Fiesta ST czy Focus ST? używany czy nowy?

Fiesta ST czy Focus ST? używany czy nowy?

01 Lip 2018, 15:32

Witam, chciałbym zakupić swoj pierwszy samochod.
NIe chciałbym aby był drogi w utrzymaniu, samochód posluzy mi maks 2-3 lata a pożniej wymiana na coś nowego.

Polecilibyście fiestę ST czy Focusa ST? Uzywany czy nowy?
Cenię sobie spokój i małą awaryjność, a przez te 2-3 lata używkowania chcialbym, aby samochod kosztował mnie najmniej(pieniędzy i czasu na naprawy)

Samochod chcialbym wziac na leasing/pozyczke/
Ostatnio edytowany przez szymek9876, 02 Lip 2018, 12:37, edytowano w sumie 1 raz
szymek9876
Nowicjusz

Miejscowość: Jasło

Re: Fiesta ST czy Focus ST? używany czy nowy?

02 Lip 2018, 12:36

Ktoś coś? :)
szymek9876
Nowicjusz

02 Lip 2018, 18:03

Ale co mamy pisać?
Chcę fiestę albo focusa, dwa różne auta, w sportowych wersjach, ale mają być tanie w utrzymaniu, może być nowy, może być używany, wezmę leasing albo kredyt (swoją drogą totalny idiotyzm)
Insignia ST, 2.0DTH/170, '17
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Focus 2, Insignia ST
Silnik: 1.6tdci, 2.0dth
Paliwo: Diesel
Typ: Kombi
Skrzynia biegów: Manualna

02 Lip 2018, 22:48

Nawet nie wiadomo o które generacje tych aut chodzi.
azzurro
Aktywny

Auto: Jeansowe kombi

06 Lip 2018, 18:34

Cześć, skoro pytam czy nowy czy używany to chyba logiczne, że pytam o najnowsze dostępne aktualnie generacje.

Czy koszt użytkowania focusa st będzie znacznie wyższy od fiesty st?

Czy koszta potencjalnych napraw 2-3 latków tych modeli są wysokie?

Co do skomentowania, ze kredyt ba samochód to głupota, zgadzam się - to głupota ale kredyt vs leasing z finalnym wykupem to to samo, na samochód mnie stać Wiec nie martw się o moje finanse :)
szymek9876
Nowicjusz

06 Lip 2018, 21:17

szymek9876 napisał(a):Cześć, skoro pytam czy nowy czy używany to chyba logiczne, że pytam o najnowsze dostępne aktualnie generacje.

Nie, nie jest to logiczne. Nowy to nowy a używany może mieć zarówno 2 jak i 10 lat.

szymek9876 napisał(a):Czy koszt użytkowania focusa st będzie znacznie wyższy od fiesty st?

Silnik jest ten sam a reszta zależy od tego jak dany model różni się od standardowej wersji. Różnica nie powinna przekroczyć 20-30%.

szymek9876 napisał(a):Czy koszta potencjalnych napraw 2-3 latków tych modeli są wysokie?

Fiesta wyszła w zeszłym roku więc wszystkie są jeszcze na gwarancji. Ogólnie jw. to co pasuje od zwykłego focusa/fiesty będzie tanie, jakieś "specjalistyczne" części będą droższe. Jeśli bierzesz pod uwagę w miarę świeże auta to "naprawy" powinny się zakończyć na wymianie części eksploatacyjnych co majątku nie kosztuje.

szymek9876 napisał(a):kredyt vs leasing z finalnym wykupem to to samo

Bardzo się mylisz, szczególnie z podatkowego punktu widzenia

BTW jeśli prowadzisz DG i masz możliwość leasingu/wynajmu (ten drugi ostatnio o wiele bardziej opłacalny) to bierz nówkę i się nie zastanawiaj. Raczej niewielu dotychczasowych użytkowników korzystało z tych aut jako rodzinnych dupowozów więc kupno używki to jednak ryzyko
Focus 2, 1.6tdci/90, '10
Invi
Stały forumowicz
Awatar użytkownika

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Nowe z salonu, ale po blacharce! Nowe z salonu, ale po blacharce!
    Chociaż oficjalnie nikt o tym nie mówi, są w Polsce salony, w których 8 na 10 świeżo dostarczonych z fabryki pojazdów z miejsca trafia do lakierni. Uszkodzenia w czasie transportu to chleb powszedni. ...
    Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie Emocjonujący DRIFTING na dachu Galerii Warmińskiej w Olsztynie
    Kilkaset koni mechanicznych i kierowca, który potrafi połączyć precyzję z odwagą po to, by celowo wprowadzić samochód w kontrolowany poślizg przy jak największej prędkości. Drifting to ekscytująca technika jazdy ...

• Re: Fiesta ST czy Focus ST? używany czy nowy?

06 Lip 2018, 22:32

A dla mnie zestawienie bezsensu, nie długo to dorzucimy do zestawu Forda Mondeo mk5 2.0 EcoBoost 240 KM..
    Najlepiej pozostać przy Focusie ST i porównać z konkurencją np Golf GTI, Megane RS, Astra J OPC itd..
    Pionek
    Zaawansowany

Auto: Honda Accord
    Paliwo: Benzyna

08 Lip 2018, 12:08

Invi napisał(a):Silnik jest ten sam a reszta zależy od tego jak dany model różni się od standardowej wersji. Różnica nie powinna przekroczyć 20-30%.

