Focus 1.4 16V 2005 STUDIO - Kupno nowego silnika

Focus 1.4 16V 2005 STUDIO - Kupno nowego silnika

22 Lut 2015, 21:54

Witajcie.

Kupiłem dosyć 'lewe' auto od pewnego dealera (tutaj na wyspach) i okazało się że są same problemy. Zaczeło się od uszczelki pod głowicą, skończyło na całym bloku i cylindrach silnikowych. Po samochodzie widać i czuć, że silnik jest gotowy żeby zakończyć swój żywot (a autko ma tylko 56 tys. mil).

Postanowiłem sprzedać, ale oferują mi śmieszne pieniądze, a nawet za tą głupią połowe wartości nie kupują, bo wiedzą że coś jest nie tak z silnikiem.

Wpadłem na pomysł, żeby zamiast spróbować upchać gdzieś to auto za żadne pieniądze - to zostawie. Bardzo mi się ten samochód podoba, tylko te wszystkie problemy z silnikiem od dnia kupna ponad miesiąc temu sprawiły że nie wiem czy chce mieć kontakt z tymi silnikami.

No ale... najlepszym wyjsciem byłoby kupno silnika.

I teraz moje pytanie - silnik zamierzam kupić w Polsce, bo jest taniej, i ściągnąć tirem (za darmo oczywiście) na wyspy. Teraz pytanie, gdzie, od jakiej firmy kupić? Na co patrzeć i w jakiej cenie mogę to złapać?

Dzięki z góry!
almostpasha
Nowicjusz

Przebieg/rok: >50tys. km
Auto: Ford Focus
Silnik: 1.4
Paliwo: Benzyna
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2005

• Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Gran Turismo Polonia Light / relacja Gran Turismo Polonia Light / relacja
    W dniach 13-16.09.2009 odbyła się wersja ,,Light" najlepszego motoryzacyjnego eventu w Polsce o nazwie ,,Gran Turismo Polonia" która odbyła się w czerwcu tego roku. Ten event miał być bardziej kameralny. Bez rozgłosu, ...
    Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów Nowe zasady przeglądu samochodu na stacji kontroli pojazdów
    Wszystkich kierowców którzy posiadają auto będą obowiązywały nowe przepisy dotyczące badań technicznych. Aktualnie za takie badanie właściciel pojazdu płaci po jego wykonaniu, a według nowych przepisów ...

•  
    • Warto przeczytać
    • Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Infiniti Q50
      Autosacrum 2009
      S2020005