Fiat Punto SX 1.1 '95 - uszczelka pod głowicą

Fiat Punto SX 1.1 '95 - uszczelka pod głowicą

14 Sty 2011, 18:07

Witam. Kilka dni temu padła mi uszczelka pod głowicą więc od razu nie zastanawiając się odstawiłem auto do warsztatu. Samochód już odebrałem i niby wszystko jest ok w sensie, że auto chodzi jak wcześniej, ale mam pewne wątpliwości. Wszystko co zostało ogólnie zrobione przy okazji wymiany tej nieszczęsnej uszczelki to:

- wymiana uszczelki pod głowicą
- wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów
- wymiana paska rozrządu i napinacza
- wymiana simeringu na wałku rozrządu i wale korbowym
- płukanie układu chłodzenia z pozostałości po oleju
- wymiana oleju (ELF Sporti 15W40)
- wymiana płynu chłodniczego (Petrygo)
- planowanie głowicy

To chyba wszystko z tego co pamiętam. Problem jest natomiast taki że po odpaleniu auta z rury wydechowej cały czas wydostaje się biały dym. Nie jest go tyle co w dniu awarii ponieważ wtedy było go dużo dużo więcej (do tego silnik działał na 3 cylindrach), ale jednak jest nadal i druga sprawa gdy sprawdziłem pierwszy raz stan oleju po wymianie (auto było po ok 12 godzinnym postoju) to olej na bagnecie wydawał mi się jakby wodnity. Może też nie aż tak jak w trakcie awarii ale na pewno nie wyglądał tak jak wcześniej. Oczywiście zgłosiłem się z tym do mechanika żeby rozwiał moje wątpliwości. On natomiast powiedział mi że biały dym występuje dlatego że auto musi odparować z pozostałości wody po awarii i najszybciej tak się stanie jeśli pojechał bym w jakąś dalszą trasę, natomiast kwestię oleju skomentował że mimo iż olej był wymieniony na nowy to że zawsze zostają jakieś pozostałości po starym oleju który był wymieszany z wodą i że to wszystko odparuje oraz dodał że nie ma sensu wymieniać jeszcze raz oleju ponieważ ten nie jest na tyle zanieczyszczony tymi resztkami starego oleju, aby się do wymiany kwalifikował (tak go zrozumiałem). To wszystko budzi jednak u mnie jakieś wątpliwości że jednak nie do końca wszystko jest w porządku. O ile w kwestię białego dymu z rury wydechowej jestem w stanie uwierzyć to jakoś ten olej mi nie daje spokoju i chciałem poznać opinię osób które się na tym dobrze znają. Dodam że auto chodzi obecnie wyśmienicie, ale jednak coś mi nie daje spokoju. Pozdrawiam.
mr19inches
Nowicjusz

Miejscowość: Katowice

Re: Fiat Punto SX 1.1 '95 - uszczelka pod głowicą

15 Sty 2011, 08:23

Co znaczy, olej wodnisty?! Jeśli olej zmiesza się z wodą, to wtedy zmienia barwę,robi się mętny,jaśniejszy(bielszy).Najpierw musisz pojeździć,tak jak radzi mechanik.
PhantomASA1
Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Projekt nadwozia BMW i3 Concept Coupe Projekt nadwozia BMW i3 Concept Coupe
    Architektura LifeDrive – nowy wygląd i kolorystyka nadwozia. Za sprawą języka stylistycznego opracowanego specjalnie na potrzeby modeli BMW i powstał projekt karoserii koncepcyjnego nadwozia coupe, która sygnalizuje ...
    Skoda Octavia Green E Line - CEZ ją przetestuje Skoda Octavia Green E Line - CEZ ją przetestuje
    Dwa modele SKODY Octavii Green E Line pierwszych całkowicie elektrycznych samochodów, zostaną poddane testom przez przedsiębiorstwo energetyczne. SKODA, w celu sprawdzenia możliwości flotowych na swoim nowym, elektrycznym ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Motor z napędem odrzutowym, 7
      Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      Monster Truck Rock Star, 11
      S2020005