Ford Fiesta - nie trzyma obrotów

Ford Fiesta - nie trzyma obrotów

30 Mar 2017, 22:45

Witam, posiadam Forda Fiestę 1.4 2002r. Jakiś czas temu samochód był oddany na wymiane paska rozrządu, do mechanika który zamiast go naprawić pogorszył sprawę. Po wymianie było dobrze, lecz z czasem kiedy się go odpaliło i zostawiło na wolnych obrotach on po prostu gasł. Zdarzało się to raz na jakiś czas, a na dzień dzisiejszy nie ma nawet opcji zeby nie zgasł, był u 3 mechaników i elektryka, żaden z nich nie wie co mu dolega. Gdy wrocił od ostatniego mechanika, nie gasł, ale strasznie falowały obroty, lecz znowu zaczął gasnąć. Momentami tez zapalał się błąd silnika, czasami sam znikał, lub mechanik go kasował. Pojawiał się jeszcze jeden błąd, na małym wyswietlaczu na ktorym jest godzina i przebieg pojawiał się jakis napis "error ..". Wtedy wyświetlacze ktore są pod zegarami zaczynają migać, a samochód nie ma chęci wkręcic się na obroty, max 2k i nic więcej. Gdy go zgasze i odpale wtedy ten błąd znika. Dziś usłyszałem dziwny dzwięk spod maski, ostatni raz coś takiego słyszałem u kumpla kiedy rozsypał mu się alternator. U mnie słyszałem to juz wczesniej, ale pozniej mu przeszło, a dziś znowu to usłyszałem, ale nie mam 100% pewnosci ze to alternator. Kiedy samochód juz spada z obrotów to przygasają mu tez światła. Czy to może być coś z ładowaniem? Nie znam się na tym, jeśli ktoś miał z czymś takim problem, lub ktoś wie co może przywrócić go do życia to bardzo prosze o pomoc, pozdrawiam :)
Marv066
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

Re: Ford Fiesta - nie trzyma obrotów

05 Kwi 2017, 17:50

Marv066 napisał(a):Kiedy samochód juz spada z obrotów to przygasają mu tez światła. Czy to może być coś z ładowaniem?
Czy kontrolka ładowania zapala się na desce?

Musisz wziąć miernik w rękę i sprawdzić wartości ładowania na wolnych obrotach. Oczywiście za takie przygasanie może być odpowiedzialny alternator, regulator napięcia lub kiepski akumulator. Może to być też słaba masa, ale żeby to sprawdzić trzeba zmierzyć napięcie ładowania.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999

06 Kwi 2017, 22:25

kiedy spada z obrotow to ta kontrolka sie zapala, ale samochod jak nie zgasnie to obroty latają od samego dołu do 1.5k i ta kontrolka sie zapala gdy jest na granicy zgasniecia
Marv066
Obserwowany

Prawo jazdy od: 01 02 2015
Przebieg/rok: 10tys. km
Auto: Nie mam

12 Kwi 2017, 13:48

Marv066 napisał(a):zapala gdy jest na granicy zgasniecia
Normalne bo wtedy alternator nie daje odpowiedniego napięcia po prostu nie ładuje przy tak niskich obrotach.

Widzę że w silniku 1.4 jest silniczek krokowy. Proponuję zacząć od jego wyczyszczenia i sprawdzenia czy jest poprawa. Można też wypiąć wtyczkę od niego i sprawdzić czy coś się zmieni w zachowaniu silnika na wolnych obrotach.

Oczywiście nie wiesz jaki to był dokładnie błąd? Chodzi o jego numer.
Kacper
Forumowicz VIP

Zdjęcia: 3343
Miejscowość: Warszawa - okolice
Prawo jazdy od: 14 09 1997
Auto: Volvo S40
Silnik: 2.0 140KM
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Sedan/Limuzyna
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 1999
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Historia Audi quattro w sportach motorowych Historia Audi quattro w sportach motorowych
    Na początku roku 1981, Audi z napędem quattro pojawiło się na scenie Rajdowych Mistrzostw Świata. Fin Hannu Mikkola, prowadząc auto z czterema ringami podczas Rajdu Monte Carlo, wygrał pierwszych sześć śnieżnych odcinków ...
    Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą Jazda po mokrej nawierzchni - poślizg pod kontrolą
    Jazda po mokrej nawierzchni wymaga od kierowców więcej ostrożności i umiejętności. Jednym z największych niebezpieczeństw w takich okolicznościach jest akwaplanacja, czyli poślizg wodny. Co sprzyja akwaplanacji? Zły ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Subaru Impreza STI
      GTP Light