Ford Focuc C-max - pęknięcie przedniej szyby

Ford Focuc C-max - pęknięcie przedniej szyby

12 Lip 2013, 04:28

Witam,

ostatnio zauważyłem, że na przedniej szybie jest małe, może 1 cm pęknięcie najprawdopodobniej od uderzenie małego kamienia lub innego podobnego przedmiotu.

Nigdy wcześniej nie miałem problemu z szybami, więc chciałem zapytać, czy orientujecie się może o ewentualnych możliwociach naprawy. Czy trzeba wymieniać całą przednią szybę (jeśli tak, to jaki może być tego koszt biorąc pod uwagę, że mam ogrzewanie przedniej szyby), czy też można inaczej naprawić samo pęknięcie?
laraloo
Początkujący
Awatar użytkownika

Miejscowość: Katowice
Prawo jazdy od: 09 06 2010

Re: Ford Focuc C-max - pęknięcie przedniej szyby

12 Lip 2013, 08:47

laraloo napisał(a):na przedniej szybie jest małe, może 1 cm pęknięcie

Najlepiej podjechać do warsztatu który zajmuje się wymiana i naprawą szyb w samochodach niech zerkną fachowym okiem. Wiem żeby uniknąć dalszego pękania zabezpieczają odpowiednio nawiercając i klejąc szybę, ale dobrze to zrobić jak najszybciej żeby uniknąć zabrudzenia pęknięcia.

PS. Kiedyś pękła mi szyba od kamienia na ok. 2cm podczas jazdy przykleiłem na nią taśmę żeby pęknięcie nie zostało zanieczyszczone i gość od klejenia szyb tak naprawił że nie było widać :) jak się mocno przyglądałem to miałem wrażenie jak by włos leżał na szybie w tym miejscu i nic więcej :ok:
ArteK
Forum Samochodowe

Zdjęcia: 10603
Miejscowość: Warszawa
Prawo jazdy od: 12 12 1996
Przebieg/rok: 23tys. km
Auto: Toyota Yaris, Grand Voyager
Silnik: 1.3 VVTi, 3.3 V6
Paliwo: Benzyna + LPG
Typ: Hatchback
Skrzynia biegów: Manualna
Rok produkcji: 2008
  • Ciekawe publikacje motoryzacyjne

Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost
    Land Cruiser V8 4.5 D-4D Powerboost rozwija moc 318 KM (o 46 KM więcej niż w przypadku wersji seryjnej) oraz moment obrotowy 740 Nm (w zakresie 1800-2800 obr./min., o 90 Nm wiecej niż w przypadku wersji seryjnej). Charakterystykę ...
    Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe Nowe stawki akcyzy w 2017 roku na samochody osobowe
    Zmiany naliczania podatku akcyzowego od samochodów osobowych najprawdopodobniej zostaną wprowadzone od nowego 2017 roku. Rząd zamierza ograniczyć import starych samochodów. Według nowych przepisów im ...

•  
    • Warto przeczytać
    • VW Passat CC
      passat b5 german style
      Tuning Mazda, przezentacja, dym, woda
      Subaru Impreza STI