Focus mk1 - czasami nie odpala

12 Mar 2020, 19:02

Witam,

W ostatnim czasie zdarzyło mi się ze 4 razy, że rozrusznik nie zakręcił. Nawet stukotu nie słychać po przekręceniu kluczyka. Dzisiaj było tak, że z 10 razy próbowałem kluczykiem i nic (a kontrolki i światła świeciły). Dopiero później zaskoczył od razu.

Mam wrażenie, że problem narasta. Wcześniej, gdy rozrusznik nie zakręcił, wystarczyło około 5 prób zakręcenia kluczykiem, nic się nie działo, a za np. 6 zakręceniem kluczyka rozrusznik zaskakiwał od razu.

Wydaje mi się, że to nie jest akumulator, bo jak problem nie występuje, to rozrusznik kręci "od dotyku". Jakieś pomysły, co to może być?

Auto to Focucs mk1 2003 benzyna 1,6
WiosnaIdzie
Początkujący
 
Posty: 55
Zdjęcia: 0
Auto: Nie mam

12 Mar 2020, 20:45

Powinieneś sprawdzić czy przy próbie startu wtedy kiedy rozrusznik powinien kręcić, a tego nie robi dochodzi do niego prąd. Będziesz miał jasną sytuację czy wina leży w samym rozruszniku czy też gdzieś wyżej w instalacji elektrycznej.

Czy znaczenie ma tu przy występowaniu tego problemu temperatura silnika? Zauważyłeś jakieś powiązania?
Cichy77
Forumowicz VIP
 
Posty: 5225
Zdjęcia: 62
Auto: Mam, często zmieniam!

13 Mar 2020, 10:25

Nie zauważyłem powiązania. Masz rację. Nie pozostaje nic innego jak uzbroić się w cierpliwość oraz miernik, i czekać na ponowne wystąpienie problemu.
WiosnaIdzie
Początkujący
 
Posty: 55
Zdjęcia: 0
Auto: Nie mam

13 Kwi 2020, 09:32

Może być problem ze stacyjką.
PhantomASA1
Forumowicz VIP
 
Posty: 8466
Zdjęcia: 3
Miejscowość: Z prawdy :)

13 Kwi 2020, 12:14

Albo z klemami lub masą na karoserii.
Odpuść dzisiaj, nie spiesz się na cmentarz i nie zabieraj tam innych...
MotoAlbercik
Moderator
Awatar użytkownika
 
Posty: 20285
Zdjęcia: 1212
Miejscowość: Tychy
Auto: Jeep Grand Cherokee WJ QD HQ
Silnik: 4,7 ccm3 253 KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Terenowy
Skrzynia biegów: Automatyczna
Rok produkcji: 2000