Silniki nie są te same ;) Focus III ST ma 2.0 250KM, Fiesta VI ST 1.6 182/215KM, a Fiesta VII ST 1.5 197KM.
    azzurro
    Aktywny

08 Lip 2018, 15:41

Invi napisał(a):BTW jeśli prowadzisz DG i masz możliwość leasingu/wynajmu (ten drugi ostatnio o wiele bardziej opłacalny

Masz jakieś doświadczenia w tym względzie, czy tylko powtarzasz marketingową papkę :?: :?: :?:
    Ja biorę w leasing, bo jak by nie liczyć(a liczyć potrafię), to wynajem wychodzi sporo drożej :naughty:
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

08 Lip 2018, 18:54

Z wykształcenia jestem księgowym i prowadziłem DG zajmującą się doradztwem kredytowym :mrgreen:

Wiadomo, że leasing jest korzystniejszy kiedy chcesz wykupić auto, w innym przypadku niestety nie. Zaczynając od braku wpłaty własnej przy wynajmie (*najczęściej, bo wiadomo, że wszystko zależy od umowy), poprzez zapewniony serwis, ubezpieczenie itd, które są wliczone w raty. Na minus ograniczenia przebiegu i ew. dopłacanie za wyższy.

Dla przykładu wynajem "fabryczny" toyoty, podstawowa oferta, corolla, wg cennika 66k, wpłata 10%, 3 lata, 793 netto.
    Nie znajdziesz tańszego leasingu a dopłacisz dodatkowo za ubezpieczenia.
    Focus 2, 1.6tdci/90, '10
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

08 Lip 2018, 19:23

Invi napisał(a):Z wykształcenia jestem księgowym i prowadziłem DG zajmującą się doradztwem kredytowym

Zapomniałem, że już kiedyś dyskutowaliśmy na ten temat, u mnie żona ma firmę księgową i na każde moje wspomnienie o wynajmie, znacząco puka się w czoło :lol:
    Biorę auto w leasing, wykupuję, sprzedaję i mam wkład na następne auto. Tak robię ja i zdecydowana większość, bo tak jest najtaniej. Nie przeczę, ze wynajem to wygoda, ale za wygody trzeba płacić. Używaliśmy Nową pandę przez 4 lata, utrata wartości(z całkowitych kosztów leasingu)to trochę ponad 12tys zł, czyli 3tys na rok. Policz ile bym "zyskał" biorąc tę pandę z wynajmu. Pomijając ubezpieczenie i opony, ale w wynajmie też za to liczą dodatkową kasę. W przyszłym roku kończy mi się Lancer, Patrząc na ceny rynkowe, utrata wartości Lancera wyniesie mnie 20tys na 5 lat. czyli 4tys rocznie, z ubezpieczeniem, oponami i przeglądami 7,5 tys. na rok. Jest możliwość najmu jakiegokolwiek auta za taką cenę :?:
    yeti65
    Stały forumowicz

Miejscowość: Zegrze Pd
    Prawo jazdy od: 29 11 1984
    Przebieg/rok: 30tys. km
    Auto: Lancer 2014, Vitara 2017
    Silnik: 1,6 117KM 1,6 120KM
    Typ: Sedan/Limuzyna
    Rok produkcji: 2014

08 Lip 2018, 19:43

Wszystko wg. potrzeb :ok:

W moim obecnym zakładzie pracy chronionej jest ok. 60 osobówek i tyle samo dostawczaków. Nie wiem jak w przypadku bus'ów ale osobówki wszystkie są w wynajmie. Nikomu nie chciałoby się bujać ze sprzedażą.Kolejna sprawa to przebiegi. Moje obecne auto, którym jeżdżę po 3 latach będzie miało 200kkm+. Kto to kupi skoro nawet tu na forumku szukają 10 letnich <150kkm. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
    Focus 2, 1.6tdci/90, '10
    Invi
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

08 Lip 2018, 22:57

Dziękuję Panowie za pomoc:)

Myślę, że nowy samochód będzie lepszym wyborem.

Wysłałem zapytanie do forda o cenę nowej fiesty ST oraz nowego focusa st-line 1.5 150km. Z tego co sie orientuje to fiesta wyjdzie ok 85k, focus nie wiem

Który z nich byście wybrali(zakładając, że ceny będą podobne) ?

Czy ford daje możliwość leasingu z 0% wpłaty wlasnej? Przypominam, że samochodem pojeżdzic chcialbym 2-3 lata
    szymek9876
    Nowicjusz

08 Lip 2018, 23:25

Fiesta ma więcej pazura, a Focus jest wygodniejszy, choć oba powinny sprawiać frajdę z jazdy. Fiesta jako auto niższego segmentu, do tego w topowej wersji zapewne będzie miała mniejszy spadek wartości, ale może być ją trudniej odsprzedać.
    azzurro
    Aktywny

• Samochody na parkingu WPP
      Światła LED pure Vision, Renault Espase
      Nissan Skyline - 300+ KM, 300+ NM
      Tydzień Designu w Mediolanie, Mazda6