Fiat Uno - brak ogrzewania

02 Lut 2012, 11:11

Witam, mam problem z moim Unem. Otóż nie leci ciepłe powietrze na szybę (co jest dość ważne w takie mrozy). Zbagatelizowałem to, ale jak ostatnio przybyły mocno minusowe temperatury, jazda w Uniaku to koszmar. Para z ust natychmiastowo zamarza na szybie, a że ogrzewania brak to nijak nie mogę sobie z tym poradzić. Ale przejdźmy do meritum. Nagrzewnica nie jest zapowietrzona (próbowałem odpowietrzyć ją tym kurkiem, ale od razu leci płyn chłodniczy więc tu nie jest pies pogrzebany). Silnik też się dość szybko jak na Uniaka nagrzewa, po pół godzinie był na połowie wskaźnika. Ale powietrze nadal jest zimne. Co to może być? Termostat? Nagrzewnica do wymiany?
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

05 Lut 2012, 13:13

warzywo napisał(a): Nagrzewnica nie jest zapowietrzona (próbowałem odpowietrzyć ją tym kurkiem, ale od razu leci płyn chłodniczy więc tu nie jest pies pogrzebany)


Jak leci cały czas płyn chłodzący, a nie ma powietrza to dlaczego piszesz, że jest zapowietrzona? Nic na to nie wskazuje.
Piszesz tylko o szybie, A inne wyloty? Leci ciepłe powietrze? Jak tak, to problem może leżeć w klapce kierującej powietrze na szybę - może być np. zerwana linka. Jeżeli jednak z pozostałych wlotów też leci zimne powietrze, to problem może leżeć w nagrzewnicy - najprawdopodobniej zapchana jest. Termostat to raczej nie jest, bo jak na wskaźniku jest połowa skali, to oznacza to, że silnik zagrzał płyn chłodzący i w nagrzewnicy powienien on być ciepły. Sprawdz węże z nagrzewnicy czy są ciepłe i czy oba mają jednakową temperaturę. Przyczyną może też być zaworek ( jeżeli jest ) otwierający wlot płynu do nagrzewnicy.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

05 Lut 2012, 14:29

Nie napisałem, że jest zapowietrzona. Po prostu znalazłem w internecie taką radę na brak ogrzewania, ale to nie było to. Właśnie sęk w tym, że ani z przednich kratek, które ogrzewają szybę od zewnątrz, ani od wewnątrz (w sumie znikąd nie leci). W takim razie sprawdzę ten zawór. I pytanie czy lepiej kupić oryginał czy zamiennik? Różnica w cenie to ok. 70 złotych więc czy jest sens brać zamiennik?
warzywo
Aktywny
 
Posty: 318
Miejscowość: PZN

05 Lut 2012, 18:55

warzywo napisał(a):Właśnie sęk w tym, że ani z przednich kratek, które ogrzewają szybę od zewnątrz, ani od wewnątrz (w sumie znikąd nie leci)


Czegoś tu nie rozumiem - o co ci chodzi z tym ogrzewaniem szyby od zewnątrz?

Co do zaworka od nagrzewnicy - trudno powiedzieć, co jest lepsze - czy oryginał czy zamiennik. Czasami są to produkty tej samej jakości, czasami zamiennik jest lepszy od oryginału. Róznie bywa. Więc tutaj ciężko jest cokolwiek powiedzieć.
Zanim go jednak kupisz i wymienisz, to go poprostu wymontuj, a w jego miejsce wstaw kawałek rurki ( oczywiście na cybantach ). Potem nagrzej silnik i sprawdz, czy leci ciepłe powietrze. Jak tak - to już wiesz co jest grane. A jak nie, to nagrzewnica.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000

24 Maj 2012, 18:13

Cytuje bo już nie wiem jak dodać post:(
Gafa ze mnie.
Ale ja mam pytanie otóż mam problem ze swoim Unem:(
W trakcie jazdy nagle gaśnie mi i nie chce odpalić:( dopiero gdy zatrzymuje Panów w garniturach i troszkę mi po pchają samochód z dwój rusza. Nie wiem co się dzieje a zależy mi żeby był sprawny. Był u mechanika, naprawił mi klocki i coś tam jeszcze. (nie pamiętam) natomiast dzwoniłam do niego on twierdzi że moze to coś być z kablami;9
Proszę może Wy coś wiecie na ten temat. co ja mam robić ?

Pomocy:(
Bardzo dziękuję za jakąkolwiek podpowiedź pomoc.
gabi2002
Nowicjusz
 
Posty: 5
Prawo jazdy: 10 01 2009
Auto: uno

24 Maj 2012, 19:47

Był u mechanika, naprawił mi klocki i coś tam jeszcze. (nie pamiętam) natomiast dzwoniłam do niego on twierdzi że moze to coś być z kablami

ja sie spytam z jakimi kablami ?
ja się spytam czy nie można wsadzic tego speca za kierownice i pojechać z nim kawałek ,
a jak mu zgasnie i bedzie miał kłopoty -to niech se radzi :?
albo może zmienić tego specjalistę :wink:
przyjacielscy sąsiedzi ??? zakłamani agresorzy, mija 75 lat od ciosu w plecy - im sie znów marzy wypad w Europę , nawet jakby miały zginąć tysiące podwładnych, nieważne wyśle się następnych
sympatyk
Zaawansowany
 
Posty: 878
Miejscowość: na skraju grodu
Prawo jazdy: 15 09 1976
Przebieg/rok: 20tys. km
Auto: Freelander e picc. scuderia
Silnik: Otto 95÷121
Paliwo: Benzyna + LPG
Skrzynia biegów: Manualna
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

    BMW w leasingu – o czym warto pamiętać?
    Luksusowe modele BMW cieszą się dużym zainteresowaniem zwłaszcza wśród przedsiębiorców. Korzystne rozwiązanie stanowi szczególnie BMW leasing. Na co zwrócić uwagę, decydując się na tę formę finansowania? ...