Ford C-max czy Toyota Verso?

Ford C-max czy Toyota Verso?

12 Lut 2012, 19:50

Witam. Zastanawiam się nad kupnem samochodu, z salonu. Mam do wyboru:
- Ford C-max 1.6 EcoBoost 150KM
lub
- Toyota Verso 1.8 Valvematic 147KM

Jakie są Wasze opinie na temat tych samochodów? Który z nich polecacie i dlaczego?
Z góry dziękuję za odpowiedzi
andrew1
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 01 2001

Re: Ford C-max czy Toyota Verso?

12 Lut 2012, 21:32

Verso 2002 D4D 90KM - mocne to nie jest , wyprzedzanie to katorga, ale 5 lat jeździ(w rodzinie),rozrząd zrobiony 3 lata temu i nic się nie psuje, leją ropę i śmigają(przejechali 60 tysięcy)
Wszyscy wiedzą że zbiegają się laski,gdy widzą śmigło na rancie maski.
Miłośnik BMW i SEATA
S3AT
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: GKW
Prawo jazdy od: 06 05 2011
Auto: Toledo III

13 Lut 2012, 12:27

Ford C-MAX jest lepiej wykonany, znacznie lepiej się prowadzi, ma dynamiczniejszy (a równie oszczędny) silnik turbobenzynowy (w przyszlości zawsze istnieje możliwość zchipowania 8).

Za to Toyota jest IMO jest trochę przestronniejsza na tylniej kanapie (jest na płycie Avensisa), powinna być również mniej awaryjna (choć C-MAX równiez bardzo dobrze wypada pod tym względem), no i silnik bez turbiny (czyli mniejsze ryzyko wymiany), lubiący dość wysokie obroty (w przeciwieństwie do C-Maxa), a równie oszczędny.
Libre
Aktywny

Miejscowość: Sosnowiec
Auto: Seat Ibiza

13 Lut 2012, 14:37

ciekaw jestem jak by CI się spodobała zafira z salonu , ale osobiscie wybrałbym forda 1.6 EcoBoost 150KM bo napewno lepiej się nim jezdzi bo osobiście uważam vvti za słaby wybór np do miasta bo to rozpędzanie jest denerwujące ale napewno idzie przywyknąć no i myśle że ecoboost to krok do przodu na tle verso
x50sr
Początkujący

Miejscowość: małopolska

13 Lut 2012, 15:43

Tak właśnie mam podobne odczucia jak Libre i dlatego taki ogromny dylemat..
A co do opla, to owszem, też brałem pod uwagę, ale jakoś nie do końca mnie przekonał no i ograniczyłem wybór do tych dwóch. Dziękuję za opinie!
andrew1
Obserwowany

13 Lut 2012, 16:54

Toyote, silnik mniej wyzylowany, moze i bedzie ciut wiecej palic, ale jak masz zamiar tym zrobic z 200k km to Toyota bedzie duzo pewniejszym wyborem, znowu z 2-giej strony, w kazdym autku sie ma prawo cos zepsuc, a wtedy juz Toyota duzo gorzej od Forda wypada, jak trzeba cos w niej naprawiac, bo czesci sa jednak dosc drogie.

W nowych Fordach moze i zabezpieczenie antykorozyjne poprawili, to jednak Toyota i tak ma je duzo lepsze, bo jest ocynkowana, a Ford ma tylko niektore elementy ocynkowane(no chyba ze sie myle i Fordy maja juz full ocynk, ale chyba nieeeee).
Czimi
Stały forumowicz

Auto: W210 220 CDI
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek Bugatti T40 to już ponad 80-letni zabytek
    Przedwojenne Bugatti T40 Macieja Pedy. Samochody od zawsze zajmowały specjalne miejsce w sercach jego rodziny. W 1968 roku ojciec Macieja zakupił pierwsze auto zabytkowe – Studebakera, w którym zakochał się od ...
    Złote Gwiazdy Magazynu Złote Gwiazdy Magazynu "Wheels" dla Mitsubishi ASX i Pajero
    Crossover Mitsubishi ASX i SUV Mitsubishi Pajero otrzymały najwyższe wyróżnienia – Złote Gwiazdy - w plebiscycie corocznie organizowanym przez prestiżowy australijski magazyn "Wheels". Otrzymując najwyższe noty ...

• Re: Ford C-max czy Toyota Verso?

16 Lut 2013, 12:57

Witam. Stoję dokładnie przed tym samym dylematem. Tematem jestem zainteresowany od kilku dni. Jeszcze nie dawno byłem nastawiony tylko na Verso ale na horyzoncie pojawił się C- Max
    i teraz mam już mętlik w głowie...
    Wszelkie sugestie co do tych dwóch aut mile widziane...
    Pozdrawiam.
    mr6319
    Obserwowany

Auto: Palio

16 Lut 2013, 13:39

Zobacz sobie jeszcze Seata Altea XL. Toyota jest wg mnie lepszym wyborem od C-maxa który mimo żywszych silników moze byc bardziej awaryjny.
    noisy
    Stały forumowicz
    Awatar użytkownika

Zdjęcia: 21
    Miejscowość: Tomaszow
    Prawo jazdy od: 27 02 2003
    Auto: Honda
    Paliwo: Benzyna + LPG
    Skrzynia biegów: Automatyczna

• Warto przeczytać
    • passat b5 german style
      Monster Truck Rock Star, 11