

18 Sty 2020, 18:10

To nie ja wylewam swoje frustracje. Nie "arogancja" a ironia, czasem sarkazm, cechy ludzi inteligentnych.
Szukasz auta bez dpf/fap "bo to się psuje", kiedy w rzeczywistości, w prawidłowo eksploatowanym aucie jest elementem bezobsługowym a nie zwracasz uwagi na kilka istotnych tematów, które generują prawdziwe koszty. Szczególnie kiedy kupujesz kilkunastoletnie, używane auto,
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Sty 2020, 18:24

O widzisz Invi, jednak da się spokojnie bez zbędnych sarkazmow napisać. Oczywiście że chce żeby było taniej, gdybym chciał nowe auto nie zwracalbymna to uwagi. A że jest w sprzedaży auto bez tych rarytasow to też takiego szukam i pytam na co zwracać uwagę przy oględzinach itd
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

18 Sty 2020, 18:52

Niestety - silnik ten ma DPF. I zgodnie z tą opinią autko to nie za bardzo nadaje się do jazdy po mieście.
Nie wiem dlaczego akurat upatrzyłeś sobie Diesla. Diesle są zazwyczaj o wiele droższe w naprawach niż benzyna. Faktem jest, że mniej palą, ale na chwilę obecną ON od dość dawna jest o wiele droższy od Pb i jeżeli miałeś na myśli oszczędność na paliwie to niestety nic z tego. Kupując Diesla, obojętnie z jaką marką na pewno w dzisiejszych czasach nie oszczędzisz na nim. Tym bardziej kupując auto tak wiekowe.
Ja ze swojej strony proponowałbym ci się raz jeszcze zastanowić nad Dieslem. oczywiście decyzja będzie należeć do ciebie, ale musisz być świadom, że na paliwie nie zaoszczędzisz, a koszta napraw są o wiele droższe niż benzyny.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

18 Sty 2020, 19:07

Swoją drogą autem technicznie bliźniaczym do bravo jest lancia delta, również możesz poszukać. Podobnie AR giulietta ale tutaj 15k o wiele za mało.


MotoAlbercik napisał(a):Niestety - silnik ten ma DPF. I zgodnie z tą opinią autko to nie za bardzo nadaje się do jazdy po mieście.


No i skucha Panie moderatorze.
Bravo "zawsze" miało dpf w wersjach 2.0, 1.6/90 i 1.6/120.
Zarówno 1.9/120, 1.9/150 jak i 1.6/105 dopóki nie musiały dpf'u nie miały. Często, jak to np w PL było dpf był montowany za dopłatą jako opcja

E:
MotoAlbercik napisał(a):Nie wiem dlaczego akurat upatrzyłeś sobie Diesla. Diesle są zazwyczaj o wiele droższe w naprawach niż benzyna. Faktem jest, że mniej palą, ale na chwilę obecną ON od dość dawna jest o wiele droższy od Pb i jeżeli miałeś na myśli oszczędność na paliwie to niestety nic z tego. Kupując Diesla, obojętnie z jaką marką na pewno w dzisiejszych czasach nie oszczędzisz na nim. Tym bardziej kupując auto tak wiekowe.
Ja ze swojej strony proponowałbym ci się raz jeszcze zastanowić nad Dieslem. oczywiście decyzja będzie należeć do ciebie, ale musisz być świadom, że na paliwie nie zaoszczędzisz, a koszta napraw są o wiele droższe niż benzyny.


A teraz odnieś to do tego co napisałeś mi na pw :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Jak ktoś chce kupić Fiata Bravo w Dieslu bez DPF, to jego sprawa, a nie twoja.
Invi
Forumowicz VIP
 
Posty: 6604
Przebieg/rok: >50tys. km

18 Sty 2020, 20:06

Ja bym się zastanowił raczej np nad Leonem 1M 1,9 tdi albo to stare A3, natomiast w tej kasie Bravo to takie igranie z ogniem jak już z resztą tutaj zostało powiedziane.
[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]

[link do ogłoszenia na Otomoto wygasł]
Bartolekk
Aktywny
 
Posty: 418
Prawo jazdy: 15 10 2000
Przebieg/rok: 24tys. km
Auto: Fiat Bravo sport
Silnik: Tjet 150
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

18 Sty 2020, 20:12

Jeśli nie diesel, to co godnego polecenia w benzynie do gazu polecacie, w kwocie do max 15tys?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

18 Sty 2020, 22:59

Choćby Astra H 1.8 125km czy Focus mk2 2.0 145km bądz 1.6 100km ale to tylko do spokojnej jazdy bądż Kia Ceed.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

19 Sty 2020, 12:45

Barol a jak te silniki będą współpracować z gazem?
teedy1
Początkujący
 
Posty: 109

19 Sty 2020, 12:55

To są właśnie silniki które dobrze go znoszą.
Wydajemy pieniądze, których nie mamy, na tuning, którego nie potrzebujemy, by podobać się ludziom, których nie znamy.
Barol
Moderator - Jakie auto kupić?
Awatar użytkownika
 
Posty: 38411
Zdjęcia: 0
Miejscowość: Górny Śląsk
Auto: VW Golf VI
Silnik: 1.4 TSI 122KM
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2012

20 Sty 2020, 09:20

teedy1 napisał(a):Jeśli nie diesel, to co godnego polecenia w benzynie do gazu polecacie, w kwocie do max 15tys?

Jak możesz dołożyć kilka złoty to będe miał bravo 1,4t 10r.(wydaje mi się że fl) z małym przebiegiem w fajnej cenie obowiązującej bez Januszowatego gadania :ok: Jak coś to dawaj na pw .
szybki
Moderator - Tuning
 
Posty: 10313
Prawo jazdy: 19 07 1994
Auto: Toyota
Paliwo: Benzyna
Typ: Sport/Coupe