Flota w pełni hybrydowych samochodów firmowych

Flota w pełni hybrydowych samochodów firmowych

14 Cze 2012, 13:00

Toyota Motor Poland dostarczyła firmie Janssen Polska hybrydowe samochody Toyota Prius w liczbie 47 sztuk, które zastąpią w jej flocie konwencjonalne pojazdy innych producentów.

Image

Wizja stałego rozwoju firmy Janssen, partnera polskiej medycyny skupia się między innymi wokół produktu, ludzi oraz planety. Mierzymy i poprawiamy nasze osiągnięcia stosując najlepsze dostępne technologie. Od bardzo wczesnych etapów rozwoju nasi specjaliści oceniają wpływ produktów i samego procesu produkcyjnego na środowisko naturalne. Kierujemy się ekologicznym podejściem we wszystkich naszych działaniach. Szeroko zakrojone programy redukcji emisji zanieczyszczeń i CO2, a także zwiększania wykorzystania zielonej energii są wprowadzane we wszystkich firmach Johnson & Johnson, której Janssen jest częścią. Sama korporacja została wpisana na listę "World Wildlife Fund Climate Saver".

POLECAMY Toyota Yaris Hybrid - Rewolucja w segmencie B

Dlatego też przy wyborze samochodów firmowych ogromne znaczenie miała dla firmy minimalizacja kosztów utrzymania floty i jej wpływu na środowisko naturalne. W obydwu dziedzinach Toyota Prius okazała się bezkonkurencyjna.
Prius, dzięki rewolucyjnemu, w pełni hybrydowemu napędowi Toyota Hybrid Synergy Drive, wyróżnia się wyjątkowo niskim zużyciem paliwa i znikomą emisją szkodliwych substancji. Średnie zużycie paliwa wynosi zaledwie 3,9l/100 km w cyklu mieszanym, a emisja CO2 tylko 89 g/100km.

Image

Jak wynika z doświadczeń ubiegłorocznego rajdu Eco-Challenge, przy oszczędnym stylu jazdy możliwe jest zmniejszenie zużycia paliwa poniżej granicy 3 l/100km.

W przeciwieństwie do silników wysokoprężnych, wchodzący w skład napędu hybrydowego silnik benzynowy nie emituje cząstek stałych, wytwarza też znacznie mniej szkodliwych tlenków azotu.

Napęd hybrydowy oznacza także dla właściciela floty niższe koszty utrzymywania pojazdów i znacznie mniejsze zużycie materiałów eksploatacyjnych. Prius, dzięki wykorzystaniu podczas hamowania energii z układu hybrydowego, pozwala wydłużyć okresy wymiany klocków hamulcowych do 100 tys. km. Ponadto w hybrydowym napędzie Toyoty nie występują elementy znane z tradycyjnych silników, które wymagają obsługi serwisowej lub są narażone na awarie eksploatacyjne (brak tradycyjnego alternatora, rozrusznika, paska klinowego, filtrów DPF, bezobsługowa skrzynia biegów itp.). Sam silnik benzynowy w Toyocie Prius pracuje w tzw. cyklu Atkinsona, przez co jest o ok. 30% mniej obciążony niż silniki tradycyjne.

Image

Konsekwencją takiej konstrukcji napędu hybrydowego Toyoty jest jego największa niezawodność spośród wszystkich dostępnych dziś źródeł i technologii napędu w motoryzacji. Prius, który znalazł już ponad 2.5 mln nabywców na świecie, od lat jest uznawany za najbardziej niezawodny samochód. Potwierdza to m.in. coroczny raport bezawaryjności TUV.

Janssen w Polsce ma wieloletnie doświadczenie i znaczące osiągnięcia w dostarczaniu polskim pacjentom leków innowacyjnych w takich obszarach jak: onkologia, hematologia, choroby centralnego układu nerwowego, choroby zakaźne, choroby immunologiczne oraz zdrowie kobiet.

POLECAMY 4 miliony samochodów hybrydowych Toyoty

Janssen wykorzystuje nowe technologie integrując różne aspekty opieki zdrowotnej, aby zapewnić skuteczniejsze i zindywidualizowane rozwiązania lecznicze w przyszłości. Z pewnością nowatorskie samochody Prius wpisują się w filozofię działania zarówno firmy Janssen jak i firmy Toyota.

źródło: Toyota
ArteK
Forum Samochodowe
 
Posty: 4463
Zdjęcia: 10603
Rejestracja: 08 Mar 2006, 20:21
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008

 • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

  Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska Toyota Corolla 2017 - wersja amerykańska
  Wiemy już, jak będzie wyglądała Corolla 2017 dostępna w Ameryce. Bestseller Toyoty ma przeprojektowany przód, unowocześnione wyposażenie we wnętrzu i nowe systemy bezpieczeństwa. Górny grill jest teraz jeszcze ...
  Podsumowanie i wyniki Night Power 2016 Podsumowanie i wyniki Night Power 2016
  Kolejna impreza przygotowana przez Night Power już za nami. Organizatorzy tym razem przygotowali więcej atrakcji niż to było w latach ubiegłych, mogliśmy oglądać wyścigi na 1/8 mili które zostały zorganizowane na ulicy ...

 •  
  • Warto przeczytać
  • Mercedes-Benz SLS 6,3 AMG
   passat b5 german style
   Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
   Autosacrum 2009