Fiat Siena Rozrząd?

[Fiat Siena] Rozrząd?

06 Lut 2007, 22:53

Witam. Mam pytanie w sprawie Fiata Sieny 1.6 HL 1998. Kupiłem ją w lipcu zeszłego roku z przebiegiem 73 tyś.W książce wyczytałem że pasek rozrządu wymienia się po 120tyś. km. Czy ma ktoś w tej sprawie doświadczenie i orientuje sie czy mogę jeszcze pojezdzić czy też dokonać już wymiany.Słyszałem , że zerwany pasek narobi w silniku dużo szkód,teraz mam na liczniku 82 tyś.w porównaniu do pierwszego właściciela dużo jeżdżę i z pewnością jest więcej eksploatowana.Proszę o Waszą opinię :?
Wielu
Nowicjusz

Miejscowość: Gliwice

29 Cze 2009, 02:03

Powiem ci tak. Wpakowałeś się w jedno wielkie bagno. Fiat Siena to jedno z gorszych modeli marki Fiat. Wiem z własnego doświadczenia bo mama ma Fiata Siene. Same problemy są z tym samochodem. Pierwsze co jak go kupiliśmy to pojechaliśmy na mazury i zaczął grad padać to zostały odciski na masce nie wielkie co prawda ale zostały. Jak wróciliśmy z mazur to siadł alternator, który jest napędzany przez silnik i dostarcza prądu samochodowi. Naprawiliśmy ten alternator i zaś padł. Więc rodzice musieli dać 350zł za nowy co prawda przepłacili ale były też po 200+ ale to używane i nie wiadomo co to jest a nowy to na gwarancji rok. Alternator chodzi i jest git. A tu siada układ kierowniczy i zaś trzeba naprawiać ale tata jest mechanikiem byłym i zna się ma fachu więc mamie samochód sprowadził do porządku i jeździ. A problemy z Fiatem Sieną nie tylko moja mama miała bo u mnie co najmniej 4 osoby w rodzinie mają Fiata Siene i narzekają. Ojciec ma Renault 19 zainstalował tylko w nim instalacje gazową jeździ już nim 3 lata i nic prawie w niego nie inwestuje, bo się nic z nim nie dzieje. Piszę ci to aby uświadomić ci czym jest Siena :) Tzn. nie twierdze, że ty masz problemy, bo może ci dobrze chodzi czego ci życzę ale z tego co wiem i czytam fora to nie są zbytnio pozytywnie nastawieni do tego modelu. Pozdro
Jeśli umrę to z satysfakcją, że robiłem to co kochałem - Samochody.
sojer126
Nowicjusz

Miejscowość: Jastrzębie Zdrój

29 Cze 2009, 15:16

Wielu napisał(a):Czy ma ktoś w tej sprawie doświadczenie i orientuje sie czy mogę jeszcze pojezdzić czy też dokonać już wymiany.

Wiele osób kupując auto wymienia rozrząd jakby z urzędu, dla świętego spokoju, bo kto to wie ile to auto faktycznie ma przebiegu?
Jednak wydaje się, że Siena nie powinna być wyjeżdżona. Niekoniecznie trzeba zatem wymieniać go teraz.

Masz tu taki artykuł: http://www.auto-swiat.pl/wydania,Fiat-S ... 224,1.html

sojer126 napisał(a):Pierwsze co jak go kupiliśmy to pojechaliśmy na mazury i zaczął grad padać to zostały odciski na masce nie wielkie co prawda ale zostały.

OK, ale dlaczego ma to być winą auta? To że padał grad to wina Fiata? Dobre :lol:
Dishman
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Przymrozki, mokre liście i oślepiające niskie słońce Przymrozki, mokre liście i oślepiające niskie słońce
    Przymrozki, mokre liście i oślepiające niskie słońce to jesienne pułapki pogody, które zwiększają niebezpieczeństwo kolizji. Trenerzy Szkoły Jazdy Renault przypominają jak prowadzić samochód w takich warunkach. ...
    Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny Przyczyny wpadnięcia w poślizg podsterowny i nadsterowny
    W okresie jesienno–zimowym zdecydowanie zwiększa się ryzyko wpadnięcia w poślizg. Leżące liście, kałuże, śnieg i lód – to czynniki sprawiające, że ślizgamy się po nawierzchni. Należy jednak pamiętać o tym, ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
      passat b5 german style
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009