Fiesta 1.25 - gaśnie

25 Sty 2015, 17:47

Problem dotyczy Fiesty mk5 z silnikiem 1.25 16V
Auto odpala bez problemu na mrozie, jednak po krótkiej chwili gdy jeszcze jest zimny podczas dodawania gazu silnik jakby się dusił, pracował na 3 cylindry aż w końcu gaśnie. Ponowne uruchomienie następuje z minimalnym utrudnieniem tzn rozrusznik kręci ze 2-3 s żeby odpalił. Wówczas dodaję dynamiczniej gazu i natychmiast ruszam aby znowu nie zgasnął. Przy zagrzanym silniku problem nie wystepuje.
Zaznaczam że kable zapłonowe i świece wymieniłem w ostatnich dniach. Jutro będę musiał podjechać do elektryka żeby podłączył go do komputera.
Czy ktoś może zasugerować co to może być?
krikus
fs...VIP
Awatar użytkownika

Zdjęcia: 125
Auto: Opel Vectra C 1.8
  • 26 Sty 2015, 18:59

Załatwione.
    Temat do zamknięcia.
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

28 Sty 2015, 17:41

Dasz znać co to była za przyczyna?
    ArteK
    Forum Samochodowe

Zdjęcia: 11335
    Miejscowość: Warszawa
    Prawo jazdy: 12 12 1996
    Przebieg/rok: 15tys. km
    Auto: Toyota Yaris
    Silnik: 1.3 VVTi
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Typ: Hatchback
    Skrzynia biegów: Manualna
    Rok produkcji: 2008

28 Sty 2015, 20:14

Jako że temat nie cieszył sie zainteresowaniem dlatego nie podawałem więcej informacji.

Przyczyna? nadal nie została poznana, nie byłem z tym u elektryka, wystawiłem go na sprzedaż i poszło. Teraz nowy właściciel niech sie z tym tropi.
    krikus
    fs...VIP
    Awatar użytkownika

28 Sty 2015, 21:03

ja myślę,że czujnik temperatury.
    PhantomASA1
    Forumowicz VIP

Miejscowość: Z prawdy :)
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Jak i gdzie kupić części do samochodu?
    Każdy kierowca, niezależnie od tego, jakiego auta jest właścicielem, staje przed koniecznością zakupu nowych części do samochodu. Zazwyczaj jest to wynik normalnej eksploatacji części, a czasem jest to wymuszone przez kolizję ...
    Jak wytatuować samochód? Nietypowy poradnik
    Kiedy przychodzi czas, by stworzyć pierwszy w historii wytatuowany samochód, nie ma czasu na kompromisy. Symetryczny wzór nad tylnym zderzakiem, niewielki symbol nad kołem czy napis widoczny tylko dla wybranych ...

•